T-2 in brezžični router

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 24. Jan 2007 ob 08:59

- kupis ap (oz. se bolje, wireless router, beri objave zgoraj - jaz imam linksys wrt54g ter enega netgeara, pri odjemalcu pa je en d-link v bridgeu)
- v svoji sobi prestekas kabl iz racunalnika v wlan router/ap
- stekas se en kabl iz routerja v racunalnik
- skonfiguriras router
- uporabljas internet

pri sosedu imas pa dve moznosti, in sicer:
- kupi se en wireless router ter ga skonfigurira kot bridge/wds/hybrid, pac.. karkol le-ta omogoca
- ali pa kupi pci ali usb wlan mrezno kartico, po moznosti z anteno na 'striku', da jo lahk postavi cimblizje oknu ali kaj takega

ce je signal slab, pol menjas antene za usmerjene (js jih kupujem pr enem iz poljcan al tam blizu, ko ma ene tovarnisko narejene za male dnarje)

za dodatne informacije o wlanu pa priporocam, da preberes kake teme na http://www.wlan-sat.com/
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 24. Jan 2007 ob 09:06

2 IPja dobiš, več ne
Slika Optika od 30.5.2008

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Odgovor Napisal/-a svizc » 24. Jan 2007 ob 13:35

NoName napisal/-a:- kupis ap (oz. se bolje, wireless router, beri objave zgoraj - jaz imam linksys wrt54g ter enega netgeara, pri odjemalcu pa je en d-link v bridgeu)
- v svoji sobi prestekas kabl iz racunalnika v wlan router/ap
- stekas se en kabl iz routerja v racunalnik
- skonfiguriras router
- uporabljas internet

pri sosedu imas pa dve moznosti, in sicer:
- kupi se en wireless router ter ga skonfigurira kot bridge/wds/hybrid, pac.. karkol le-ta omogoca
- ali pa kupi pci ali usb wlan mrezno kartico, po moznosti z anteno na 'striku', da jo lahk postavi cimblizje oknu ali kaj takega

ce je signal slab, pol menjas antene za usmerjene (js jih kupujem pr enem iz poljcan al tam blizu, ko ma ene tovarnisko narejene za male dnarje)

za dodatne informacije o wlanu pa priporocam, da preberes kake teme na http://www.wlan-sat.com/
Aha, no ravno to sem mislu narest, da ima sosed sprejemnik tak da ga lahko se malo blizje okna da, tko da nebo nobene ovire umes, to bo perfektno. Sicer pa gulikoza a res dobis samo 2 IP naslova. Ker pri Siol ADSL-u sem mel enkrat 8 razlicnih kompov doma povezanih z razlicnimi IP naslovi, tle pa samo 2? Kako bo pa potem ta stvar sploh delovala, samo 2 kompa od 5ih stalno prikljucenih bosta lahko naenkrat na netu?
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 24. Jan 2007 ob 13:42

Če imaš router, pol itak nima veze, ker na ven imaš 1 IP, za notranjo mrežo pa potem router potala lokalne IPje. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Odgovor Napisal/-a svizc » 24. Jan 2007 ob 13:45

To vem ja, sem mel doma 4 razlicne zicne routerje. zdej mam sam se switch, ker ne rabim ne firewall-a ne staticnega IP-ja in nic. Ja nabavu bom AP in ne Wireless routerja, ker noben od naja z sosedam ne rab ne staticnega IP-ja in ne firewall-a, ubistvu ze tkoalitako nevem kako bom vseh 5 kompov gor prstekou :?
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 24. Jan 2007 ob 14:04

Sej dejstvo, da imaš router, še ne pomeni, da imaš statičen IP. Sam če boš hotel več kot 2 računalnika priklopit, rabiš router, ker ti da T-2 samo 2 dinamična IPja. V čem je pa problem pri teh 5. računalnikih?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Odgovor Napisal/-a svizc » 24. Jan 2007 ob 16:19

Problem je v tem da jest rabim na net prklopt 5 kompov, kmalu bo to 6, obcasno pa tud 7. Kako nej jih tolk spravm na en modem ce sam 2 dinamicna IP naslova za net dobim. Vem da ni poanta routerja staticni ip, sam jest rabm AP, oz. bom AP tud kupu, in ne router...
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 24. Jan 2007 ob 16:47

Aaaam... pa to ti hočm dopovedat.. če hočeš tolk mašin prklopit gor, rabiš ROUTER in če rabiš še brezžično, kupi WIRELESS ROUTER, če boš pa imel več kot 4 računalnike na kabel, boš pa moral še switch zraven priklopit. Kaj pol ni jasno?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 24. Jan 2007 ob 17:25

Eni pač ne vedo, da je AP samo "brezžična mrežna kartica" in mislijo, da bodo z njim rešili vse probleme :wink:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Odgovor Napisal/-a svizc » 24. Jan 2007 ob 19:44

Ja sry, dostopno tocko bom nabavu pa nekak probu se zment za vec IP naslovov ce mi bo ratal pa je
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 24. Jan 2007 ob 20:15

Mater wola ... si pa trd k bukev :lol: Kupi router pa gor obesi kar češ, kombiniraj po mili volji. Le določene "zakonitosti" pri povezavah moraš vpoštevati.
Na vzven se bodo vsi računalniki predstavljali z isto IP številko. Če boš imel fiksni IP se bodo vedno predstavljali z enako številko, pri dinamiki pa se številka spremeni ob izpolniti določenih pogojev. Za slednje ti v bistvu niti ni mar, pač ... rade japanci za nas.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Odgovor Napisal/-a svizc » 24. Jan 2007 ob 20:24

Kolk povezav pa omogoca router? Mislm kolk kist se lohk brezzicno na njega prklop. kukr sm jest gledov 4. Drugac pa nism zabit, mam ADSL ze 4 leta doma, sm menjal iz staticne na dinamicne IP naslove, mel sm vec razlicnih routerjev (zicnih) in tud switch-ev (katerega uporabljam se danes). Samo tukaj pa T-2 kar nekaj mucka, oz. cudne scene. Da ti dodelijo 2 dinamicna naslova itd. Vem jest kako je z dinamicnim IP naslovom pri Siol-u, in kako z dinamicnim. Takoj ko se disconnectam je drug, pri statiki pa skozi isti. Tlele po forumu pa berem da more folk cakat 24h da se spremeni IP. Res cudno, T-2 pravila, men osebno zelo smesna!

Gre se mi zato kako priklopit vec kompov na net, z kombinirano povezavo, zicni switch in ena od wireless opcij. Pa ce se brat kup laptopa al pa kej sm pa cist v pizdi, z razliko z Siol-om k sm prkpaplu na switch kukr kompou sm jest hotu, ce je pa portov zmankam sm dau pa se en switch zravn... zato se gre, ne me imet za neumnega, sam prsu sm prasat kako je z tem
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 24. Jan 2007 ob 20:35

Tebi je pa res težko dopovedat. Router ima fizično resda samo 4 porte, z dodatnimi switchi, ki jih boš dal za router pa lahko zadevo razširiš na > 200 portov (računalnikov). Pa če ti to ni dovolj. Vsi računalniki pa bodo navzven vidni samo z enim IPjem. En IP je vrh glave dovolj za normalno in manj normalno rabo.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 24. Jan 2007 ob 21:06

svizc:

Eeeeeeeeej, le kje sem zatrdil da si neumen, zabit .... Še zdaleč ne. Le na osnovi tvojih parih prispevkov sem zaključil, da si "trd", tog ... zapičiš se pa rineš k svina v buče. Folk ti pojasnuje, recimo uporabnik NoName ti je napisal celo ekspertizo. Seveda, na tebi je, da se odločiš katera različica je v tvojem primeru najprimernejša.
Mislm kolk kist se lohk brezzicno na njega prklop. kukr sm jest gledov 4.

Sicer pa, slabo si gledal :wink: Ja, zatipkalo se ti je. No, odgovor si tudi dobil kako se zadevi streže.

Ja, pa še nekaj. Sploh ni sramotno, če oseba kakšne reči ne obvlada. Na forumu ne bo naletela na posmeh. Nenazadnje si med sabo pomagamo, izmenjujemo izkušnje in poglede. Kriza je, če se oseba napihuje kot žaba pa v resnici neumnosti klati. V slednjem primu obstaja verjetnost, da bo kakšno krepko slišala :?
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Odgovor Napisal/-a svizc » 24. Jan 2007 ob 21:13

No jest vem kako te stvari laufajo pri zicnih razdelilcih, in pa Siol jajcu. Kako pa te stvari potekajo brezzicno pa pri T-2 sm pa prsu sem prasat. Ce bi recimo Siol ponujal optiko pa 20/20 paket bi se absolutno za siol odlocu, sploh pa morm gledat na dinamicni IP naslov ker sosed bohve kaksne neumnosti bo delov k bova na isti net prkloplena, tud zato se mi gre. Da nau su lepo na tracker in BAN pa sm v kurcu jest lepo... :twisted:
Slika

Odgovori