IP brezvrvični telefoni

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 7. Jul 2007 ob 12:29

Boj se časov, ko bodo ljudlje hvalili Belcota :?
HulaHop naokrog!

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 7. Jul 2007 ob 12:58

Ma sej noben ne prav da ne dela. Dela. Sam problem je kakšen zvok od sebe da. Približn tak kot bi se zgovarjal po RUP-3 al pa kakšnem predpotopnem HF-u.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 7. Jul 2007 ob 15:33

Navadni Nimda napisal/-a:Dela čisto v redu. Če kdaj malo odmeva, daš za eno stopnjo tišje in je.
pol se pa samo še šumenje sliši :(

Pa saj se nočem pritoževat...samo rada bi slišala še kakšno "možno rešitev" za vse te stvari... Klicanje na help desk pa itak ne bo pomagalo ane?

Ma rada bi tole vsaj mal zrihtala predno se doma spravijo na veliko klepetat po telefonu :)

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a Skorc » 7. Jul 2007 ob 16:27

Temeljito sem zadevo stestiral in po tehtnem razmisleku (prespal sem) sem sklenil, da se bom odpovedal prenosnem IP telefonu - v ponedeljek ga vrnem in prosim, da mi skonfigurairajo drugi PSTN vmesnik. Dragi moji, Belco je v primerjavi s tole ropotulco raketa!!! In kako sem testiral?

Nekaj postov nazaj sem opisal kakšna je bila komunikaciji v različici T2 omrežje (prenosni ip) in T2 omrežje (prenosni analogni) ter T2 omrežje (prenosni IP) ter Telekom omrežje (ISDN aparat) - T2->T2 obupno slabo, T2->T1 slabo. Takrat sem sumil, da je krivda na moji strani, ker je bila bazna postaja v neposredni bližini (v skladovnici) vseh komunikacijskih naprav ter šopom električnih kablov.

Za začetek sem bazno postajo umaknil na prosto, stran (slaba 2m) od morebitnih "motilnih" naprav, znižam nivo glasnoti (external, internal) ter začnem s testiranjem:

1) T2 v T2 omrežje: IP prenosni in analogni prenosni (obe lastni naročniški številki), bazni postaji narazen cca 10m. Oseba z IP telefonom je po parih minutah na robu živčnega zloma :cry: (jaz namreč). Obuuuuuuuup, kovinski zvok, odmeva, lastno lapanje slišim glasno, je toliko moteče, da nisem zmožen komunicirati. Poskušam z nižanjem nivoja glasnosti slušalke, ne pomaga. S sogovornikom zamenjava napravi. OK, na analogcu se da poslušati, barva glasu je sicer taka, kot da bi me imel na zvočniku. Lasten glas sicer slišim z rahlim časovnim zamikom, potihem. Recimo zadovoljivo.

2) T2 v mobilno omrežje: Ip prenosni in soliden (povprečen) GSM aparat. Komunikacija slaba. Oseba z IP telefonom mora biti koncentrirana na pogovor, pogosto "ugiba" kaj je povedal sogovornik. Glas popačen, kovinski. S sogovornikom zamenjava aparata. Na GSM telefonu se dokaj razločno sliši sogovornika. Dejmo rečt, da je v mejah dopustnega.

3) Domnevam, da se kvaliteta komunikacije v primerjavi s prvotnim testom (T2 v Telekom omrežje) ne bi bistveno spremenila.

4) OK, naredil sem kar je v moji moči. Sledi klic na HD - tehnična podpora. Tehniku povzamem rezultate testiranja ter ga poprosim, če je možno urediti še sistemko uglasitev (komunikacijska naprava, bazna postaja, ....) oziroma kar bi odpravilo motnje. Morda celo zamenjava slušalke in/ali bazne postaje. Sledi hladen tuš (mal pretiravam), model me zatolče: Veste gospod, te naprave še niso uradno v ponudbi. Nihče vam jo ni ponudil, vi ste prosili za zamanjevo. Žal vam ne morem nič pomagati, bom sporočil naprej. Sem pa ravno danes prejel nekaj reklamacij podobnih vaši. Počakajte kakšen dan, morda bo kaj bolje. :mad: Bemuuuuuuuu, dej ti k men prid pa namest mene posluši kako te vsi po vrsti klincajo, vsak, ki ima 5 minut časa :?

Po končanem testiranju sem snoč kot majhen otrok tulil: Hočem svojga Belca nazaj!!!! Na tem mestu, pred pričami, obiskovalci foruma, prisegam, da nikoli več ne bom grdo govoril čez Belca. Kot sem že na začetku zapisal .... raketa v primerjavi s temle kupom plastike. Jezen sem, zato tako grdo govorim. OK, saj ni napačen na pogled. Ampak saj ga ne bom gledal ali obesil na steno namesto slike. Rad bi počel z njim natanko tisto za kar je namenjen.

Moji zaključki: V celi tej zgodbi je največji motilni člen BIPSI V500DP. Nimam razloga, da NN ne bi verjel, da so zadevo testirali, da je komunikacija bila normalna. Z veliko verjetnosto pa lahko postavim trditev, da smo vsi natagnjeni. V fazi testiranja so vam podturili "sortirane" aparate, ob množični nabavi pa ste dobili cel tovornjak šrota in ste posredno tudi vi nas nategnili k mačke. Po pisanju na forumu sklepam, da so le redki srečneži katerim naprava dela zadovoljivo. Morda so ravno trofili aparate, ki so v skladu s tehničnimi zahtevami, ki jih je postavil T-2. Čista loterija. "Ko nabije, taj dobije" 8) V končni fazi smo vsi oškodovani.

