Nastavitev routerja

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
avgustin
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Feb 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Solkan

Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a avgustin » 25. Feb 2007 ob 19:12

Pozdravljeni

Rabim vašo pomoč. Probleme imam z nastavitvami wireless routerja (Canyon CN-WF514). Če na routerju nastavim, da imam fiksni ip in nato vpišem ip, ki mi je trenutno dodeljen, ter še ostale potrebne podatke, potem mi router dela brez problemov. Ker pa nimam fiksnega ip-ja želim nastaviti, da imam dinamični ip. Takrat pa mi stvar ne dela. Sedaj imam nastavljeno, kot da imam fiksni ip in stvar deluje. Problem je ko se mi ip spremeni, ker moram potem na novo skonfigurirati router in vpisati na novo dodeljeni ip.
Ko izberem dinamični ip lahko med nastavitvami vpišem samo dva podatka hostname in MAC naslov. Če pustim oboje prazno, ali če vpišem svoj MAC naslov, v nobenem primeru mi ne dela. Ali mogoče kdo ve kako nastaviti tale router.

LP
Zadnjič spremenil avgustin, dne 26. Feb 2007 ob 18:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 25. Feb 2007 ob 21:32

Kaj si probal nastaviti na Cable modem in pustiti tisti dve nastavitvi prazni (in počakat recimo 5 minut)? Maš zadnji firmware gor? Kolikokrat se ti je pa IP že zamenjal? Jest imam že od začetka istega.

stran 17
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
avgustin
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Feb 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a avgustin » 25. Feb 2007 ob 22:13

Nastavitev Cable modem sem poizkusil (o tem je bila ves čas debata). Nastavitvi sem pustil prazni, vendar brez uspeha.

Router je nov tako, da mislim, da je zadnji firmware. Bom pogledal za kakšne popravke.

Ko spremenim nastavitve rabi router ene pol minute, da se posodobi na nove nastavitve, vendar se ne poveže na internet. Ko dam renew IP address rabi nazaj ene pol minute, nato mi javi da je uspešno pridobil nov naslov, vendar ko nato pogledam pod status pokaže disconnected. Kdaj bi moral počakati pet minut?

T2 imam že skoraj eno leto. Prvič se mi je spremenil po štirih mesecih, nato se mi je čez ene tri mesece spet enkrat. Zadnje mesece pa se to dogaja bolj pogosto. Sedaj ko imam vmes še router se mi to dogaja skoraj vsak dan. Ip se mi zamenja tudi med samim surfanjem po internetu. Kar naenkrat ne dela več in potem moram skonfigurirati router na nov IP.
Slika

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 25. Feb 2007 ob 23:49

V routerju ne moreš sam vpisovatii IP-jev, če imaš dinamično dodeljevanje (preveri pogodbo) oz. jih vpisovati, saj je mišljeno, da ti ga sistem sam dodeli in četudi ga ti vidiš, ga NE vpisuješ v router - v routerju izberi v rubriki WAN t.i. DHCP oz. avtomatsko dodeljevanje podatkov o povezavi do interneta.

Če ti to ne deluje, poskusi enako napraviti brez routerja in isti mrežni kabel priklopi na računalnik ter tam izberi v nastavitvah mrežne kartice (po privzetem je že tako nastavljeno) avtomatsko dodeljevanje IP naslova. Če ti tudi to ne deluje, potem kliči na ...02

Če bi pa imel zakupljen fiksni IP pri T-2, potem pa izbereš namesto DCHP, STATIC IP ali nekaj takega in šele potem vpisuješ podatke: IP, prehod, maska, DNSi...

Uporabniški avatar
avgustin
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Feb 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a avgustin » 26. Feb 2007 ob 18:21

bostjank - mislim, da si me slabo razumel. Po pogodbi imam dinamični ip. Do sedaj sem imel računalnik direktno priklopljen na modem in mi je vse delalo brez problemov 10 mesecev. Sedaj sem nabavil wireless router in sem ga vstavil med modemom in računalnikom. Problem je v konfiguraciji routerja. Če na routerju nastavim, da imam dinamični ip, potem mi stvar ne deluje. Pri nastavitvah za dinamični ip mi ni treba ničesar vpisovati (razen host name in MAC addresso- oboje je samo poljubno, ni obvezno). Če pa na routerju izberem, da imam kao statični ip in vpišem vse potrebne podatke(ip, dns, prehod) potem mi router dela do naslednje zamenjave ip-ja. Saj je logično, da ne more delati, ko se spremeni ip, ampak druge možnosti sedaj nimam, ker mi na noben način ne uspe prepričati routerja naj si dinamično pridobi ip. Hočem samo vedeti, kako naj skonfiguriram roter, da si bo dinamično pridobil ip.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Feb 2007 ob 19:26

