Kako priklopim še en računalnik na obstoječo povezavo?

Vse o T-2 internetu
Odgovori
chistabo
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Kako priklopim še en računalnik na obstoječo povezavo?

Odgovor Napisal/-a chistabo » 14. Nov 2006 ob 11:20

Zdravo!

Zanima me, kako naj priklopim še en računalnik na isti internet dostop, kot je prvi računalnik.
Dobavitelj dostopa je T2, imam MICRO TECHNOLOGY Vood 142 router (ali pa switch, ne ločim tega), na katerega je na WAN vtičnico iz modema pripeljan kabel, nato pa iz LAN A gre v moj računalnik, iz LAN B gre na telefon, LAN C pa je prosta vtičnica.
Kako naj konfiguriram drugi računalnik, da bo lahko uporabljal iste nastavitve (TCP/IP) kot prvi računalnik?
Ali je potrebno konfigurirati tudi prvi računalnik?

Hvala za pomoč,

lep pozdrav,

Simon

RiLe
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RiLe » 14. Nov 2006 ob 11:55

Sicer s T2-jem nimam izkušenj ampak mislim da je isto kot kabli in adsl-ji..

kot si že ti sam napisal pride iz modema v WAN in povezava je do routerja speljana, zdaj pa samo na LAN 3, ki jo imaš prosto povežeš s kablom do drugega računalnika v mrežno kartico.. zdaj ne razumem kaj te moti, a ti povezava na drugem računalniku ne dela al sam informativno sprašuješ? Ker nastavitve tcp-ja ne rabiš spreminjat, pač imaš ip in dns kot avtomatsko zaznavanje..
Slika

Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 14. Nov 2006 ob 13:40

LAN C ponavadi ne bo delal ker je rezerviran za TV. Na LAN A obesi switch in gor priklopi oba računalnika.
Slika Optika od 30.5.2008

chistabo
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Priklop 2 računalnika

Odgovor Napisal/-a chistabo » 14. Nov 2006 ob 19:10

Zdravo!

Sem zaprosil na T2 za nov IP, ki ga bom vnesel v drugi računalnik. Če to ne bo delovalo (kot navaja prejšnji post je LAN C rezerviran za TV), bom pač priklopil router, dasiravno se temu skušam izogniti na vse kriplje - saj veste, kamen na kamen palača, žica pri žici zmešnjava!

Rile, osnovne nastavitve so mi jasne. Ko pa drugemu računalniku dodelim isti IP kot prvemu - jasna stvar - se skregata. Pa še to sem ugotovil, da je original oprema od T2 (Vood 142) switch in ne router.

Hvala za odgovor,

vas obveščam,

radi se smejte,

Simon

Odgovori