t-2/qos/server

Vse o T-2 internetu
Odgovori
RoyalShrubber
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 5. Dec 2006 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana, šiška

t-2/qos/server

Odgovor Napisal/-a RoyalShrubber » 5. Dec 2006 ob 11:18

Živjo.
Sem uporabnik t-2 in imam 3 uporabnike interneta, želel pa bi postaviti še http server.

Najprej - problemi se pojavijo, ko zapolnim upload (z recimo p2p) in postane nemogoče brskanje po spletu. (sebe sicer lahko nadzorujem, težje pa je to zanesljivo sforsirat pri ostalih dveh uporabnikih...)
Na mreže ne spoznam preveč dobro, vendar se mi zdi, da bi potreboval nekaj kar bi mi prioritiziralo pekete. cFosSpeed odpade, ker če mi drug uporabnik zabije upload, jaz na mojem računalniku ne morem nič narediti..

Na internetu sem prebral, da ima vood 292 qos filtriranje - torej, zanima me ali bi to rešilo to težavo?
Zanima me tudi, če bi z uporabo vood-a 292 vsak uporabnik še vedno imel svoj zunanji ip - ali pa si bi si morali deliti enega?
Zanima me tudi ali bi bilo na vood 292 možno nastaviti najvišjo proriteto za četrti računalnik/server - torej da bi lahko server ob kakšni koli situaciji prevzel ves upload (z čim manj pinga)?

Če vood 292 ne zmore naštetega - ali bi kaj takega opravil z katerim drugim routerjem?
Kot zadnja bi mi bila opcija vzostavitve routerja preko unix serverja (verjetno netbsd/openbsd preko pf-ja (moram še prebrat faq-je za pf :D)). Vendar pa, kot sem že omenil, ne vem če bi bilo tako možno ohraniti več kot 1 ip. Torej bi lahko prek vood-a/drugega routerja/serverja lahko imel več kot 1 ip - se pravi en dinamičen zame, vsaj enega za ostala dva računalnika in statičen za server?

sem še precej newb z vsemi temi wani, lani itd, toda če je potrebno ne skoparite z tehnikalijami :P
zahvaljujem se za odgovore :D

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 5. Dec 2006 ob 11:24

Vood je samo bolj pameten swich, nič drugega. IPjev dobiš toliko kot piše na T-2 strani - 2 dinamična ali 1 statičen. Vse ostalo moraš sčarati sam.
Jaz bi ti priporočal da se ozreš za kakšnim linux based wlan routerjem (asus 500gp, linksys, etc...), gor daš OpenWRT in boš lahko sčaral kar boš hotel :)
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 5. Dec 2006 ob 12:10

ko zapolnim upload (z recimo p2p) in postane nemogoče brskanje po spletu.
UL, če ni dodatno omejen, se čisto zafila, zato zahteve iz tvojega računalnike ne morejo iti svet. Kljub temu, da DL ni popolnoma izkoriščen, ga ne moreš uporabljat.

Vood-ov QOS filtrira podatke na podlagi T-2 storitev (telefonija, TV in internet), ne pa glede znotraj internetnih IP paketov. Glede tega boš moral poseči po kakšnem boljšem routerju ali pa, kot si že sam omenil, po namenski mašini.

P.S. Španovija se nikoli ne izplača... sploh pa ne pri cenah T-2 storitev.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori