[Imam] 4/512 +1×IP telefon

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 21. Mar 2007 ob 13:19

OK sm malo pobrskal po netu , zgleda da sem narobe razumel definicijo..
dinamika pomeni, da IP na pisan na tebe ne pa da se more menjavat - kar pomeni, da je lahko tvoj celo leto, lahko pa se spremeni jutri
Kako se pa potem reče tistemu kar so na SiOLu izvajali, ko si ob vsaki povezavi dobil nov ip ?

Našel sem tudi tole iz slotech:
EWEER potegn si program smac in zamenjej mrezni mac addresso, to ima isti ucinek ko da bi novo mrezno dau notr. S tem probas ce se ti res menja ip pri novi mrezni.
EWEERju je potem delalo to, dobil je nov ip, vendar, kaj naj to pomeni:
Hvala!

SMAC je opravil svoje delo super. A sedaj delam to kok pogosto men zapaše:D?
Delaj samo da ne bos klical potem na helpdesk ko bos parkat probal
Iz te sarkastične izjave sem razbral, da dolgoročno zna bit to problem. Zakaj? Kakšni problemi lahko nastanejo, če s "smac"om zamenjujem MAC naslove? Vem sicer, da je MAC naslov unikaten na vsaki kartici...

Zopet malo kompliciram, ampak raje se zdaj pripravim in vem vse, da, ko bo nekoč treba spremenit IP, mi nebo treba ostati 24ur brez neta:)
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Mar 2007 ob 13:20

Saj lahko spreminjaš MAC adreso kartice, pa se ti bo dodelil novi IP kadar boš ti hotel.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 21. Mar 2007 ob 13:25

ja, to sem ugotovil pa tudi ime programa in vse, samo zakaj je potem un cinično rekel "samo da ne bos klical potem na helpdesk ko bos parkat probal" ?
Torej to že ni najbolše počet in so stranski učinki?
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 21. Mar 2007 ob 13:28

Ker lahko vpišeš mac že obstoječe povezane kartice naprimer...
Zakaj na SiOLu prekinjajo povezavo in menjajo IP na silo pa ne mene spraševat. To je pravzaprav katastrofa.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Mar 2007 ob 13:28

Že vidim, da se boš spet preimenoval! :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 21. Mar 2007 ob 13:40

ne ne nebom se preimenoval, to zdaj gledam vnaprej, v kolikor pride do situacije ko bo nujno potrebna sprememba IPja (iz takšnih in drugačnih razlogov) sem pa po naravi zelo paničen človek ki ga vse zanima, zato morda izpadejo moji prispevki na tem forumu kot da se svet podira, pa me zgolj informativno kaj zanima :)

aha, torej če mi dodeli že obstoječi MAC naslov, to zelo nemore bit dobro ja, gre kakšen rollback potem? system restore point?:) ali v tem primeru ostane samo nov nakup kartice?

aja edit:
imam 2 računalnika, torej 2 omrežni kartici.. če s tem programom spremenim MAC potem na seb, bo tudi spodnji računalnik imel drug IP? kako je potem s tem programom, ki spremeni MAC naslov kartice, ko sta 2 računalnika povezana na en t-2 modem?
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Mar 2007 ob 13:51

Če dodeliš obstoječi MAC, potem ne bo delal net - spremeniš MAC nazaj. In ne, to ne bo vplivalo na tvoj drug računalnik. Še to - preden zamenjaš obvezno releasaj tvoj IP ker če ne ne boš dobil novega.
Ne vem pa čemu bi to spreminjal. Sam imam statični IP (oz. IPje pri različnih ponudnikih ki sem jih imel do sedaj) od leta 2001 pa nikol nisem rabil zamenjat :roll:
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 21. Mar 2007 ob 13:56

ok, bom doma inštaliral program pa pogledal kako in kaj, da ne bom zdaj spraševal neumnosti (npr kako spremeniti MAC nazaj na original ^^), zanima me pa, ko si rekel, da "ne bo vplivalo na tvoj drug računalnik." kako da ne? Seveda bo imel tudi drug računalnik nov IP mar ne?
Kako se "releasa" IP? jaz pod to razumem, da izklopim kabel iz računalnika:)

še par dni pa se bom lahko zaposlil na helpdesk pri t-2 :D :D
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Mar 2007 ob 14:00

Ne bo, če imaš priklopljeno preko switcha sta računalnika neodvisna. Če maš pa router, moraš pa tako potem routerju spreminjat MAC, ne računalniku :D
IP releasaš z ipconfig /release. Če tega ne narediš bodo T-2 serverji mislili da je tvoj računalnik še vedno priklopljen in ti tretjega IPja ne bodo dali...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 21. Mar 2007 ob 14:05

nene, oba računalnika imam direktno v T-2 škatlo... sklepam da imata potem vsak svoj različen lokalni IP. Ampak navzven imata oba isti IP. Torej če spremenim MAC vrednost svoje omrežne kartice, spremenit vrednost IPja navzven za oba računalnika?
Ali spremenim MAC vrednost modema?? In sem vse skupaj narobe razumel?
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Mar 2007 ob 14:09

Tisti modem ni router ampak ima interni switch...isto kot če bi mel posebi škatlo. Na ven imata različne IPje...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 21. Mar 2007 ob 14:11

aha, hvala, potem tako ni panike! bom doma preveril (drugič. predno začnem spraševati bedarije)
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Mar 2007 ob 17:12

Ti pa si... :D
Če dva računalnika priklopiš direktno v modem, si zadevo predstavljaj, kot da si enega vklopil doma, enega pa na šihtu (vsak dobi svoj zunanji IP). Naj te ne moti, da sta dejansko fizično na isti parici/optičnem kablu.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Mar 2007 ob 17:34

No, predstava ni čisto dobra, saj ima oba računalnika doma lahko povezana prek NetBios-a, če ima pa enega v službi, enega doma pa to ni mogoče, saj NetBios ni routabilen brez dodatnih prijemov. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Mar 2007 ob 17:47

Pa dobro, ne išči dlake v jajcu.. ne ga še bolj mešat. :D
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori