Servis telefonskega kabla

Vse o T-2 internetu
dumr
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 3. Apr 2007 ob 16:35
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a dumr » 19. Dec 2008 ob 14:17

Zanima me če kdo pozna koga ki bi mi v najkrajšem možnem času zamenjal telefonski kabel od omarice pa do stanovnaja čez blok. Živim pa v Kranju. Zanima me tudi če je to naše delo ali mora to opraviti T-2.

poiuztrewq

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Dec 2008 ob 15:32

To je delo nas userjev... T-2 zagotavlja, da ti bo delovala njegova oprema, linija pa ni njihova skrb... po eni strani razumljivo - po drugi pa bi lahko malo bolj izobraževali monterje in jim dali kak fičnik več, da porihtajo tudi kakšno linijo sem pa tja.

Za zgled naj si vzamejo Tminca.

Za antizgled pa tistega, ki "montira" na področju Brezovice (če še ima službo - sicer je to počel pred cca 2 leti). Kabel je namreč peljal kar po stopnicah, vtičnica je visela s stropa in podobno. :shock:

sosed
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 7. Okt 2007 ob 20:09
T-2: Še nimam

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a sosed » 20. Dec 2008 ob 12:35

hmm a se sploh zavedate kolk časa človk porabi za napeljavo kabla sploh pa po bloku. tam moraš najprej zbrat podpise, ali najdet lastnika bloka, stanovanj. če bi se t-2 ukvarjal še s tem bi vrjetn en monter naredil dve stranki na dan. zakaj so pa potem elektroinštalaterji?
tisti monter iz brezovice, je pa postopal pravilno. namreč stranki je dokazal da je težava v interni inštalaciji, kabla ji je dal dovolj da si je lahko stranka šla sama kupit kanalčke in da je v kanalčke skrila potlej kabel. men se zdi to čist kul.
moja igrača je šraufenciger

poiuztrewq

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 20. Dec 2008 ob 12:47

Tisti monter iz Brezovice je postopal narobe. Stranki ni on dolžan nič dokazovat. On je MONTER in bi moral zadeve ZMONTIRATI.

Če pa ti pusti viset telefonsko vtičnico s stropa 1.5m nad tlemi, nanjo priklopi SVM104, ki ga položi na tla na podstrešju in razen (isto na podstrešna tla) odloži še IP telefon, to zame ni zmontirano. TV je pa povezal tako, da je UTP kabel vrgel po stopnicah in ga peljal skozi dvojna vrata. Ti bi bil zadovoljen s tako storitvijo, če bi šlo zate? Da ne govorimo, da računalnika sploh ni priklopil. Ni pa niti hotel zadev ZMONTIRATI niti proti dodatnemu plačilu.

Skratka, potem sem jaz zapravil dva popoldneva časa, da sem mu napeljal FTP za linijo in UTP za PC, oboje po kanaletih.

Vprašaj RobertaM, če bi on ravnal enako?

sosed
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 7. Okt 2007 ob 20:09
T-2: Še nimam

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a sosed » 21. Dec 2008 ob 11:29

hja zdaj si to malce bolje opisal kot prejšnič. ja seveda bi moral monter napeljati kabel od modema do telefona in računalnika, vendar on ne bo kanalčke limal, ker kot si sam rekel, si porabil dva popoldneva....kam pa pride če bi to on delal dva popoldneva...je pa res, da sam izgled interne inštalacije mora stranka sama urediti. načeloma da t-2 tolk kabla kot ga stranka rabi, spelje si naj pa sama. jaz nebi želel da mi monter lima kanalčke po hiši in dela luknje. to bi seveda naredil sam, saj se sam najbolj potrudiš in veš kje lahko zadevo pelješ. vglavnem v splošnih pogojih piše da si stranka interno sama uredi.
moja igrača je šraufenciger

poiuztrewq

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 21. Dec 2008 ob 21:40

Ne, saj mi je jasno, ampak človek je imel jebivetrski odnos in je zadeve naredil slabše od sprejemljivega.

Ostalo se strinjam s teboj - stranka se mora sama zafrkavat z detajli, saj monter res ne more imet časa za to.

