Izklop HTV2 v času Lige prvakov

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
hr
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 26. Sep 2006 ob 17:29
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a hr » 21. Okt 2006 ob 16:51

No pa mi povej po katerem to zakonu oni preprečujejo HTV2 signal v času Lige Prvakov?

Kot sem že omenil. UEFA podeljuje licence televiziji, ne glede na ozemlje.
V Sloveniji OD SLOVENSKIH TELEVIZIJ (se pravi televizije registrirane s sedežem v Sloveniji ipd) ima pravico prenosa izključno Prva TV.. Kanal A, Pop tv, RTV Slovenija, .. etc nimajo pravice. Kar pa ne pomeni da tuje televizije ne smejo predvajati svojega rednega programa (pa tudi prenose Lige Prvakov).. kot se to recimo v primeru ORF1 dela. Predvidevam da bi tudi ORF1 izključili, če bi bilo tako veliko zanimanje za gledanje tega programa kot je to v primeru HTV2.

Da se vrnem na licence.. pomeni..
Če je Prva TV dobila pravice prenosa in če je Prva TV na seznamu hrvaških kabelskih operaterjev, ti imajo pravico na Prvi TV gledat prenose Lige Prvakov.
V času Svetovnega prvenstva ni bilo zatemnitve RTV Slovenije 2 in Kanala A na omrežjih hrvaških kabelskih operaterjev, ker pač imajo pravico predvajati.. saj sta RTV Slovenija in Kanal A imela kupljeno licenco in edini od vseh slovenskih televizij pravico do predvajanja le teh.


No še enkrat.. na podlagi katerega zakona t-2 to dela? Napiši.. zakon, člen, odstavek, .. če ne ti, pa naj nekdo od zaposlenih na T-2, ki pišejo tukaj, pove za kateri to zakon gre..

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 21. Okt 2006 ob 17:00

Zakon o avtorskih pravicah recimo. Le-ta prepoveduje krajo, kar prenos signala brez ustreznih pogodb nedvomno je.
Ne poznam pa vsebine pogodb, ki jih T-2 sklepa z lastniki posameznih programov.

Poanta mojega pisanja je samo v tem, da pač ne morem razumeti, kako ste lahko nekateri tako neizmerno tečni s tem lajnanjem :roll:

A se ti ne zdi logično, da T-2 tega ne počne iz lastnega veselja in zadovoljstva, temveč zato, ker mora?
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Okt 2006 ob 18:17

Zakaj pa ostalim pol tega ni treba? :roll:
Slika Optika od 30.5.2008

vseved
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 01:04
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a vseved » 21. Okt 2006 ob 18:24

--
Zadnjič spremenil vseved, dne 23. Okt 2006 ob 01:09, skupaj popravljeno 1 krat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Okt 2006 ob 18:25

Zastopniki zastopajo te kanale tako, da naročnino pobirajo. Ostalo jim dol maha. :x
Optika 100/10

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Okt 2006 ob 18:26

gulikoza napisal/-a:Zakaj pa ostalim pol tega ni treba? :roll:
Ker se namerno ne držijo zakonov! :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Okt 2006 ob 19:34

Če je Prva TV dobila pravice prenosa in če je Prva TV na seznamu hrvaških kabelskih operaterjev, ti imajo pravico na Prvi TV gledat prenose Lige Prvakov.
V času Svetovnega prvenstva ni bilo zatemnitve RTV Slovenije 2 in Kanala A na omrežjih hrvaških kabelskih operaterjev, ker pač imajo pravico predvajati.. saj sta RTV Slovenija in Kanal A imela kupljeno licenco in edini od vseh slovenskih televizij pravico do predvajanja le teh.
Sicer ne vem od kje ti te informacije... ampak očitno HTV 2 ni zahtevala zatemnitve. Sicer pa, povej mi kateri Hrvat bi gledal fusbal na SLO 2, če ga lahko na HTV 2 v svojem jeziku, ker jih zelo malo jih razume slovensko in kjer so tudi boljši komentatorji. HTV 2 se zgleda zaradi tega ni počutila ogroženo...

Pa se vrnimo na naša tla... to, da je Prva TV zahtevala zatemnitev, je popolnoma logična in upravičena poteza. Licence za predvajanje so zelo drage in se financirajo izključno iz reklam... če pa je gledanost slaba, pa tudi noben ne želi oglaševati oz. za manjši denar...

Popolnoma enako je bilo za minulo svetovno prvenstvo, ko sta Kanal A in SLO 2 zahtevala zatemnitev vseh programov, kjer so predvajali nogomet.

