Limited or no connectivity

Vse o T-2 internetu
ngt
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 4. Dec 2006 ob 19:24
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kontakt:

Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a ngt » 2. Jun 2007 ob 13:13

Danes sem dobil nov prenosnik in imam enak problem z LANom - "Limited or no connectivity".

Imam T-2 in 2 druga računalnika, na katerih imam nastavljene lepo DNSje in zadeva dela tako kot mora... Ko pa kabel iztaknem iz enega od teh dveh in ga dam v nov prenosnik preprosto ne morem na internet, zaradi tega "Limited or no connectivity". Na prenosniku laufam XP Pro SP2 (poskusil sem tudi z Visto, pa je problem enak...) in seveda vsi najnovejši driverji za mrežno kartico. Imam sicer tudi WLAN (seveda tudi z driverji) ampak ga ne uporabljam, saj nimam wireless povezave.

No v glavnem, preiskal sem dobesedno celoten google v zvezi s tem sporočilom in preprosto nič mi ni pomagalo - niti tisti patch, niti vsi drugi tweaki (10Mbs full duplex ipd.), nič. Na ostalih dveh računalnikih pa seveda vse dela.

Kaj naj še poskusim, imam kdo kakšen predlog? Veliko ljudi je predlagalo tudi nastaviti ip naslov za domače omrežje (192.168.0.1/2/3 ...) in subnet mask ampak to ne pomaga (T-2). Prosim, pomagajte. :S

Edit: Če nastavim IP in subnet mask, potem ob povezavi napiše "Connected" a internet še vseeno ne dela...

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Jun 2007 ob 13:17

Kot lahko prebereš na tem forumu pa nisi uporabil funkcije "iskanje", lahko priključiš največ 2 računalnika. Na 3tjem ti ne bo dodelilo IP naslova.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

ngt
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 4. Dec 2006 ob 19:24
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ngt » 2. Jun 2007 ob 13:19

Sem uporabil funkcijo iskanje, verjemi... In tudi to sem uspel zaslediti - trije računalniki = no go, ampak jaz nimam vseh treh simultano prižganih (priključenih na net), zdajle npr. mamo samo mojega in ta prenosnik - v modemu sta samo dva kabla. Torej sta to dva računalnika in ne trije.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 2. Jun 2007 ob 14:00

Preden en računalnik izklopiš iz modema napiši ipconfig /release (s tem boš sprostil en ip, ki ga drugače T-2 drži še 24h, ne more vedet da si ti kabel iztaknil). Potem bi prenosnik moral normalno dobiti IP.
Slika Optika od 30.5.2008

ngt
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 4. Dec 2006 ob 19:24
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ngt » 2. Jun 2007 ob 14:53

Najlepša hvala, zadeva je pomagala.

HEki
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 17. Dec 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Optika 300/50
Kraj: Sl. Konjice

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a HEki » 31. Jul 2007 ob 09:41

hm
jst mam 3 računalnike prikloplene in zadeva laufa ...
ni mi pa uspelo priklopit nobenega notebooka ... ko sem prvič priklopil notebook sem imel na net povezan samo 1 računalnik.
bom probal zdle s tem ipconfig /release pa da vidimo

monica1
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 20. Avg 2007 ob 16:42
T-2: Že imam
Paket: 2/2

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a monica1 » 20. Avg 2007 ob 17:02

Na modemu mi poleg telefona in dveh TV-jev ostane le en vhod za računalnik. V hiši imamo tri (eden PC in dva notebooka, ki bi vsi hkrati radi bili na netu). Uporabili smo switch in kable do vsakega računalnika, pa je dodeljen IP dobil le eden. Upoštevala sem vaše nasvete tukaj in ob predhodni sprostitvi IP s tega računalnika (ipconfig/release) je lahko IP dobil drugi (to da je notebook ni vplivalo), drugače popvedano: samo eden je lahko naenkrat na internetu (torej mi switch pomaga glih tolk da mi ni treba vsakič kabla okoli prenašat, pač pa se lahko na številnih kablih (iz switcha) le spotikam).
Vsi trije računalniki imajo brezžično kartico, probala sem inštalirat tudi router in access point, pa ne deluje... ne vem zakaj. Prosim za nasvet, kaj naj nabavim in kako naj povežem.
Hvala!

