Izpadi

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Demion
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Demion » 17. Jan 2008 ob 08:49

FTTH dostop v Šiški (Smrtnikova). V bloku smo bili informirani da bo 15.1.2008 prišlo do izpadov. Danes zjutraj 17.1.2008 zadeva še vedno ne deluje (resetiral sem celotno opremo). Včeraj zvečer sem govoril s supportom in izvedel, da naj bi še vedno bili problemi in da odpravljajo problem. Ali je že kaka informacija kdaj naj bi zadeva spet delovala?

LP

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 17. Jan 2008 ob 08:51

V primeru da ti še zmiraj ne deluje prijavi napako. storitve bi morale delovati.
lp

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Jan 2008 ob 08:55

Demion napisal/-a:FTTH dostop v Šiški (Smrtnikova). V bloku smo bili informirani da bo 15.1.2008 prišlo do izpadov. Danes zjutraj 17.1.2008 zadeva še vedno ne deluje (resetiral sem celotno opremo). Včeraj zvečer sem govoril s supportom in izvedel, da naj bi še vedno bili problemi in da odpravljajo problem. Ali je že kaka informacija kdaj naj bi zadeva spet delovala?

LP
Napako prijavi na podporo 0590-00-002. Lahko pa tudi meni na Zasebna sporočila. Izpad je bil krajši (15 minut), nikakor pa ne smeš biti brez storitev tako dolgo!
Optika 100/10

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a matevzp » 17. Jan 2008 ob 17:05

men že od ponedeljka za bežigradom crkuje (optika). tv dela normalno, compi nonstop padajo dol. torrenti delajo, msn mi na 5 minut dela po 20sekund in crkne, na gmail se sploh ne trudim več prit ker nonstop dol pada. WTF is going on here? rad bi mail normalno prebral ne da bi zadeva padala dol nonstop...

EDIT: restartanje povezave takoj pomaga ... ma kdo kako idejo kaj bi lahko blo krivo?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Jan 2008 ob 18:20

Takoj prijavi napako, ne pa da čakaš: 0590-00-002.
Optika 100/10

gepardus
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 17:14
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera (20/4 + 2xHDTV + mob.)
Kraj: Maribor

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a gepardus » 17. Jan 2008 ob 20:10

matevzp napisal/-a:men že od ponedeljka za bežigradom crkuje (optika). tv dela normalno, compi nonstop padajo dol. torrenti delajo, msn mi na 5 minut dela po 20sekund in crkne, na gmail se sploh ne trudim več prit ker nonstop dol pada. WTF is going on here? rad bi mail normalno prebral ne da bi zadeva padala dol nonstop...

EDIT: restartanje povezave takoj pomaga ... ma kdo kako idejo kaj bi lahko blo krivo?
Nekaj podobnega je tudi pri meni - sicer na bakru - da tv dela, torrenti tudi, msn in browsanje pa skozi dol meče. Je t-2 kriv ? tudi če ugasnem torrente enako dela. bom probal pogledat na router, mogoče pa je le ta crknil. :)
Slika - čakal 32 dni
Slika (VDSL2) - čakal 1 dan !
Zadovoljen uporabnik T-2 storitev.

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a matevzp » 17. Jan 2008 ob 22:06

sm se igral tudi jst ker imam router vmes za par računalnikov. Ena opcija zakaj mi ven meče: če se torrenti dloadajo na večih compih začne to delat, če samo na enmu je pa dol vrgl samo en večer ta teden. zdej k so torrenti samo na enmu, ne meče... mogoče je to krivo čeprov ne vem kako bi lahko blo ...?
Slika

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Muki » 18. Jan 2008 ob 09:24

V LJ-Stegne je pravkar odletela optika na obeh mojih lokacijah. LJ-Šiška optika dela.

EDIT: po kakih 20 minutah se je optika vrnila, vendar se vsake toliko še kakšen paketek izgubi (testirano znotraj T2 omrežja)

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Muki » 19. Jan 2008 ob 00:20

Lj-Stegne, na obeh mojih lokacijah optika sicer dela, vendar s 5 do 10% packet lossom. LJ Šiška dela OK. Mora dežurni spet brcnit kakšen ERX?

(tečeta mi dva pinga hkrati - do dveh lokacij - in hecno, paketi se zgubljajo istočasno v obeh oknih....)

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Scofield » 19. Jan 2008 ob 10:25

Od včeraj od 19. ure naprej, pa do danes zjutraj, mi ni delal niti internet niti telefon. In že cel teden se mi to dogaja, da mi vsaj 2-krat dnevno ven vrže povezavo. Najprej sem pomislil, da je kriv router, ki sem ga kupil pred kratkim. Potem sem zvezal 1 računalnik direktno na modem in isti problem. Verjetno je kriv vdsl2 in preklop na centrali, sem pomislil, ker še nisem dobil novega modema ... Dokler danes zjutraj nisem poklical na 059000002, kjer mi prijazen gospodič pove, da ne ve, v čem je problem in da vdsl2 nima nobene veze s temi izpadi, da je problem drugje ... Po slabih 10ih minutah čvekanja in čakanja na mobilcu, resetiranja modema, se vdam v to, da povezave še vedno ni in je ne bo vsaj še 2 dni, dokler se pri meni ne zglasi monter, ki bi moral priti že 15.1. Vredu. Hvala. Se usedem pred računalnik in glej ga zlomka, internet spet deluje (pa tudi telefon).

Zdaj pa mi razložite v čem je keč. 7 mesecev tako internet kot telefonija delata brez problema. Zadnji teden pa katastrofa. Kaj za vraga gre narobe?! Se mi zdi, da nisem edini s temi težavami ... :mad:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a NoName » 19. Jan 2008 ob 10:52

ja... kolikor gledam, imas probleme odkar si priklopljen na v2 centrali. vem, da se nonstop trobi.. ampak.. a imas interno instalacijo porihtano? kaj je bil sploh razlog za preklop na v2?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Scofield » 19. Jan 2008 ob 11:49

Ne vem kako dobro je interna inštalacija porihtana. Verjetno ne tako, kot bi bilo potrebno. Čeprav prej na vdsl nisem imel nobenih problemov. Internet in telefonija delala odlično, v 7ih mesecih eden ali dva izpada. Hotel sem naročiti 2 IP-TVja, pa modem ne doseže zadostne sinhronizacije. Je bila pod vprašajem tudi samo ena TV. Edina opcija: vdsl2. Je pa res, da novega modema še nimam, mogoče potem problemov ne bo več ...

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Scofield » 20. Jan 2008 ob 11:04

Spet enaka zgodba. Od včeraj od 19. ure zvečer pa do zdaj - ne delata internet in telefonija. Najbolj čudno mi je, da mi dodali IP naslov, problem je z DNS-ji. In kaj ima potem tukaj porihtana interna inštalacija veze? Jutri naj bi končno dobil modem za vdsl2. Če monterja ne bo oz. če v naslednjih dneh ne bo porihtano, tako kot je treba, bom odjavil vse skupaj, ker nimam več živcev se s tem hebat. :mad:

Najbolj na kulac mi pa gre, da mi vsi v bajti težijo, da internet ne dela, da telefon ne dela, blablalblabla ... za popizdit ...

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a jurcek » 20. Jan 2008 ob 11:50

prijavljaj napako in tezi na HD
Slika

anchy
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 18. Okt 2007 ob 11:12
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a anchy » 24. Jan 2008 ob 13:25

oj!

lokacija: Breg ob Savi, Kranj

meni internet neprestano nagaja (prekinja, je počasen ipd), na t-2 sem se že nekaj časa nazaj naveličala klicati! ker je bilo vedno isto - iz njihove - vaše strani je vse ok. na tehnologijo, priključke in podobno se itak ne spoznam, vem pa da mi je, preden sem se odločila za t-2, siolov adsl deloval brezhibno.

mogoče še pripomba, ki ni ravno na to temo. monter, ki mi je prišel zadevo priklopit mi je za dodatne kable zaračunal, računa seveda ni pustil!!! ampak za to sem itak kriva sama. čeprav pa to ni ne pošteno in ne fer, da na nevednost strank taki ljudje služijo denar, vsekakor pa so tudi slab ugled za firmo.

Odgovori