Dejte to temo zakjučit, ker je brezveze toliko vroče krvi. Dejte se postavit v lastno kožo... recimo, da bi kupili drago eksluzivno licenco za whatever, potem bi se pa našel nekdo, ki bi isto stvar prodajal na črnem trgu za pol manj denarja. Dvomim, da bi vse to mirno gledali.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 21. Okt 2006 ob 20:12

Hm. Te stvari se določajo v pogodbah med UEFA in posamezno TV hišo. Te pogodbe so individualne in zato tudi poslovna skrivnost, tako uefe, kot tv hiš. Iz tega razloga tudi cenika za te pravice ne moreš tako lahko dobiti. Še največ kar sem uspel izbrskati je : http://www.uefa.com/newsfiles/25624.pdf
Obstaja torej 14 različnih osnovnih paketov, ki pa se prilagajajo za vsak posamezni primer. Torej tv hiša lahko dobi pravice za predvajat po celi evropi ali pa tut ne. Verjetno so tudi cene različne. Zatemnitev lahko zahteva HRT ali pa slo/prva tv. HRT to lahko zahteva, če nima pravic za predvajanje izven hrvaške. V tem primeru lahko zahtevata to tudi slo/prva tv. Če pa ima HRT pravice za predvajanje po celi evropi, pa slo/prva tv kršita več zakonov. predvsem tistega ki prepoveduje ustvarjanje monopolnega trga, pa tudi krši ustavo - pravico do svobode govora. Pa še marsikaj bi se našlo.

Če preberemo faq na hrt.hr lahko med vrsticami preberemo, da praviloma pravic za predvajanje izven Hrvaške ne kupujejo, saj gledalci izven Hrvaške ne plačujejo naročnine hrtju. V tem primeru je zatemnitev nujna. Tisti operaterji, ki zatemnitve ne upoštevajo, pač kršijo zakone. To si lahko privoščijo zato, ker so praviloma lokalni in vsak zase s tem ne delajo ne vem kakšne škode. Vsakega posebej se pa tut ne splača tožiti. Drugo je pa T-2, ki postaja (je že!) vseslovenski operater in ga je zato lažje tožiti (beri: za višje odškodnine).

Jaz sem pač obupal in tv zato sploh ne gledam več. ZAdnjič sem po nesereči videl tekmo med slo in blr. Za glavo sem se držal. Tako kot vsak drug dan med svetovnim prvenstvom. Pa ne zaradi dobrih predstav reprezentanc...

BTW, rai uno blokira skoraj vse športne dogodke, ki jih pranaša odkar pomnim, pa se nihče ne obregne ob to...
SlikaSlika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Okt 2006 ob 20:43

Kapo dol za tole ekspertizo, Drm007. Sicer ne da bo kej preveč zaleglo pri nekaterih, ampak kapo dol, kot rečeno. A DRM v tvojem imenu slučajno pomeni kratico "Digital Rights Management"? :P
Optika 100/10

vseved
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 01:04
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a vseved » 21. Okt 2006 ob 22:11

--
Zadnjič spremenil vseved, dne 23. Okt 2006 ob 01:08, skupaj popravljeno 1 krat.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 21. Okt 2006 ob 22:13

Ti imaš pa resnično 100% ustrezen nickname :roll: :twisted:
Slika

vseved
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 01:04
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a vseved » 21. Okt 2006 ob 23:07

--
Zadnjič spremenil vseved, dne 23. Okt 2006 ob 01:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 21. Okt 2006 ob 23:39

Ma tko bom rekel jaz sem na IP Tv že kar dolgo časa pred tem sem bil na Siolu zdaj z vesljem na T-2. Povsod je bila zatmenitev in me to ne moti če pa koga to tako moti pa kamot odjavi TV pri T-2 saj je brez vezave in naj si umisli digitalno satelitsko oziroma še slabše anologno kabelsko pa bo vse gledal brez zatemnitev samo koliko časa je pa vprašanje.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 22. Okt 2006 ob 14:08

NavadniNimda napisal/-a:Kapo dol za tole ekspertizo, Drm007. Sicer ne da bo kej preveč zaleglo pri nekaterih, ampak kapo dol, kot rečeno. A DRM v tvojem imenu slučajno pomeni kratico "Digital Rights Management"?
Ja prav namatral se nisem. Pozabil sem povedati samo še to, da morajo tv hiše biti najprej kvalificirane za to da oddajajo UEFA tekme.
http://www.uefa.com/uefa/News/Kind=4096 ... 29438.html
In če so kvalificirane, šele takrat lahko zaprosijo za ISO (Invitation to Submit Offer). Res birokracija do konca.
SlikaSlika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 22. Okt 2006 ob 14:15

Kot že rečeno, problem ki ga vidim sam je zakaj je T-2 odgovoren za zatemnjevanje signala. Če bi HTV zatemnil signal v tujino zato ker tam nima licence ok, ampak oni oddajajo signal ven in od vseh pričakujejo da ga bodo zatemnil? Druga stvar je da po tekmi htv ne dela še pol dneva...to je pomoje absolutno nesprejemljivo, je tok težko napisat eno cron skripto?
Slika Optika od 30.5.2008

Odgovori