Kdaj se zamenja IP?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
vremenar
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Dec 2006 ob 11:01
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: štajerska

Kdaj se zamenja IP?

Odgovor Napisal/-a vremenar » 28. Dec 2006 ob 22:40

Torej, zanima me kdaj se nam dinamikom zamenja IP, ker očitno to ni več tako kot pri siolu (kar pa zelo pogrešam!!!).
Lepo prosim za rešitve, ki delujejo!!!
Lep pozdrav

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Seeker » 28. Dec 2006 ob 23:22

Če imaš T-2 ni tok težko držati ratia, a ne? :D

Anyway, se mi zdi ta sistem ok do neke mere. In sicer konča se pri tem če res rabiš drug IP. Niti reset ne pomaga. Tako da najbolj uporabniku prijazna rešitev bi bila, da bi imel v servisnih straneh možnost refrešat IP.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Dec 2006 ob 07:30

Zakaj bi pa potreboval drug IP?

Tukaj ne vidim drugega, kot da bi pod enim IP-jem sral po internetu, potem bi se pa skril po drugim. Ne bi pa jaz bil rad ta nesrečnik in dobil tak IP, ki bi bil banan na vseh straneh in ki bi imel slab ratio pri download programih.

Jaz sem za to, da ima vsak svoj IP in tudi "odgovarja" za njega.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 29. Dec 2006 ob 08:14

Sej trackerji niso vezani na IP :shock:

Drugače pa modem iz elektrike za 24ur, pa boš dobil novega ko lease poteče :wink:

Uporabniški avatar
vremenar
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Dec 2006 ob 11:01
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: štajerska

Odgovor Napisal/-a vremenar » 29. Dec 2006 ob 10:25

spreminjajoč ip je za anonimnost. tisti katerim se fino zdi obiskovati torrent strani z statičnim ip naj poven da je to vse nelegalno in zato se tudi njih da izslediti na podlagi tega.
sicer pa ali si nismo želeli malo anonimnosti?? nadzorovali so nas v prejšnjem režimu, in nadzorujejo v ''demokracijah'' ala amerika. tega si ne želimo (več).
jaz si zelo želim malo anonimnosti, da mi ne bo treba skrbeti ko bom surfal med p2p povezavami, da bi se znašel na kakem črnem seznamu riaa-ja in podobnih

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 29. Dec 2006 ob 10:30

Če obstaja sum kaznivega dejanja oz. razlogi za sodni pregon al karkol že, ne mislit, da si za dinamičnim IP-jem varen. Se točno ve, kdaj in komu je bil kakšen IP dodeljen. Sklepam, da recimo policija v takem primeru lahko pridobi podatke od ISP-ja.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 29. Dec 2006 ob 11:08

Hehe, dinamični IP pa zasebnost in anonimnost nimajo nič skupnega. Dinamični IP je le metanje peska v oči. Od njega navadni uporabnik nima nikakršne koristi. Dinamika je sredstvo, ki olajšuje življenje ISPjem in sistemskim administratorjem. Kdor je v to enačbo vnesel zasebnost, je tak pajo, da ni večjega. Razen, če je kak ISP to storil kot marketinško potezo, da bi dražje meglo prodajal.
V veljavo stopa zakon, ki od vseh ISPjev zahteva, da hranijo vse podatke dve leti (torej kdaj se je kdo prijavil v internet, kateri IP mu je bil dodeljen, promet s elektronsko pošto, itd). Med tabi in zaporom je le sodni nalog, za katere sodišča v Sloveniji dobijo približno 10 zahtevkov na dan.
Anonimen si le, če internet uporabljaš iz kakšnih xy cybercaffejev ali šolskih knjižnic, kjer ne beležijo uporabe računalnikov in si te nihče ne zapomne...
Folk močno pretirava s to zasebnostjo, poleg tega pa se skrivajo predvsem tisti, ki počnejo stvari, ki jih ne bi smeli.
Hočeš zasebnost? Odklopi Internet. Zapri okna, zakleni vrata in skrij se pod posteljo.
Pa btw. Torrent strani niso nelegalne. Nelegalno je samo to, da si ti snemaš sw in multimedijo, za katere nimaš avtorskih pravic. Film si lahko potegneš dol le za backup originalnega DVDja, ki si ga kupil v trgovini pa ne znaš/nočeš delat kopije z originala. Ne širit krive vere, da je vsa vsebina na torrent straneh nelegalna. Kaj pa domači posnetki, freeware, demo programi, trailerji itd?
Dinamični ip je zasebnost ravno toliko, kot to, ko si na javnem wc-ju, pa med uriniranjem hodiš od enega pisoarja do drugega!
SlikaSlika

Uporabniški avatar
vremenar
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Dec 2006 ob 11:01
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: štajerska

Odgovor Napisal/-a vremenar » 29. Dec 2006 ob 11:51

jaz pa vem za zakon, ki velja, in se promet ne sme hraniti.

