Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Avg 2008 ob 07:36

Ko Gratel zaključi (preboj, potem pa nitke in montaža za MiLAN stikalo) te morajo uradno zaključiti, to pomeni, da te zacahnejo v bazi poodatkov. S tem si uradno predan T-2. Takrat lahko pospešim. Prosim počakaj še predvidoma do jutri, če ti danes Gratelovci vse naredijo, ko mi lahko pošlješ svoje naslovne podatke. S tem te bom lahko pohitril, čeprav zadnje čase naši priklapljajo s polno paro in dejansko prideš na vrsto v dnevu ali dveh in se pohitriti pravzaprav niti ne da. :)
Optika 100/10

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 14. Avg 2008 ob 14:51

Danes so mi prišli naredit preboj v stanovanje in napeljali optični kabel v Milana. Tudi v kleti so kabel spojili v omerico. Do sem, vse lepo in prav.
V mailu, ki sem ga dobil iz T-2 so mi dejali (citiram) : ˝V roku največ 15 delovnih dni vas bo obiskal predstavnik podjetja T-2, ki bo najprej speljal optični vlakni v vaše stanovanje, nato pa bo tekom dneva priklopil še vse naprave, potrebne za uporabo naročenih storitev.˝
Iz tega sem sklepal, da mi bodo danes tudi dejansko priklopili zadevo. Vraga! Monter, ki je zjutraj delal preboj, mi je dejal : ˝Ja, zdaj boš pa ene 14 dni počakal, potem ti bodo pa prišli iz T-2 zadevo priklopi˝. Halo?! :grr: Kakšnih 14 dni kar naenkrat? Prekleti nateguni! :grr: Obljubljajo eno, delajo pa potem drugo. Ko sem klical na HD, so mi znali povedati samo to, da bodo sporočili naprej, da naj me kontaktirajo. Kdaj in kdo me bo kontaktiral pa oni seveda ne vedo. Tudi tega ne vedo, na koga naj se obrnem, da mi bo znal kaj več povedat. Tako lahko samo čakam in upam, da bo nekdo iz preljubega T-2 blagovolil me poklicat. Višeg vsega je bil pa to, da so mi napeljali kabel samo do Milana, za ostalo napeljavo po stanovanju pa naj se pobrigam sam. Mislim, kakšen odnos do strank ... :aa: Zdaj naj sam vrtam po stanovanju in napeljujem kabel in kanalčke.

Moj današnji vtis o T-2 ... PORAZNO! :grrpc:

LP

P.S.
Nimda, kot že večkrat omenjeno, ni problem v kakšnem dnevu več, problem je v tem, da nekaj obljubljajo, potem pa teh obljub nihče ne drži. :grr:
Če te jaz ne bi peljal na letališče ne bo hudega, če pa sem ti obljubil, da te bom peljal, potem te pa ne bi in si zaradi tega zamudil letalo in dopust, je pa zgodba malo drugačna, kajne :hudicek:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Malkec » 14. Avg 2008 ob 14:57

Notranje instalacije se ne dela, dobiš pa potrebne kable (razen če kontaktiraš kakšnega podizvajalca, ampak bo za plačat). Teh par mikrosekund pa prosim počakaj in ne zganjat panike, ker priklop ni daleč. Ponavadi se v dnevu, dveh priklopi.

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 14. Avg 2008 ob 16:41

Mah, saj vem, da sem mogoče malce neučakan ... Ampak kaj, ko je pa tak težek boj za tole optiko pri nas za mano :hudicek:
In zdej ko so me poklical, da pridejo v četrtek, sem res mislu, da bo zadeva tudi danes dokončana (tako kot konec koncev tudi piše). Pa ni blo nič od tega, pa še ta klinčev praznik je jutri :jao: Porka krščanarje.
No, bo pa verjetno pol tolk večji veselje. Vseen mi pa ostane vsaj to zadovoljstvo, da bom prvi v bloku z optiko :mrgreen:

LP

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 17. Avg 2008 ob 11:14

No, seveda tudi v soboto ni bilo nikogar ... Sem pa videl zunanje delavce, ki so v petek (praznik) na Viču kopali za optiko. Očitno imajo praznike in vikende samo tisti na T-2 :hudicek:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Malkec » 17. Avg 2008 ob 11:53

Pošlji mi podatke (priimek, naslov) ali pa id priključka na PM, pa ti bom jutri vsaj internet vklopil da boš lahko surfal.

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 19. Avg 2008 ob 15:08

Wuuhaaaa !!!! Prva optika na Reboljevi ulici deluje !!!! :owned:

Hvala vsem, ki ste (eni malo manj, drugi malo več) pripomogli k temu. Posebna zahvala pa gre Nimdi, AC/Dc-ju in seveda Malkcu. Hvala :car:

Upam, da bodo čim prej priključili še ostale stanovalce Reboljeve in celotnega BS-3 :rtmT2:

LP

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Avg 2008 ob 15:12

Menim, da gre največja zasluga ravno tebi, saj si z nečloveškimi napori premagal precej okostenelosti po glavah v vaši ulici, pa tudi širše v prestolnici. Zapomniti si velja, da se z osebnim zavzemanjem za boljši svet da narediti marsikaj za boljšo pot v prihodnost. In ravno Gratelova optika FTTH (edina prava optika) je eden takih korakov! :)
Optika 100/10

joze.brezigar
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 21. Sep 2007 ob 13:37
T-2: Še nimam
Paket: Telekom noče...

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a joze.brezigar » 29. Avg 2008 ob 09:20

kot sosed se moram tudi jaz zahvaliti friksiju za ves vložen trud pri tej optiki. Brez njega bi še vedno plačevali raznim Fabčičem, siolu, amisu....posting.php?mode=reply&f=10&t=2571#
Danes so tudi nam priklopili milana. Zdaj samo čakamo na t2jevce, kajne? Samo da bo čimprej internet, da bomo malo izboljšali ratio!!!!!

LP Jože

joze.brezigar
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 21. Sep 2007 ob 13:37
T-2: Še nimam
Paket: Telekom noče...

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a joze.brezigar » 3. Sep 2008 ob 14:26

Priklopljeni!!!
Vse OK brez pripomb. Edino slovenske radio postaje nočejo delati. A samo pri nas ali imate tudi drugi te probleme?

Žižo
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 31. Jul 2008 ob 15:46
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Žižo » 7. Sep 2008 ob 16:25

N.N. a mogoče veš kaj se zdej dogaja na Puhovi 6 in 8, ker zdej sm opazu omarco pa že nekej časa mamo kable spelane po bloku in hodnikih, sam nevem če je notr dejansko "fiber". Že kr neki časa čakam na optiko pa bi rd da bi bi biu priklop čimprej mogoč.

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 8. Sep 2008 ob 19:27

Ker se T2 ni NIČ pobrigal za izkop optike še manjkajočih 15m do nekaterih blokov v BS3, se je danes pojavila amisova ponudba optike preko Fabčičeve optike. Sicer še nimajo objavljeno nikjer na netu, visijo pa letaki v bloku in lahko se že naročamo. Cena za paket 15/15 naj bi bila 16 in še nekaj €.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Sep 2008 ob 19:50

Friksija vprašaj, ki je imel podobno "epizodo". V njegovem bloku so isto blokirali izgradnjo Gratel optike, pa so lastniki stanovanj hitro uvideli s kom imajo opravka in so dali upravitelju ultimat. Moral je popustiti in sedaj so tam dobili zaresno optiko. Predlagam, da še vi vašemu poveste, da se prične lepše obnašati in skrbeti za vrednost stanovanj! ;-)
Optika 100/10

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 9. Sep 2008 ob 09:31

Sorry Nimda, nimam ne časa ne volje za te borbe. Za te stvari imate verjetno na T-2 zaposlene ljudi, ki dobijo za to plačo.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Sep 2008 ob 09:51

A misliš, da bomo gore denarja sfrčkali za borbo pred sodišči s temi faloti, brezvezniki, yebivetri, podkupljenimi državnimi organi in podobnimi? Optiko bomo položili tam, kjer jo ljudje želijo, ne bomo je pa na silo tam, kjer ni zaželena in kjer nam namerno polagajo ovire.

Ti se pa seveda nisi dolžan s tem pepčkati!
Optika 100/10

Odgovori