Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Vse o T-2 internetu
Odgovori

Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

da
620
81%
ne
144
19%
 
Skupaj glasov: 764

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Jan 2010 ob 18:23

Miš, kot je bilo že napisano pred mano, stranka je sama dolžna potegniti kabel, oz. urediti interno inštalacijo sama

brez muje se še čevelj ne obuje...
pokliči električarja da ti potegne utp kabel od modema do telekom omarice, ko bo ta kabel povlečen, pokliči T-2 monterka in ga prosi če lahko on zrihta Telekom monterja da odpre omarico. Ko bo slišal da si potegnila nov kabel, bo tudi on vesel da bo ta težava rešena.

Kolikokrat sem ze imel taksne tezave tudi sam, a na koncu je stranka potegnila kabel, PA MAGARI IZ 5 NADSTROPJA PO FASADI BLOKA !
važno da stranki dela :)
meni, je osebno vseeno kako / kje je utp kabel napeljan.

če pa hočeš cejene priti skoz, pa si z možekom vzemita čas, izmerita dolžino in sama kupita kabel in ga potegnita.... ceneje bo

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 4. Jan 2010 ob 18:25

Treba se je obrnit direkt na GVO se dogovorit za menjavo kabla proti plačilu,zadeva niti ni tako draga,tako da kar poklicat na GVO in se dogovorit za termin.
http://www.gvo.si/kontakt/

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 4. Jan 2010 ob 19:04

Jaz imam pa drugačne izkušnje (pozitivne seveda). Imam kolega terenca, ki dela na Telekomu (sicer na drugem koncu Slovenije), ki mi je rekel, da Telekom dela strankam tudi brezplačne usluge - sicer jih je nekoliko težje dobit, če imajo luknjo pa pridejo do tebe in ti presatvijo kabel (in to zastonj).

No, meni so mesec dni nazaj prestavili dva kabla iz omarice na fasadi brez težav, le z uskladitvijo urnika je bilo malo več dela. Res je, da me je moj kolega najavil na kranjski izpostavi, vendar dvomim, da sem zaradi tega bil kaj bolje tretirana stranka!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

miš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2009 ob 16:17
T-2: Že imam
Paket: tapocenga
Kraj: Piran

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a miš » 4. Jan 2010 ob 21:39

Zelo težko razumem, da je to interna inštalacija in da naj zdaj obnovim vse trem strankam v hiši, s katerimi ni možen nikakršen dogovor.
Omarica je 2 hiši naprej in težka je šarat po tujih hišah kot "civilist".
Torej če prav razumem: je v bloku 80 stanovalcev, 50 jih potrebuje nov kabel in ker se ne morejo dogovorit, bo zdaj vsak posebej vlekel kabel ... kako le bo to zgledalo na fasadi tolk žic???
No vesela sem, da sem vsaj za GVO zvedela, ker v začetku smo prosili, naj nam pove na koga se obrniti ( košta-košta) pa monter ni vedel nič svetovat.
Lep pozdrav,
Miša

Mauci
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 8. Sep 2008 ob 13:07
T-2: Še nimam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Mauci » 4. Jan 2010 ob 23:01

Danes mi ze cel dan zelo pocasi odpira internetne strani, nekaterih mi niti ne odpre. Sem edini s to tezavo?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Jan 2010 ob 23:15

miš napisal/-a:Zelo težko razumem, da je to interna inštalacija in da naj zdaj obnovim vse trem strankam v hiši, s katerimi ni možen nikakršen dogovor.
Omarica je 2 hiši naprej in težka je šarat po tujih hišah kot "civilist".
Torej če prav razumem: je v bloku 80 stanovalcev, 50 jih potrebuje nov kabel in ker se ne morejo dogovorit, bo zdaj vsak posebej vlekel kabel ... kako le bo to zgledalo na fasadi tolk žic???
No vesela sem, da sem vsaj za GVO zvedela, ker v začetku smo prosili, naj nam pove na koga se obrniti ( košta-košta) pa monter ni vedel nič svetovat.
Lep pozdrav,
Miša
če bi bil jaz na tvojem mestu in če se nebi nikakor mogel dogovoriti s stanovalnci, bi.... ma zmeraj se najde rešitev, če se hoče

povem ti iz lastnih izkušenj, da stranke vlečejo vsepovsod kable, sam da majo dober signal
- po hodniku/stopnišu
- po fasadi ob žlebu
- po fasadi zraven kabelske (starejši bloki)

imel sem stranko, ki je potegnila kabel (sama) od omarice do stanovanja - 50m kabla ! kar po fasadi do strehe in nazaj dol do stanovanja, na koncu se mi je še zahvaljeval ...(nisem kaj dosti delal) ampak zdaj nima več težav.

miš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2009 ob 16:17
T-2: Že imam
Paket: tapocenga
Kraj: Piran

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a miš » 5. Jan 2010 ob 17:37

Ja saj bom šla riskirat in vlekla kabel, čeprav vem da mi bo tazgorna delala težave. Npr. ni dovolila da menjam staro okno za novega na stopnišču na moje stroške in ko sem zvrtala luknjo v fasado za zračnik, sem imela vse inšpekcije do spomeniškega na glavi. Ženska skregana sama s seboj in celim svetom. Najbolje bo res, da se dogovorim z GVO, ker bo tisočprvič naredila celga hudiča. Oni so upam pooblaščeni za take posege in bodo preživeli njeno kokodakanje in inšpekcije.
Še enkrat hvala za smernice.
lep pozdrav,

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a gjural » 7. Jan 2010 ob 11:10

miš zelo lahko je razumeti kaj je interna inšatalacija. če je blok, je v lastni od nekoga, kar pomeni, da drugi kot lastnik ne sme tam posegat. tudi gvo brez dovoljenja ne more tam posegat.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Jan 2010 ob 16:26

Ja res je... če pa je lastnik bloka kakšna "zadruga", so sicer oni dolžni povlečt tel. kabel do stanovanja a le če kabla ni ali je poškodovan... če jim rečeš da ni dober za T-2, pa jih ne zanima...

na koncu moraš vse sam narest....

Tej-2
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 31. Dec 2009 ob 03:33
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Tej-2 » 13. Jan 2010 ob 23:09

zdaj bo leto dni kar imam končno enkrat in šele prvič v življenju internet in to pri 40 letih v murski s.
zaenkrat dela "kao švicarski sat" in šiba kot je blo dogovorjeno in naročeno:100mb/s.
v glavnem šibaaaaaaaaaa.brez problemov.tudi TV. sem zadovoljen ker sem skromen. pohvala monterjem T2 iz M.S. na začetku ker so hitr zrihtali. drugače pa je napeljava v pritlični hiši in interno inštalacijo sam potegnil-zrihtal,cca 15m.
"fajn bojte pa se ne sekejrajte."

brle
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 20. Jul 2006 ob 08:44
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a brle » 28. Jan 2010 ob 14:31

Vse super na T-2 ampak imam pa eno veliko pripombo.
Imam mail na hotmail, yahoo, gmail, v preteklosti imel tudi na email, ter cmok (nek študenstki servis) ter še službeni in na vsakem mailu prejet mail pride skoraj takoj po pošiljanju - samo na T-2 mail traja cca 10-15 minut. Tudi če ga dobim zapored iz istega naslova - kar pomeni da je dopisovanje nemogoče.

To pomeni če rabim en navaden tekst z nekimi podatki in da ga rabim takoj, se po telefonu s kom pogovarjam in rečem no dej pošlji na mail na brzino, je to pač s T-2 mailom nemogoče - ker moram ta tekstovni mail čakati 10 minut, čeprav sem z istega naslova dobil že tono mailov in je preverjen tako naslov kot domena...
Zakaj samo T-2 mail dela na tak način?

