Vrhunska hitrost do 40/20 Mbit/s

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
dr.1m
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18. Jan 2009 ob 10:01
T-2: Še nimam
Kraj: Goriška Primorska
Kontakt:

Vrhunska hitrost do 40/20 Mbit/s

Odgovor Napisal/-a dr.1m » 1. Nov 2023 ob 17:24

Pozdravljeni uporabniki T-2 storitrev.

Njihov naročnik sem že slabih 10 let in to prek Telekomove VDSL centrale. Odkar pa sem prešel iz Telekoma na T-2 pa imam težave s hitrostjo. Natančneje pred 5imi leti kmalu po tem ko sem ISDN zamenjal za IP telefonon v paketu Oranžni Diamant HBO. Skratka dobro leto po popolnem prehodu na T2 mi je padla tako DL kot UL hitrost. Sčasoma pa je hitrost UL do danes padla na polovico kljub temu da imam do centrale samo 300m ter ob priklopu linije je bila sinhronizacijska hitrost max 80/60.
https://drive.google.com/file/d/10_xXKj ... sp=sharing
Pritožil sem se že velikokrat vendar hitrost, predvsem tista upload, ni bila nikoli več kot zanjo plačujem (40/20).
Zanima me če ima tudi kdo od uporabnikov podobne težave in kako se s to težavo spopada?
Biti ali ne Biti oz Bajti?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Vrhunska hitrost do 40/20 Mbit/s

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 1. Nov 2023 ob 17:34

Žal ti tukaj ni pomoči... parica je zaen drek. Če ne poznaš nekoga direktno pri Telekomu, da bo šel raziskovat, kje na liniji je problem (lahko je na centrali, lahko je na modemu, ali kjerkoli vmes), ti tega noben ne bo reševal. Sploh ti pa tega ne more rešiti T-2 (razen, če bi bil problem okvara na centrali ali modemu).

Rešitev? Karšnekoli alternative, ki so ti na voljo... na koncu lahko tudi Starlink.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Vrhunska hitrost do 40/20 Mbit/s

Odgovor Napisal/-a Skorc » 1. Nov 2023 ob 18:23

@dr.1m: Morda si malce nerodno zapisal, ali pa jaz ne razumem zapisa :) Če plačuješ 40/20, ni za pričakovati, da bo DL/UL večji od naročenega. Če pa želiš naročiti višji DL/UL pa ti tega T-2 ne more zagotoviti iz razlogov, ki jih je opisal mikrohard. Je pa čisto možno, da so ti prvotno parico, ki je omogočala 80/60 zamenjali z manj zmogljivo. Se pa bolj nagibam različici, da se je parica z leti "pokvarila" - slabi stiki in znani "zeleni volk".
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Vrhunska hitrost do 40/20 Mbit/s

Odgovor Napisal/-a RobertM » 1. Nov 2023 ob 18:27

mikrohard napisal/-a:
1. Nov 2023 ob 17:34
Žal ti tukaj ni pomoči... parica je zaen drek. ... Sploh ti pa tega ne more rešiti T-2 (razen, če bi bil problem okvara na centrali ali modemu).
Z starim SunSet MTT sem točno lociral mesto in vrsto napake ter jo potem prijavil na Telekom.
Za avtorjev primer sem 99,9% prepričan, da je (zelo) slab spoj na eni žici zelo blizu centrale ali zelo blizu modema.
Prejšnji PSTN in ISDN sta imela napetost na liniji, ki je stalno čistila bakrene spoje - pri xDSL pa tega ni več.

Je pa precej odvisno od terenskega tehnika tako od T-2 kot tudi Telekomovega, ki dobi napako kaj zna in kaj se mu ljubi storiti za stranko :nevem:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Vrhunska hitrost do 40/20 Mbit/s

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 1. Nov 2023 ob 19:12

Saj se vse da zrihtat... ampak iz izkušenj žal vem, da se nihče ne bo premaknil, če nimaš vez, ali pa če stvar tako slabo deluje, da ne moreš koristiti naročenih storitev. Nižja hitrost od naročene (žal) nobenega ne zanima.

Uporabniški avatar
dr.1m
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18. Jan 2009 ob 10:01
T-2: Še nimam
Kraj: Goriška Primorska
Kontakt:

Re: Vrhunska hitrost do 40/20 Mbit/s

Odgovor Napisal/-a dr.1m » 4. Nov 2023 ob 21:51

Vse to mi je popolnoma jasno. Zanimalo me je le če je komu tak primer uspelo že rešit. Sicer sem imel podoben primer pri bratu in so rabili eno leto da so zadevo porihtali.
Biti ali ne Biti oz Bajti?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Vrhunska hitrost do 40/20 Mbit/s

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 4. Nov 2023 ob 22:36

Potem je tvojemu bratu očitno uspelo. Sosedom so Telekomovci zrihtali šele takrat, ko jim je strela toliko skurila parico, da so bile storitve praktično neuporabne. Jaz sem podobno zadevo (sicer ne na parici, temveč na WiFIju) enkrat reševal preko vez (ampak to tebi nič ne pomaga).

Odgovori