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a Steni » 20. Avg 2007 ob 17:19

Router je 100 % rešitev.
Jaz imam statični IP, preko routerja (brezžični) trenutno povezani 4 računalniki in vsi imajo dostop do interneta.
Slika
Slika FTTH

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a ally12 » 23. Avg 2007 ob 22:56

Danes se mi je zgodil podoben problem, kot opisujete. Po 3 tednih sem vklopil prenosnika (preko katerega sem normalno dostopal do neta tudi, ko je bil prikloplen drug "statični" računalnik) in nisem prišel do medmrežja. Skype se vrti dolg časa, čeprav zvočni signal potrjuje priklop. Do neta in pošte ne morem. Kakšna pomoč?

Hvala.

P.S. Aja, smo na optiki in mamo router...
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a pack » 23. Avg 2007 ob 23:50

Resetiraj router (izklop iz elektrike in ponovni vklop)?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a niko » 3. Sep 2007 ob 12:11

Mogoče bo komu v pomoč, ampak po zadnjih nevihtah je kolegu crknila mrežna in ko je kupil novo NETGEAR je zadeva javljala isti problem vse dokler nisem spremenil v goniliku nastavitev Speed & Duplex iz avto na 10 Mb Full duplex, potem pa je problem izginil.
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a pack » 4. Sep 2007 ob 00:07

Ja, tudi moj kolega je pred kratkim kupil nov prenosnik Acer, pa mu prav tako ni delalo (direkt priklop na modem), dokler mu nisem svetoval nastavitve mrežne na 10Mb FD.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

freakman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 15:48
T-2: Že imam
Paket: use

Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a freakman » 9. Okt 2007 ob 22:20

Imam podoben problem kot je nekdo ze zgoraj napisal.
In sicer imam pac router ki so ga prinesli iz t-2.ker so stirje mozni priklopi imam v prvem TV v drugem IP telefon v tretjem pa je diretno vklucen v PC.potem ostane se en priklop, ki ga pa imam vklopljenega v router Linksys wrt54GS.in ko vklucim mi deluje samo en PC(wireless).potem probam se povezati z laptopom(tudi wireless) in deluje nekaj casa.potem pa se vse skupaj sesuje. ko pogledam ip addres tudi na PC ki je direktno povezan na t-2 router/modem(ne vem kaj je to) je npr. defult getway 192.168.1.100, namesto 89.212..... in net ne dela nikjer vec.

Kaj bi lahko naredil v tem primeru, rad pa bi da bi imel 4 racunalnike na wirelesslu.

Ce bi kdo vedel kaj naredtit bi prosil za odgovor.

LP antigeek:D

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a pack » 9. Okt 2007 ob 23:36

Tisto od T-2 ni router, temveč modem. V port 1 priklopi svoj wireless router, v port 2 telefon in v port 4 (ki je rezerviran za) TV. Če imaš svoj router pravilno nastavljen in na vseh računalnikih nastavljeno, da pridobivajo IP naslove samodejno od routerja (DHCP), ti mora delat.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Limited or no connectivity