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a weidah » 31. Jan 2010 ob 15:48

A pošiljaš preko kakšnega clienta al preko webmaila? V primeru, da preko clienta moraš uporabiti SSL zaščiteno povezavo. V primeru, da si to tudi storil sem jaz sam opazil, da v določenih poštnih predalih kamor sem pošiljal pride tudi v spam. Nekateri pa niso tako prepričani, da je spam, vendar sumijo, da bi lahko bil in zavrnejo email, ki si ga poslal. T-2 strežnik potem spet ponovno pošlje po določenem času in ga drugi strežnik sprejme, med tem, ko bi kakšen pravi spamer že odnehal pri prvem poiskusu ponavadi. To se dogaja samo, če preko kakšnega drugega clienta pošiljaš, ki ga imaš nameščenega na svojem računalniku, med tem ko pri webmailu se to ne dogaja.
Slika

brle
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 20. Jul 2006 ob 08:44
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kranj

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a brle » 9. Feb 2010 ob 14:08

Uporabljam outlook doma in outlook express v službi. In če dobim npr. mail iz GMAIL-a od iste osebe vedno traja 10 minut preden mail pride. Ne glede ali gledam preko outlooka ali webmaila. Če pa pošiljam mail jaz nekomu na GMAIL ali vseeno kateri mail ga pa dobi v normalnem času - tudi ne glede ali pošiljam preko outlooka ali webmaila.
Torej je problem samo pri sprejemanju maila... Kaj ma T-2 za delat 10 minut s tekstovnim mailom pa tudi ne vem...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Feb 2010 ob 14:16

T-2-jevi poštni strežniki imajo nastavljen greylisting, kar posledično pomeni, da pošta pred uspešno dostavo povečini čaka pet minut.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

idl3r
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 2. Nov 2009 ob 13:24
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a idl3r » 16. Feb 2010 ob 23:27

Pa začnimo .... T-2 imam že kakšna 3 leta, 4/512kbs linijo, vendar ze od samega zacetka samo ob vecerih mece vn ( tudi 30x cez noc) ... Ker zadnje case se ukvarjam z zadevo ki zahteva neprekinjeno povezavo ( izpad nesme bit daljsi od 5 sec) sem klical novembra 2009 na t-2 in prjavil napako. Po dodatnih 3 klicih so se zganili in pride monter in najde napako pri omarci (oksidiran kabel). Da je prisu prikljucit nov kabel je trajalo 3 mesce, z tem da sem klical vsaj 1x tedensko na t-2 in razlagal usakih od zacetka, ker faking bedaki niso popolnoma nic zapisali od prejsnic in so skos isto kaseto vrteli. Seveda sem kabel sam potegnu in rabil samo nekoga, ki odpre omarco in to not prikljuci, ker jaz nimam poblastil za to... Ko koncno zamenja kabel in modem so izpadi se vedno isti, spremenilo se ni popolnoma nic... Zadeva z mojo povezavo je taka da imam paket 4/512kbs, vendar je upload bolj bogi in skace od 30kbs do 50kbs in je verjetno povezava nestabilna zaradi tega. Ko sem pred 3 mesci predlagal da mi omejijo samo upload na 25kbs mi povejo da tega paketa nimajo, zdj al se delajo debile al kaj ker vem da na amisu se da use zment glede tega in nasploh kaj naj zdj uzamam faking 1024/256kbit da mi vn vec ne mece??? In preden ker napise zakaj sem to napisal javno, naj povem da sem se prej 3 mesci menil z Navadno Nimbdo in se je dal kaj zment z njim, trenutno mi pa na moj privatna sporočila nihče ne odgovarja...

Naj mi zdj en pove ali se da zrihtat da mi omejijo upload ali ne ? Ker 1MBIT downloada ne mislim met(kar pa tudi ni 100% da pol nebi metalo vn) in bom pac biv prisiljen zamenjati z drugim ponudnikom, z katerim se bo dejansko kaj dalo zment ...

Odgovori