Interna inštalacija

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a borut » 7. Sep 2007 ob 10:10

Fry napisal/-a:Stekleni niti sicer ne bo škodilo 60 stopinj, plastičnemu zunanjemu delu pa najbrž ne bo preveč ugajalo.
Ne razumem pa, zakaj bi moral tlačiti kabel zraven radiatorske cevi, če pa zraven lahko zvrtaš luknjo 6-8 mm .........
Mah, če ni razlike, bi se izognil vrtanju. Če pa je razlika, bomo pa mal povrtali... :mrgreen:
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a pack » 7. Sep 2007 ob 10:56

A ti to sprašuješ za optični kabel? Kakorkoli, dolgoročno gledano ni glih fino, da se stalno dotika vroče cevi, lahko pa probaš tisti del kabla nekako izolirati (alu folija...).
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a borut » 7. Sep 2007 ob 11:51

Ne, optični bo do hodnika. 8)
Od tam naprej grejo UTP-ji. Štiri v eno sobo, dva od tam še naprej (če se da) poleg radiatorske cevi v drugo sobo.
Sej pravim. Ni problem prevrtat, sam bi se temu izognil, če ni potrebe... ;-)

Varaianta je tudi, da med kabli in cevjo dam neki neprevodnega... :idea:
Slika

Uporabniški avatar
Pegart
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 19:35
T-2: Še nimam

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Pegart » 7. Sep 2007 ob 15:06

pack napisal/-a:A ti to sprašuješ za optični kabel? Kakorkoli, dolgoročno gledano ni glih fino, da se stalno dotika vroče cevi, lahko pa probaš tisti del kabla nekako izolirati (alu folija...).
Em, alu folija ni dober toplotni izolator, daleč od tega. Torej taka izolacija ne bi bila dobra. Vmes je bolje dati kakšen les, peno ali stiropor.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a pack » 7. Sep 2007 ob 16:02

Kokr jest vem, za toplotno izolacijo uporabljajo alu folijo kot sevalni ščit, res pa je, da je med sloji folije tanek sloj zraka. Ja, sicer se pa lahko cev na tistem delu obleče v kakšen stiroporast oklop, ki je namnjene prav temu.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 7. Sep 2007 ob 23:02

Abigor napisal/-a:Ideja je taprava. Blizu omarice imaš modem in potem UTP kable naprej. Kupiš čisto navaden UTP kabel, ker tak občutljiva pa tud ni ta zadeva. Sedaj še samo počakamo na Ljubečansko centralo, pa bo :mrgreen: . Sem tudi sam mogo napeljavo pre*ukat, da sem jim dokazal Telekomu kako dela VDSL2 :mrgreen: .
Torej priporočaš način iz te slike:
Slika

Potem je tudi res da telefon in fax potrebujeta vsak po štiri parice, tako da za telefonijo potegnem le en kabel?

P.S. Abigor, te lahk vprašam iz katerega dela Trnovelj si? :roll:
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Fry » 8. Sep 2007 ob 06:19

Kakršnakoli izolacija, ki bi jo dajal okrog cevi, verjetno pomeni širitev odprtine v zidu.
Torej si prišparaš vrtanje in štemaš zid?

Najbolj "nevidna" varijanta se mi zdi:
plastičen kanaček 10x10 mm nad zaključno letvijo in tam tudi vrtanje zida.

Če pa je možno kabel postaviti za zaključno letvijo, potem tam tudi prevrtaš zid in je vse skupaj popolnoma nevidno.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Abigor » 8. Sep 2007 ob 08:39

HunterMan, Obrtna cesta

somebody
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 30. Sep 2007 ob 13:26
T-2: Že imam
Paket: Imam 10/1

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a somebody » 25. Okt 2007 ob 14:15

Mam eno vprašanje!
Sedaj imam Siolov net 1 mb in ISDN od telekoma. Moja internetna inštalacija pa je zelo čudna. Utp kabel gre iz omarice po stanovanju Cirka 20 metrov potem gre v NTBA postajo iz katere gre ploščati kabel trikrat ven in pride nazaj noter, potem pa gre eden vendarle v modem in znova UTP v moj računalnik. Če naročim T2, kam bo potem priklučen modem in kaj je morda potrebno spremeniti?
Hvala za odgovor, pa nism neki jaki profi iz računalništva ;-) ;-)