DHCP je čarobna beseda za dinamiko.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 26. Feb 2007 ob 19:44

Ja, haha, sam pri njemu te magične besede ni nikjer zapisane. Če pogledaš v navodila (link v zgornjem postu), ima na voljo samo naslednje:

1.1 Cable Modem Your ISP will automatically give you an IP address
1.2 Fixed-IP xDSL Your ISP has given you an IP address already
1.3 PPPoE Your ISP requires you to use a Point-to-Point Protocol over Ethernet (PPPoE) connection.
1.4 PPTP Your ISP requires you to use a Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP) connection.
1.5 L2TP Your ISP requires you to use a Layer Two Tunneling Protocol (L2TP) connection.
1.6 Telstra Big Pond This Protocol only used for Australia’s ISP connection.

In če je Cable Modem že probal in vseeno ne dela, hm hm hm... :o
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Feb 2007 ob 20:13

LOL! Torej modem zamenjati, ali pa iti na Fixed IP. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 26. Feb 2007 ob 20:16

Pa kdaj se bojo ljudje naučila da ne kupovat levih poceni firm in škrt robe :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 26. Feb 2007 ob 20:29

Pri TechTradeu imajo ravno razprodajo, večinoma JAHT roba. I wonder why!? :lol:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
avgustin
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Feb 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a avgustin » 26. Feb 2007 ob 20:51

Ok. Izgleda da ostaja edina rešitev, da zaprosim za fiksni ip.

Kar se tiče levih firm. Enak router ima sodelavec in mu dela brez problemov. Vendar je on na Siolu in izgleda da tam to ni problem, ker je pač drugačna tehnologija. Drugače je router kar v redu in nima drugih problemov. Ima na voljo veliko ostalih možnosti, ki jih v tem cenovnem razredu pri drugih routerjih ne najdeš. Tudi test v reviji Monitor ni bil slab. Imel sem tudi že izkušnje z Linksys-ovim routerjem in moram reči, da je bil tisti dosti slabši od tega.

Če bi prej vedel, da bodo problemi s tem routerjem, bi se odločil drugače.
Nasvet za bodoče kupce: Canyon CN-WF514 in T-2 ni dobra kombinacija.
Slika

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 26. Feb 2007 ob 21:05

Jaz bi na tvojem mestu kupil LINKSYS WRT54GL, boš zadovoljen. Kriv je router (PPPoE prek siola mu očitno ne dela težav). Moraš se tudi zavedati, da se pri routerju ne izplača preveč šparati, saj se ti slabši router potem prehitro sesuje, ko ga obremeniš s P2P in podobnim, da o P2P na več računalnikih niti ne govorim.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 26. Feb 2007 ob 22:17

avgustin napisal/-a: Nasvet za bodoče kupce: Canyon CN-WF514 in T-2 ni dobra kombinacija.
Nekoliko bi te korigiral .... Nasvet za bodoče kupce: Canyon izdelke nikar !!!! Svetovna jajca - iz prve roke, zagotovo za USB "ključek" (dobil sem ga v dar, 2 x so mi šli podaki rakom žvižgat; nakar sem ga iz preventive zabrisal v smeti), sicer pa od znancev, slabe izkušnje tudi z drugo robo.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
m5ernel
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: 4Mb + telefon
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a m5ernel » 27. Feb 2007 ob 12:53

Avgustin,

mogoče se zdi neumno, ampak poskusi še tole: vse priključi, kot je treba in počakaj čez noč (obvezno). Naslednji dan poskusi, kako ti deluje.
(Sliši se kot tisto "ostrili smo sliko s sekiro", pa je čisto resno press).
Slika

Uporabniški avatar
avgustin
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Feb 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a avgustin » 27. Feb 2007 ob 22:53

Bom poizkusil nocoj in vam jutri sporočim rezultat.
Slika

Odgovori