In kaj bom naredil? Danes sem že nabavil DECT telefon, veselo se polni. V ponedeljek vrnem "kitajčka" in zaprosim, da mi skonfigurirajo PSTN vmesnik. Nekdo je zapisal (mislim, da gulikoza) kaj kompliciramo, bi si raje takoj kupili solidno DECT napravco. Ja, prav ima ... ampak kar čakal sem soliden IP telefon, bil pripravljen participirati, ... Bemu, Škorc, tolk si star pa tko trapast!
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a NoName » 7. Jul 2007 ob 20:30

js bi t-2 vljudno naprosil, da premisli o odprtju konfiguracijskih nastavitev za telefonijo (v mislih imam objavo sip nastavitev), seveda ne javno, temvec po moznosti vsakemu posamezniku, magari z kakim aneksom ali kaj, da se strinjas, da bo sledil vesoljni potop, ker ti dajo uporabnisko ime pa geslo. mene prekleto daje, da bi probal tisti siemensov gigaset, ki ga dobis pri telekomu. enga sm montiral pred kakim mescem pa sm z njim vec kot zadovoljen. zvok je napram belcotu fenomenaln, pa kolikor berem tle poste... bozanski napram bipsiju. sicer pa je potrebno vedeti, da ni nujno napaka na strani ip telefonov, ampak je lahko na strani t2jevega sip serverja. mal se igram z asteriskom :roll: pa vidim da majo neke echo-cancelation module. verjetno bi se kaj podobnega naslo tudi za t2jev sip server. kaj sploh uporabljate zaen produkt, ce ni skrivnost?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a Malkec » 9. Jul 2007 ob 08:30

Rabimo malo časa da naštudiramo bipsija, potem bomo lahko reševali težave z njim. ;-)

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a Skorc » 9. Jul 2007 ob 09:15

Navadni Nimda napisal/-a:V bistvu je presnosnik, vleče kar dobro, tudi skozi beton. Ni lih neko najmodernejše čudo, precej plastike...
Vendar: v testiranju je bil od januarja, zadnje 3 mesece pa je delal brez problema. Očitno so kitajčki poštimali programsko opremo za firmware. To je dobro, zelo dobro. Telefončič bo na voljo za doplačilo, verjetno že ta teden (nisem 100%, če je šleper iz Kitajske že na letališču...). :)
Resnici na ljubo, zgoraj citirano niso tvoje besede ... Ampak vsak komentar je odveč. Znova in znova padate (T-2 in ne posamezniki, da ne bo pomote) na izpitu "VoIP". Če sem nekoliko zloben, testiranja so se začela "v živo" prejšnji teden, ko so prvi odjemalci prejeli v uporabo ropotulce. Vem, vem ... T-2 aparate ni uradno dal na trg. Brez vednosti smo se prijavili in postali testerji. V večini primerov je tale forum prednost za odjemalce, tokrat pa ravno nasprotno.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a pack » 9. Jul 2007 ob 09:38

Malkec napisal/-a:Rabimo malo časa da naštudiramo bipsija, potem bomo lahko reševali težave z njim. ;-)
Hmmm, cel "šlepar" telefonov date v uporabo, pa sploh ne veste, kako delujejo? A si ti zihr? Kaj ste pa delal v testnem obdobju z njimi? :lol:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 9. Jul 2007 ob 09:46

Malkec napisal/-a:Rabimo malo časa da naštudiramo bipsija, potem bomo lahko reševali težave z njim. ;-)
Dajte se malo lotit kodeka. Mam občutek kot da je nastavljen preveč naglas, saj veste kako zgleda v Winampu equlizer, ko porineš knofe čez mejo +0db. Začne hreščat. Če bi malo znižali bi bilo po moje bolje.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Jul 2007 ob 09:54

tle nima t2 kej kodeka mrdat. mislim da se uporablja samo g.711 alaw, g.711 ulaw ter g.729, pa basta. kater codec tocno pa uporabljajo posamezne naprave, ti pa ne znam povedat.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a Malkec » 9. Jul 2007 ob 10:18

pack napisal/-a:
Malkec napisal/-a:Rabimo malo časa da naštudiramo bipsija, potem bomo lahko reševali težave z njim. ;-)
Hmmm, cel "šlepar" telefonov date v uporabo, pa sploh ne veste, kako delujejo? A si ti zihr? Kaj ste pa delal v testnem obdobju z njimi? :lol:
V testnem obdobju jaz nisem imel dostopa do telefona in ne vem kaj so majstri delali z njimi. In nerabiš pisat v sarkazmu, ker smo tukaj da skušamo pomagat. Banda nehvaležna.

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 9. Jul 2007 ob 10:25

Malkec napisal/-a: Banda nehvaležna.
:roll: ;-) :oops: :cry:
UAAAA mamic te bom zatožu!!!!!

Sej vam jest čist verjamem da boste stvar zrihtal, zato ga pa še ne nesem nazaj, bom še mal počaku.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a pack » 9. Jul 2007 ob 10:40

Malkec napisal/-a:In nerabiš pisat v sarkazmu, ker smo tukaj da skušamo pomagat. Banda nehvaležna.
Ne jemlji tega preveč osebno, ker ni bilo govora o vaši pomoči tukaj na neuradnem forumu, za ta del lahko samo rečem: kapo dol in sem zelo hvaležen. ;-)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Jul 2007 ob 13:34

No pa smo doživel še en hladen tuš. Žaljenje :lol:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: IP brezvrvični telefoni

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Jul 2007 ob 13:44

Menim, da se je Malkec samo hecal. :D
Optika 100/10

Odgovori