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 29. Dec 2006 ob 12:25

Fino. Jaz pa vem za naslednji zakon:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=5430

Z A K O N O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ZAKONA O ELEKTRONSKIH KOMUNIKACIJAH (ZEKOM-A)

oglejte si dodatke k členu 107, predvsem 107.a in 107.b
SlikaSlika

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 29. Dec 2006 ob 13:23

Zakaj vsi blefirate s tem, da bo nekdo sranje delal po netu, ker si bo lahko IP menjal ko se mu bo hotlo? Če T-2 "prodaja" dinamični IP potem pa ga naj tudi naredi dinamičnega ne pa da imam enak ip odkar sem bil priklopljen!

In moj ratio je na vseh trackerjih nad 1.70 (partis: gor:86.92 GB dol:33.04 GB ratio:2.63) pa tudi nič takega ne delam, da bi moral IP menjavat vsakih par ur!
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 29. Dec 2006 ob 14:29

verjetno ravno zato niti nisi spraševal, zakaj se ip menjava tako redko oz. praktično nikoli.
in ni vse samo v ratiju, obstajajo tudi razni forumi, hubi, serverji, .... kjer hitro dobiš ip ban, če se ne držiš pravil.
tvoj očitek o blefiranju tudi ni čisto na mestu. zakaj imajo (skoraj) vsi cheaterji, ki jih dobim na svojih cod serverjih, dinamični ip? kitl ti lahko iz prve roke pove, kako je s tem po trackerjih.
tisti, ki jočejo, da sem jim ip ne menja ob vsakem restartu povezave, imajo po večini ravno takšne razloge.
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Dec 2006 ob 14:38

Jaz še vedno trdim, da ni potrebe za to... Konec koncev do tega trenutka tudi še nihče ni uspel odgovoriti na vprašanje zakaj je dinamični IP tako nujno potreben... seveda razen tega, da se afnaš po netu.

Moje mnenje še vedno ostaja nespremenjeno, da tega ne potrebujete... razen, če mi nekdo ne najde res dober argument za to. Ajde z argumenti na plano.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 29. Dec 2006 ob 14:57

oyoy: meni dol visi če se mi ip menja ali ne ampak potem naj T-2 to drugače oglašuje ali pa sploh ne. Ker to je čisti nateg pa nima veze zakaj kdo rabi dinamični ip. Ampak, če jaz nekaj naročim potem tudi predvidevam, da bom to dobil se ti ne zdi?

Cobane: ti mi pošlješ virus ki deluje na ip:port ... si par ur na mojem računalniku, gledaš moje slikice, bereš maile itd... ko pa računalnik resetiram oz. ko preteč 24ur pa si v temi, ker se mi je ip spremenil. Recimo, da jaz zaradi tega lazje spim. To sem dal zgolj kot argument, da nebi kdo pisal, da si naj nabavim AV.
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Dec 2006 ob 15:38

Antrax: brez zamere, ampak tole je bil slab primer. Ta virus bo ravno tako našel pot, tudi če se bo žrtvi spremenil IP. Važno je, da se hekerju ne, ki ta virus kontrolira/upravlja (virus, ko je enkrat na žrtvinem računalniku lahko kadarkoli kasneje kontaktira hekerja za vzpostavitev zveze).

Edit: Konec koncev IP je na nek način dinamičen, samo spremeni MAC adreso kartice, pa bo. Medtem ko pa tega pri zahtevanem statičnem IPju ne moreš izvesti.
Zadnjič spremenil Cobane, dne 29. Dec 2006 ob 15:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 29. Dec 2006 ob 15:42

Primer je bil za simpl virus in ne za sniferje, ki bi določene informacije pošiljali dalje (na irc kanal)
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Odgovori