Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
zmajcekx
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 19. Maj 2007 ob 11:15
T-2: Še nimam

Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Odgovor Napisal/-a zmajcekx » 19. Maj 2007 ob 11:27

Imam edimaxov Wireless router model BR-6204Wg

Router je precej dolgo delal brez problema, potem pa ni dobil več IPja preko DHCPja.

Router je bil zamenjan na servisu in z novim se dogaja isto isto.
Router sicer dobi IP preko DHCP s katerega drugega modema oziroma računalnika, samo od T2 ne.

Če priklopim računalnik direktno na T2 modem dobim IP, ki ga vnesem v router kot statičen IP in nato dela, dokler T2 ne zamenja spet IPja.

Najnovejši firmware za ta router je 1.50, vse od 1.40 naprej ne dobi IPja.
Naložim firmware med 1.30 in 1.40 router dobi IP samo potem pa začuda ne dela wireless.

Kdo s podobnimi izkušnjami? Kakšna rešitev?

simonpis
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 14:42
T-2: Že imam
Paket: 4 / 0,5
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a simonpis » 19. Maj 2007 ob 11:40

Jah, očitno so ti routerji zlo problematični, kar se tiče automatičnega dodeljevanja ip-jev od operaterja! Pri nas smo meli že nakaj primerov zaradi istih težav, vendar manjava routerja ne pomaga.

Najboljša varjatna je, da zaprosiš za statični IP, tako bo zagotovo delovalo brez težav!

Pač za malo gnarja, malo....

simonpis
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 14:42
T-2: Že imam
Paket: 4 / 0,5
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Re: Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Odgovor Napisal/-a simonpis » 12. Jun 2007 ob 21:11

Zopet sm meu en primer s tem routerjam in ugotovil, da ta težava nastane pri najnovejši reviziji FirmWare-a!
Če je starejši (mism da ver. 1.36) dela ok, z najnovejšim pa se ne poveže na net, če je IP dinamični. Z statičnim ni problema!

stomaz
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Avg 2007 ob 20:13
T-2: Že imam

Re: Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Odgovor Napisal/-a stomaz » 22. Avg 2007 ob 21:55

Zdravo,

ruterjem Edimax Wireless router model BR-6204Wg normalno funkcionira tudi z dinamičnim IP naslovom, če nadgradite FirmWare na ver. 1.51.

Synth
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Jul 2008 ob 21:42
T-2: Že imam
Paket: internet + telefon

Re: Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Odgovor Napisal/-a Synth » 14. Jul 2008 ob 22:19

Živijo,
Jaz imam tudi ta router. Nekje leto nazaj mi ga je uspelo naštimat, da je delalo brezžično omrežje in mi je nekako uspelo, da je delovalo. Nato sem bil dosti časa brez routerja, zdaj sem ga pa spet dobil nazaj in poskušal spet spravit v delujoče stanje, pa ne gre. Poskušal sem s starim firmwareom (nekje okoli 1.3x), z novim (1.51), s kablom iz modema v WAN in LAN v routerju (seveda ne hkrati) , menjaval kable...
Povezava je zdaj taka:
modem -> telefon
-> router -> pc1
-> pc2

Torej, povezava router -> pc1 dela (lahko dostopam do routerja), se pa ne poveže na internet. Seveda niti datotek v skupni rabi ne vidim iz enega pc-ja na drugemu.

Na routerju imam naštimano:
WAN: dynamic IP; host name in MAC sta prazna, TTL onemogočen
LAN: IP 89.212.55.155 (IP od pc2, na kateremu dela net, je 89.212.55.169), maska podomrežja 255.255.0.0, DHCP strežnik je onemogočen

Kak nasvet razen naj zamenjam router?
Hvala

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Odgovor Napisal/-a NoName » 15. Jul 2008 ob 08:29

synth lahko da si porabil vse dhcp lease, ki ti jih server dodeli. predlagam, da vse pcje vezes preko routerja. povezi wan/internet port na routerju in lan1 ali 2 na modemu. seveda pred tem na tistem pc2, ki sedaj deluje, v konzoli (start > run/zazeni > cmd) napisi

ipconfig /release

da bos sprostil en lease.

potem pa bos lahko spremljal stanje na web interfaceu routerja (ne pozabi, da bos dobil dodeljen interni ip, seveda, ce je router okej)... kar se tice firmwarea... predlagam, da nadgradis na najnovejsega.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
ERGY
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 28. Maj 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: ----------

Re: Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Odgovor Napisal/-a ERGY » 15. Jul 2008 ob 13:01

zmajcekx napisal/-a:Imam edimaxov Wireless router model BR-6204Wg

Router je precej dolgo delal brez problema, potem pa ni dobil več IPja preko DHCPja.

Router je bil zamenjan na servisu in z novim se dogaja isto isto.
Router sicer dobi IP preko DHCP s katerega drugega modema oziroma računalnika, samo od T2 ne.

Če priklopim računalnik direktno na T2 modem dobim IP, ki ga vnesem v router kot statičen IP in nato dela, dokler T2 ne zamenja spet IPja.

Najnovejši firmware za ta router je 1.50, vse od 1.40 naprej ne dobi IPja.
Naložim firmware med 1.30 in 1.40 router dobi IP samo potem pa začuda ne dela wireless.

Kdo s podobnimi izkušnjami? Kakšna rešitev?
Sploh se ne ukvarjat s tem. Lepo napisi prosnjo za staticni ipe pa bos resen muk v parih dneh. Tisto, da DHCP router ne more korektno sprejet spremembo dinamicnega IPja je velika verjetnost, da je napaka v DHCP protokolu ali pa sistemom pri t-2, ki dodeljuje drugi IP.
Slika

Synth
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Jul 2008 ob 21:42
T-2: Že imam
Paket: internet + telefon

Re: Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Odgovor Napisal/-a Synth » 18. Jul 2008 ob 11:59

NoName, sem naredil, kot si predlagal, pa se ni nič spremenilo.
Najbolj me čudi to, da je nekje pol leta nazaj delalo, kot je treba in to brez posebnega truda (samo ip na routerju sem spremenil), zdaj pa noče več. A so slučajno pri t-2 kaj spreminjali?

Uporabniški avatar
ERGY
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 28. Maj 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: ----------

Re: Problem z Edimaxovim BR-6204Wg in T-2

Odgovor Napisal/-a ERGY » 18. Jul 2008 ob 14:23

Pri meni je isto delalo kako leto nazaj se z dinamicnim. Potem pa so bile cudne zadeve. Ko modem pobere novi IP, router preprosto pade v neskoncno zanko in cist umre, nobenga odziva ni vec niti do logina na router ne prides. Seveda izklopis vse kable vun, resetiras modem, dobi novi IP in tak vse spet pade dol. Po kakem tednu se predam in nabavim staticen IP :grr:
Slika

Odgovori