EDIMAX Router

Vse o T-2 internetu
rockytmin
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 31. Jul 2006 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant FTTH
Kraj: Tolmin

Re: EDIMAX Router

Odgovor Napisal/-a rockytmin » 28. Nov 2008 ob 05:28

1. Edimax router je zame idealni router. Zakaj? Doseg omrežja je v petih etažah, v isti etaži skozi dve nosilni steni

2. Primarni SW je zanič, torej ga je potrebno menjati oziroma posodobiti. Zakaj? Pred posodobitvijo sem ga moral vsako noč restartati, da mi je dovolil komunikacijo z WWW.

3. Po posodobitvi na verzijo 1.41 mi deluje že 166 dni brez napake pri pridobivanju IPjev.

4. Določene MACe naslov zakleneš na določen IP naslov (Static DHCP). Tako ti programi za dolpoteg vedno pravilno vzpostavijo vrata.

Stoyc
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 8. Jan 2008 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: EDIMAX Router

Odgovor Napisal/-a Stoyc » 15. Dec 2008 ob 20:17

Pred kratkim sem dobil router Edimax BR 4104-K. Priključil sem ga in se začel ubadati z nastavitvami (prvič, ker do sedaj nisem imel opravka s tem). Povem vam, uspelo mi ga je tako nastaviti, da nisem dobil več povezave v internet. Štirikrat sem ga moral resetirati, da je končno spet zalaufal. Spet je nastal problem z eMule, odpreti je bilo treba porte, ker ni šlo nič skozi. Spet sem se nekaj časa zafrkaval in končno mi je tudi to uspelo. A sem opazil, da je bila nekajkrat povezava prekinjena (govorim za obvestila na eMule), kar se prej ni nikoli dogajalo. Ne vem če je tale moj router kaj kvaliteten ali ne in ali je sploh smiselno ga imeti. V petih letih se mi še ni zgodilo, da bi imel kakšen vdor v računalnik, ali kakšno okužbo in to brez routerja. Imam AVG antivirus, Comodo firewall, Spybot SD antispyware, redno "čistim " računalnik. Zaenkrat nimam drugih naprav, da bi jih spojil v omrežje. A je smiselno imeti router?

Felix
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29. Apr 2010 ob 20:43
T-2: Že imam

Re: EDIMAX Router

Odgovor Napisal/-a Felix » 29. Apr 2010 ob 21:18

Nekdo ki je ustvaril to temo, mu sporočam da vem odgovor na njegovo vprašanje in sicer;

PROBLEMI Z ROUTER-jem EDIMAX kajneda?

-Prvič jaz ga imam že več let in sem z njim več kot zadovoljen, deluje mi 24ur/dan in se skoraj nič ne greje, je tudi zelo dober kar se tiče zaščite.

-drugič, glede nastavitev, verjetno vas večina kar takoj gre na mozzilo firefox in noter vpiše tole: 192.168.2.1 potem pa ugotovite da stvar ne deluje. Seveda ne deluje če ni nastavljena. To pa naredite takole:

Greste na nadzorno ploščo v kateri odprete: mrežne nastavitve, potem pa vam mora pri (LAN or High-Speed Internet) kazati ikono za router ki ima ime: (Local Area Connection). Na tej ikoni kliknite properties oz. lastnosti pa se vam odpre eno okno z nastavitvami. Tam kjer vam zdaj piše (This connection uses the following items:) in je pod tem ponavadi 5 obkljukanih možnosti med katerimi pod eno piše: (internet Protocol (TCP/IP)). Z desnim klikom to možnost samo obarvajte in pod tem med tremi možnostmi: install, uninstall in properties kliknite properties oz. lastnosti pa se vam spet odpre okno za nastavitvami IP-ejev. Trenutno imate nastavljeno na avtomatsko, označite pa na ročno in sedaj med tremi možnostmi, pod možnost: IP address, vpišite tole: 192.168.2.10 ter kliknite tipko tab (to je na levi strani tipkovnice tista tipka z dvema nasprotnima puščicama) če kdo tega še neve. Ko to kliknete se vam spodaj izpiše nova številka in sicer 255.255.255.0 možno je, da je tudi drugačna. Potem pa kliknice OK (potrdite vse skupaj) in pojdite na mozzilo kjer ZDAJ vpišete: 192.168.2.1 in se vam mora odpreti okno od edimaxa v katerega vpišete up. ime in geslo routerja.

Upam da sem zadevo dovolj jasno opisal in da boste zdaj vsi razumeli kako pridit v nastavitve edimaxa.

L.p.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: EDIMAX Router

Odgovor Napisal/-a Cobane » 30. Apr 2010 ob 06:00

Ali ta router po default-u nima vklopljenega DHCP serverja? :hmm:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori