Povezava na modem (Optika)

Vse o T-2 internetu
Odgovori
jjacks
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 2. Jul 2011 ob 14:11
T-2: Že imam

Povezava na modem (Optika)

Odgovor Napisal/-a jjacks » 2. Jul 2011 ob 14:17

Imam paket optika 10/10 z modemom Milan.

Na laptopu, ki je priklopljon s kablom direkt na modem imam Windowse in Linux in imam težave s priklaplanjem na internet. Če naprimer najprej zaženem Windowse se ti normalno povežejo in internet dela. Če nato preklopim na Linux se povezava ne vzpostavi. Sem enkrat počakal cca 24 ur brez priklaplanja in se mi je nato laptop povezal v Linuxu. Ko sem nato šel na Windowse mi pa tam povezava ni delovala...

V čem je tu fora? Povezujem se z isto mrežno - enaka mac adresa...

Še eno vprašanje, koliko različnih računalnikov je sploh lahko povezano na MiLan-a?

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Povezava na modem (Optika)

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 2. Jul 2011 ob 14:47

Koliko računalnikov imaš trenutno priklopljeno v Milana?
Če imaš samo enega (ta prenosnik z dual bootom), nebi vedel zakaj. Če pa imaš še kakšnega stacionarnega vezanega direktno na Milana, pa ti tisti zasede že en dinamični IP, in tako ti ostane na tvojem priključku od dveh dinamičnih samo še 1. To je ta, ki se potem porabi na Win oziroma Linuxu.

Koda: Izberi vse

V čem je tu fora? Povezujem se z isto mrežno - enaka mac adresa...
Ni nobene fore.
Poizkusi v Windowsu onemogočit mrežno, in jo nato omogočit, pa ti bo dodelilo nov (dinamični) IP. Pa čeprav je isti MAC, OS, mrežna... Delalo pri meni.

Koda: Izberi vse

Še eno vprašanje, koliko različnih računalnikov je sploh lahko povezano na MiLan-a?
Ni omejive. Da ti bo pa delal na njih internet, pa je odgovor 3. Dva dinamična in 1 statičen. Vendar moraš za statičnega dat prošnjo.

Moj nasvet: Nabavi (če še nimaš) router, in veži gor karkoli hočeš in si preskrbljen.
Slika

jjacks
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 2. Jul 2011 ob 14:11
T-2: Že imam

Re: Povezava na modem (Optika)

Odgovor Napisal/-a jjacks » 2. Jul 2011 ob 14:54

Havala za info.

Ja drugace mam se enga stacionarca gor priklopljenega in ta porabi 1 dinamičen IP...
Torej 2 dinamicna sta direkt na Milanu mozna.

Morm nabavt router pol. Sej se mi je zdel da bo to resitev :)

Sam zanima me se vedno kaj je drgac ce se laptop povezuje z winsi al pa z linuxem? Sej s stalisca Milan-a je to ista mrezna z enako mac adreso, a ni?

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Povezava na modem (Optika)

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 2. Jul 2011 ob 14:57

Router je odlična rešitev.

Ni nič drugače. On zahteva novega, katerega ne more pridobiti. Ker sta že zasedena.
Slika

vonmimilus
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 3. Jul 2011 ob 12:20
T-2: Že imam
Paket: 100/10 optika

Re: Povezava na modem (Optika)

Odgovor Napisal/-a vonmimilus » 3. Jul 2011 ob 12:35

lp sem čisto nov na forumu, z ne kaj dosti računalniškega znanja, zato se vnaprej opravičujem :D

po moje imam podoben problem kot jjacks,zato tudi tu pišem.

oglavnem pri bajti imamo sedaj 2 računalnika. na novem računalniku internet dela brez problemov, ko pa hočem se povezati na internet z starejšim računalnikom ( na katerem je t2 internet prej 2 lei delal brez problem ) mi napiše neznano omrežje.
modem je milan, imam pa optično povezavo 100/10 aja pa dve televiziji če igra to kakšno vlogo

če je mogoče kakšna rešitive brez routerja, bi bil zelo hvaležen za njo :D

jjacks
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 2. Jul 2011 ob 14:11
T-2: Že imam

Re: Povezava na modem (Optika)

Odgovor Napisal/-a jjacks » 9. Jul 2011 ob 19:35

Načeloma, če imaš samo dva računalnika priklopljena ne bi smel bit problem. Meni je tako delovalo. Problem je bil, če sem vmes priklopil še tretji računalnik, tko da se pol nisem mogu več priklopit z "drugim" računalnikom... Po 24 urah (se mi zdi), so se zadeve zresetirale in se je dal spet priklopit...

Mogoče maš samo en prosti IP zaradi dveh televizij?

Odgovori