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Fry » 25. Okt 2007 ob 19:43

Nisem sicer popolnoma razumel tisto trikrat ven pa noter (bolj spada na SCT :? ), pa vseeno:
Kabel, ki ti gre v NT b/a, se pravi tisto, ki ti gre iz omarice, bo potemm priklopljeno na T-2 Vood.
Ker imaš ISDN, boš potreboval še ISDN vmesnik
Iz Vooda gre potem UTP kabel na tvoj računalnik ali pa Router (če ga imaš in ga potrebuješ; več kot dva računalnika aliastaični IP)

Vsa tista šara od Telekoma /Siola (NT b/a, razcepnik, ADSl modem, ali ISDN modem,...) pa odpade.

markolino
Model
Prispevkov: 270
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 18:09
T-2: Še nimam

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a markolino » 26. Okt 2007 ob 19:01

jaz mam všranje.Za hišo imam eno mičkeno omarico in je odprta! brat ki, živi spodaj ima TV in gre iz omarice hnjemu samo 1 Kabel in mu laufa T2 ali je to mogoče al ne ? iz iste omarice grejo gor v dnevno sobo kabli kateri so mrtvi meli smo ISDN vsa oprema je ostala pri nas !!!
kaj bi mogu storit da modem priklopim v mojo dnevno ? za hišo moram samo preusmerit signal k nam al kako ?

od glavne omarice pa do moje hiše je enih 50M in kabel je menda 8 žilni debel in NOVI ! na novo postavljen.
gor pa do moje dnevne pa gre 4 žice oz 2 nisem še preveril.
Kolko žic je potrebno iz hišne omarice ki je tam zašravfano do modema ?

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 26. Okt 2007 ob 19:17

markolino,
Mislim da je tvoja rešitev lažja kot si misliš, jaz nebi šaral po omaricah in probaval neke lastne prevezave.......preberi si moj odgovor na tvoje vprašanje v drugi temi,
viewtopic.php?f=1&t=2484&p=54457#p54457 .


lp,Ika13
lp, Ika13

markolino
Model
Prispevkov: 270
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 18:09
T-2: Še nimam

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a markolino » 26. Okt 2007 ob 19:28

spozna mse na elektroniko sam nevem kolko žic uporablja modem ? tako da če bo brat za bom modem preselu če ne nevem kaj nardit naj se naročim na ISDN spet al kaj res nevem

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a pack » 26. Okt 2007 ob 20:12

Dej si najprej tipkovnico zameni, da ti bodo delale tipke za shift, piko in vejico. :razz:

Sicer bi si lahko malo bolj podrobneje prebral to in sorodne teme, ker je bilo že miljonkrat napisano, ampak ok. Linija do modema gre po dveh žičkah (ena parica). Se pravi, od glavne omarice, kjer je parica prišraufana na razdelilno "čokolado", pa do modema, ki je priklopljen preko mikrovtikača (RJ11). Pod nujno mora ta kabel biti sukan, idealno je recimo FTP ali STP (dodatno ščiteni UTP), ki je 8 žilni oz. 4 sukane parice.

Za ostalo zgodbo te pa ne sledim preveč dobro. Če imaš v hiši samo en priključek in tega uporablja brat, boš moral najprej priti do še enega, novega, da boš lahko vzel T-2 še zase. ;-)

EDIT: Ok, sem našel tvojo drugo temo, kjer opisuješ problem.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

markolino
Model
Prispevkov: 270
Pridružen: 26. Okt 2007 ob 18:09
T-2: Še nimam

Re: Interna inštalacija

Odgovor Napisal/-a markolino » 26. Okt 2007 ob 20:24

čak mal in če meni grejo dve žice gor v dnevno in da niso sukane? (da niso ovite med seboj) je to problem a nebo delovalo ?

Odgovori