LPd

dumr
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 3. Apr 2007 ob 16:35
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a dumr » 22. Dec 2008 ob 13:05

Ja še vedno nevem nobene cifre itd. za kakeršnega koli serviserja. Dam za pivo tistemu, ki mi zagotovi eno :car: :car: :pivo:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 22. Dec 2008 ob 15:30


sosed
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 7. Okt 2007 ob 20:09
T-2: Še nimam

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a sosed » 22. Dec 2008 ob 20:51

lej dobr veš kakšne so številke za tehnično pomoč, če to ne zaleže, kontaktiraj navadnegaNimba, kateri bo zrihtal vse kar je v njegovi moči.
tel.številk tehnikov pa ne dajejo, zaradi tega ker so tehniki za delo na terenu in ne za telefonsko pomoč. za to so tehniki na 059000002. če bi vsi klicali tehnike terence potlej neb oni nič naredili in bi stalno viseli na telefonu.

poznaš kakšnega elektroinštalaterja v svojem mestu? malce poglej rumene strani.
moja igrača je šraufenciger

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Dec 2008 ob 21:01

Tega naši monterji ne morejo delati. Predlagam, da se naroči kakšnega električarja, ki je že kdaj položil UTP kabel. Saj ni tako težko, niti ne sme biti drago (morebitne preboje sam narediš). :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a RobertM » 22. Dec 2008 ob 21:32

Ker sem ze dvakrat omenjen v tej temi -
jaz stranki predlagam najboljso mozno resitev-ponavadi predlagam traso kablov,svetujem kanalcke ali vlecenje po obstojecih ceveh.
Ce je hitro izvedljivo ji potegnem nov kabel do modema in stisnem konektorje in na drugi strani priklopim v dozo,omarico.
Drugace pustim stranki kabel ji svetujem monterja(elektricarja),ko pa povlece kabel ji grem stisnit konektorje in priklopit.

Da pa bi vrtal luknje in polagal kanalcke pa preprosto ne znese (niti popoldne)-zaenkrat ima dan se vedno samo 24 ur in kaksno urico moram odstopiti tudi svoji druzini.

Najbolj se ustrasim priklopa net + 2xtel + 2x TV - prav ti me najveckrat presenetijo-pozitivno ali negativno.
Eni mislijo,da bomo monterji napravili vse-prevrtali luknje,lepili kanale,pobrisali prah,tudi pobelili stanovanje,lakirali parket,...
Vcasih pa dobis povleceno vse kablovje (tudi konektorji) in samo prikljucis-stranka se je prej pozanimala kako in kaj ter kvalitetno napravila-seveda je vnaprej vedela tudi,da lahko popijem ogromno kolicino kave :D



BDW: Ravno sem imel klic kolega,ki je narocil Amis Trio - paket je dobil lepo po Posti 8)
Za njega si bom vzel cas v nedeljo,ker je omenil,da bo imel jutri "smrt v druzini" in se klobase do takrat ravno prav vlezejo - pa tudi od sv.Martina je se nekaj ostalo :pivo:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a Andy » 1. Jan 2009 ob 13:53

Najprej vsem skupaj voščim eno Srečno in Veselo Novo Leto 2009. :pivo:

Sedaj pa vprašanje - tudi sam sem se odločil, da bom zamenjal interno inštalacijo od
telefonske omarice do modema in sicer s STP kablom.

Ker pa na žalost še nisem videl notranjosti omarice :nevem: , me zanima kako je
to izvedeno ? Preko patch panela ? Če ja, potem rabim seveda tudi klešče
za zakjučevanje na panel..

Poleg tega me zanima, če lahko shielding priklopim kar na kovinsko ohiše omarice ? Verjetno
ne bo problema, ali pač ?

Gre pa za vsega skupaj za cca 15 metrov kablovja.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a RobertM » 1. Jan 2009 ob 15:30

Je vec izvedb-najprej dve starejsi,ki so ponavadi v kovinskih omaricah :

Slika

Slika


V plasticnih omaricah pa so ponavadi KRONE letvice in zanje potrebujes tudi posebno orodje.

Slika

Slika


Seveda pa potrebujes tudi enega TS rajonca,da ti omarico odpre ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a Andy » 1. Jan 2009 ob 22:34

Hvala !

Omarica je kovinska, tako da je zelo verjetno relevantna kar prva slika in s tem posledično tudi olajšano delo
(ne bo potrebo imeti orodja) :mrgreen: BTW, kako se temu orodju sploh reče :nevem:

ps; prvi dve omarici imata pa zelenega volka za izvoz. :hudicek:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a Mark » 1. Jan 2009 ob 23:48

Ono zgoraj je krone nož.

Odgovori