Odgovor Napisal/-a NoName » 10. Okt 2007 ob 00:22

torej.. za vse, ki imate taksne ali drugacne probleme s tem sporocilom (limited or no connectivity) je po izkusnjah 99% PEBKAC...
Kot je bilo na forumu ze nickolikokrat omenjeno... T-2 dodeljuje uporabnikom (govorim za fizicne uporabnike) do dva dinamicna ip naslova (kjer kake posebne konfiguracije ni) ali pa privzeto enega oz. ce uporabnik zaprosi zanj, do dva staticna ip naslova (kjer je potrebna konfiguracija mrezne opreme, bodisito routerja, wifi routerja, workstationa, serverja s strani uporabnika samega).
limited or no connectivity javlja samo v primeru dinamicnih ip naslovov. ce vam to napako javi pomeni, da ali je napaka na strani t-2 (kar se da preveriti z ogledom luck na modemu - link mora goreti in ne utripati, oz. pomaga tudi klic na 0590-00-002), skoraj zagotovo pa je problem na strani uporabnika, ki hoce priklopiti na modem prevec naprav, ali pa ima nepravilno prikljucen 'wireless router' ali kaj podobnega. zadevo resite na sledec nacin...
poklicite 0590-00-002 (pred tem pripravite potrebne podatke, ali ime in priimek narocnika ter naslov ali narocnisko stevilko ali stevilko prikljucka) ter povprasajte, koliko dhcp leasov (prebere se dhcp lisov) je v tistem trenutku rezerviranih za vas prikljucek. ce sta ze rezervirana dva, potem lahko tretji racunalnik priklapljate v nedogled (oz. dejansko vse do poteka leasa, ako le-tega kateri od masin ne obnovi, pa potece menda v max 24 urah) ali pa z uporabo routerja/gatewaya z NAT podporo (to imajo vsi routerji, ki jih poznam). sodobni routerji so verjetno vsaj 4 portni, imajo se kaksen wireless link zraven. konfigurirajo se pa bolj kot ne po istem kopitu.
1. stacionarni racunalnik prikljucite na katerikoli port lan1-lan4 na _vasem_ routerju (NE VDSL MODEMU, NA KATEREM PISE SVM102 ali SV2M104 oz. sploh karkoli z oranzno belim logotipom od T-2!)
2. ko prikljucite racunalnik v router, bi morala tista lucka no or limited connectivity ugasnat
3. z ukazom Start > Zazeni (Start > Run) "cmd" (brez narekovajev, potrdite z <Enter>) se zazene eno crno okno, v katerga vpisete "ipconfig" (spet brez narekovajev, sledi <Enter>), kjer vam izpise interni ip naslov od racunalnika (IPv4 naslov/IPv4 Address) ter med drugim tudi ip routerja (Privzeti prehod/Default Gateway). oba bosta 90% v omrezju 192.168.X.Y, pri katerem bo router/gateway skoraj zagotovo imel na koncu .1. v mojem primeru imam jaz ip naslov 192.168.1.200, router pa 192.168.1.1
4. s pomocjo vasega priljubljenega spletnega brskalnika (internet explorer, firefox, opera) obiscete vas router (privzeti prehod/default gateway), in sicer v naslovno polje vpisete http://192.168.X.Y/ - v mojem primeru http://192.168.1.1/
5. odpreti se bi vam morala spletna stran za konfiguracijo routerja... sledite prilozenim navodilom. uporabnisko ime in geslo je v veliki vecini primerov admin:admin ali admin:1234 ali root:root ali root:admin ali admin:password ali kaj podobnega. ce navodil niste nasli, poskusite najti le-ta na spletni strani proizvajalca routerja (asus, linksys/cisco, d-link, planet, level one, netgear, ...) ali pa povprasajte na forumu, kjer navedite PROIZVAJALCA in MODEL routerja.
6. po uspesni konfiguraciji prikljucite router v modem (ja.. v tisto T-2-jevo zadevo), in sicer ... WAN/INTERNET na ROUTERJU kamorkoli v LAN1-3 na MODEMU (4 je ponavadi rezerviran za TV, ce govorimo o SV2?M104) ali LANA/B na VOODU (mislim da je LAN C ponavadi rezerviran za TV, naj me kdo popravi, ce se motim).
7. konfiguracija bi morala biti uspesna... vse ostale racunalnike, ki so bili prikljuceni direkt na modem preklopite na router, da pa bo internet preko routerja 100% zacel delovati pa izvedete naslednji postopek:
na masini, kjer je internet do sedaj delal zazenite Start > Zazeni/Run > "cmd" ter v tisto crno okno vpisite "ipconfig /release" (vse brez narekovajev in z <Enter> na koncu) ter preklopite kabl iz LANx vrat na modemu v LANx vrata na routerju. racunalnik bi sedaj moral imeti ip v istem subnetu, kot je router ter tisti racunalnik, s katerim ste konfigurirali router. postopke ponovite, dokler niso vsi racunalniki povezani na internet preko routerja.

v primeru, da zgoraj opisan postopke NE deluje poklicite na 0590-00-002 ali pa povprasajte na forumu... pred tem pripravite sledece podatke:
ip naslov (Start > Zazeni/Run > ipconfig)
dobro preverite, kako je racunalnik povezan na router (katera znamka/model routerja, katera ethernet vrata/port v routerju) ter ce je router povezan preko WAN/INTERNET porta na modem (kateri ethernet port)

vprasanja?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori