Odrezani od interneta - koliko časa?

Vse o T-2 internetu
Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a Abigor » 20. Jun 2007 ob 08:27

Pol si pa zamislite, da se tako eni firmi zgodi.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a Malkec » 20. Jun 2007 ob 08:34

Laplace napisal/-a:Trenutno sem že šesti dan brez interneta in telefona. Vak dan kličem na HD in vask dan mi obljubljajo, da jutri pa pride tehnik. Danes pa mi je fant na HD rekel, da se najbrž niso oglasili zato, ker se mi je že vmse vzpostavila komunikacija in da gre v tem primeru samo za nestabilno omrežje in da jim za take stvari ni potrebno hodit. Vsega skupaj se je to zgodilo natanko trikrat in to za pet minut ampak res samo za pet minut v šestih dneh. To je zame manj kot nič za t2 pa dovolj da jim ni treba priti.
Sej zaradi interneta bi že potrpel, ampak najboj me žre to, da telefon ne dela in da smo odrezani od sveta. Doma imam punco z osem tednov starim otokom. Sedaj sem prisiljen kupit GSM da bo sploh lahko poklicala pomoč če bi šlo kaj narobe saj vse kaže, da se to še nekaj časa ne bo poštimalo.

Če bi imel še enkrat možnost nebi vzel popolno razvezanega dostopa!
In kaj so rekli na HD za telefon?

mte
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 00:56
T-2: Že imam

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a mte » 20. Jun 2007 ob 08:37

Hja..pri takih situacijah se res vidi, zakaj je naročnina toliko nižja.. Plačaš malo, dobiš malo.. Dokler stvar dela je vse super, ko neha delat so pa problemi, kot je že nekdo zgoraj rekel..
No, pri nas smo se odločili da gremo v primeru, da bo spet treba čakat več kot dva dni (v prejšnjem primeru je šlo za 10 dni čakanja + pingponga med T-2 in Telekomom, samo zato da so mi na koncu samo modem zamenjali in je delalo), nazaj na siol brez pomisleka, ker vem, da bo tam v primeru nedelovanja zadeva poštimana naslednji dan. Pa čeprav bom za to plačal več. To sem tudi napisal v reklamaciji in pritožbi, čeprav vem, da glede tega ne bojo ukrenili nič. Se jim ne splača, imajo preveč dela z novimi naročniki. Me pa prav zanima, kdaj se bojo tako zasičili z novimi naročniki da za stare sploh ne bojo mogli poskrbet.
Vsaka čast tistim tehnikom na helpdesku, ki tako mirno in prijazno sodelujejo ter vse razložijo kljub toliko jeznim strankam.
lp

Laplace
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 26. Jan 2007 ob 08:06
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera 20/10 VDSL
Kraj: Smlednik 325m

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a Laplace » 20. Jun 2007 ob 09:06

Malkec napisal/-a:
Laplace napisal/-a:Trenutno sem že šesti dan brez interneta in telefona. Vak dan kličem na HD in vask dan mi obljubljajo, da jutri pa pride tehnik. Danes pa mi je fant na HD rekel, da se najbrž niso oglasili zato, ker se mi je že vmse vzpostavila komunikacija in da gre v tem primeru samo za nestabilno omrežje in da jim za take stvari ni potrebno hodit. Vsega skupaj se je to zgodilo natanko trikrat in to za pet minut ampak res samo za pet minut v šestih dneh. To je zame manj kot nič za t2 pa dovolj da jim ni treba priti.
Sej zaradi interneta bi že potrpel, ampak najboj me žre to, da telefon ne dela in da smo odrezani od sveta. Doma imam punco z osem tednov starim otokom. Sedaj sem prisiljen kupit GSM da bo sploh lahko poklicala pomoč če bi šlo kaj narobe saj vse kaže, da se to še nekaj časa ne bo poštimalo.

Če bi imel še enkrat možnost nebi vzel popolno razvezanega dostopa!
In kaj so rekli na HD za telefon?

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a Fry » 20. Jun 2007 ob 09:10

Ne da bi koga posebej hvalil ali pa grajal: Vse ima svojo ceno!

Firme znižujejo ceno z zmanjševanjem kadra. Še posebej so to servisne službe.
T-2 nastopa z nižjimi cenami kot SiOl (Telekom). Da bi postavili nižje cene, morajo imeti nižje stroške. Strošek delovne sile je tu na prvem mestu.
Ni potrebno biti posebej pameten. Dovolj je, da se primerja število zaposlenih na telekomu in T-2.

Uporabnik gleda prvo ceno in šele ko pride do problema, tudi ostalo. Tako npr kupujemo računalniško opremo na osnovi najnižje cene. Servisiranje in čas popravila, pa ugotavljamo šele takrat, ko pride do problema.

Seveda, pa nobena firma tega ne bo javno priznala. Delam v firmi, ki se obnaša popolnoma enako. Tehnični kader, ki odide (iz bilo katerih vzrokov: smrt, odhod, pokoj,....), se ne nadomešča. Odzivni časi za intervencije so zato vse daljši. Zaradi pomanjkanja ljudi in časa, se napake odpravljajo površno (samo da dela). Tako da je naša zanesljivost bistveno slabša kot je bila nekoč, kar pa seveda nobeden od vodilnih ne bo priznal. Seveda pa ni problem zaposliti dodatne ljudi v službah za trženje.

In potem smo pri T-2. Verjetno ti za ta denar ponuja maksimum kar lahko.
Večjo zanesljivost verjetno lahko ponudi bolj občutljivim uporabnikom (firme) za dodatno plačilo (morda to že sedaj počne)

Laplace
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 26. Jan 2007 ob 08:06
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera 20/10 VDSL
Kraj: Smlednik 325m

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a Laplace » 20. Jun 2007 ob 09:18

Malkec napisal/-a:
Laplace napisal/-a:Trenutno sem že šesti dan brez interneta in telefona. Vak dan kličem na HD in vask dan mi obljubljajo, da jutri pa pride tehnik. Danes pa mi je fant na HD rekel, da se najbrž niso oglasili zato, ker se mi je že vmse vzpostavila komunikacija in da gre v tem primeru samo za nestabilno omrežje in da jim za take stvari ni potrebno hodit. Vsega skupaj se je to zgodilo natanko trikrat in to za pet minut ampak res samo za pet minut v šestih dneh. To je zame manj kot nič za t2 pa dovolj da jim ni treba priti.
Sej zaradi interneta bi že potrpel, ampak najboj me žre to, da telefon ne dela in da smo odrezani od sveta. Doma imam punco z osem tednov starim otokom. Sedaj sem prisiljen kupit GSM da bo sploh lahko poklicala pomoč če bi šlo kaj narobe saj vse kaže, da se to še nekaj časa ne bo poštimalo.

Če bi imel še enkrat možnost nebi vzel popolno razvezanega dostopa!
In kaj so rekli na HD za telefon?
Ko sem mu povedal za situacijo mi je rekel, da to njemu ni potrebno razlagat in da bo še enkrat sporočil glavnemu tehničnemu vodji ali nekaj takega samo da pride v službo.
Jaz čisto kapiram, da študentje na HD nimajo čisto nič pri temu zato se tudi nikoli ne pizdim na njih kadar pokličem. Problem je v t2 ker ima tihnično službo v kurcu in to bom povedal tukaj na forumu ker to je največ kar lahko naredim. Pizdenje po HD-jih ne pomaga nič ali pač.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Jun 2007 ob 09:39

Ja men gre najbolj na kura* ker se mora razpizdit na bogega študenta na HD in pol posluša vse živo in ne živo, ko sem v afektu :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

kranjcann
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 13. Jul 2007 ob 18:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a kranjcann » 21. Jul 2007 ob 21:43

Na optiko sem priklopljen v Kranju dober teden in v tem casu je bil dvakrat za 5 ur totalni mrk interneta, telefona in televizije. Danes je bilo to bojda zaradi previsokih temperatur. No, pa se en dan so nekje med 4 in 6 uro zjutraj nekaj popravljali, ampak to ne steje, ker vecina takrat ne uporablja neta. Ampak da mi pa po dobrem tednu dni dvakrat mrkne vse za 5 ur je pa malo zaskrbljujoce. Upam, da to ni stalna praksa pri T-2. Pri Siolu mi v dveh letih in pol skupaj internet ni delal recimo da eno uro, pri T-2 pa ze takoj za precej vec...
Slika

toMzY8
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO

Re: Odrezani od interneta - koliko časa?

Odgovor Napisal/-a toMzY8 » 27. Jul 2007 ob 23:38

Laplace napisal/-a:Trenutno sem že šesti dan brez interneta ...


ah... :D jest sm biu 3 tedne brez neta - takrt k je bla nevihta pa je zmankal štroma pa ne vem kaj še vsega - link lučka je utripala - več se mi ne da opisovat kaj se je dogajal oz. na kratko >> T-2 Vs. Telekom - kdo je kriv?!? to so ugotavlal - na koncu je biu kriu T-2...

Odgovori