Dedicated server

Vse o T-2 internetu
Odgovori
weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Dedicated server

Odgovor Napisal/-a weidah » 7. Avg 2007 ob 02:12

Se opravičujem če ustvarjam nezaželjeno temo, vendar me zanima nekaj stvari. Sem iz Medna in se že dolgo časa zanimam za internet pri T2, kjer so me pred kratkim obvestili za možnost priključitve na VDSL, enkrat konec leta in nekaj časa kasneje celo na optiko. Nameravam najeti dokaj hiter paket, sprva za VDSL premišljujem nekje 40/15 ali 60/25 VDSL in nato 20/20 Optika. Namen tako hitrega paketa je, da bi bil na to linijo priključen računalnik (DuoCore E6600, GA-965P-DQ6, 4gb rama) na katerem bi bil postavil server za Ventrilo, FTP (omejeno število uporabnikov na cca 3, večinoma samo za pošiljanje podatkov kot downloadanje, vendar možnost downloadanja, omejitev na 5/5), in več ali manj kakšna od iger med DOD,COD,CS,CS:S itd. Centrala še ne vem točno kje bo postavljena. Zanima pa me sledeče, ali bi se bolj splačalo optika kot VDSL ne glede na upload, ali VDSL ker bi imel pač več uploada pri paketu 60/25 ali, če bi bila centrala slučajno postavljena v bližini mojega serverja(200-500m, glede na to da je Medno dokaj majhno). Možno da bom priključil še kakšno identično mašino za dodatne serverje, torej hardware ne bi bil omejitev, zanima me samo linija, koliko igralcev bi lahko bilo na taki liniji. Koliko bi jih lahko bilo na neobremeneni linijo od Ventrila in FTPja. Kakšne izkušnje imate s takimi serverji, postavljeni na linije 10/10, 20/20 ali več na VDSL/FTTH?


Sem prebiral malo forume in iskal odgovore na moja vprašanja. Nekatere sem našel vendar zelo nezadovoljive, glede na to, da niste dobili dovolj informacij od osebe s serverjem. Če sem kaj zgrešil mi prosim oprostite.


Opazil sem tudi, da nekateri tukaj morda delate na T-2 in bi mi mogoče lahko odgovorili na sledeča vprašanja, če imate slučajno kakšne informacije ali zgolj slutnje. Ali bo centrala prav v Mednu, ali bo le podaljšana razdalja za dostopnost do interneta? Če bo/bi bila centrala v Mednu, kje bi bila postavljena? Kje se normalno postavijo centrale? Na pošti? Tukaj ni nobene, razen v Medvodah. Gasilski dom? Se mi zdi možno, vendar ne prav praktično za serviserje ali pač? Mogoče celo v tukajšni gostilni Cirman? Ki daje tudi v najem prostore, kot je trgovina s keramiko ne prav daleč stran. Nasproti gostilne celo celo hišo, ki je bila prej delavnica, je sedaj neke vrste grafična delavnica. Razlog da dajem tako specifična vprašanja je, ker sem dokaj v bližini teh lokacij, in se poznam z lastniki. Vem da se sliši mogoče malce naivno, vendar so pripravljeni dati v najem manjši prostor z lastnim dovodom elektrike/števcem in možnostjo napeljave kablov ali drugih potrebnih stvari, ter lastnim vhodom v prostore.


Najlepša hvala za odgovore, in še enkrat bi se rad opravičil za vse možne neprijetnosti ali neumnosti.


Lep Pozdrav
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Dedicated server

Odgovor Napisal/-a dal » 7. Avg 2007 ob 11:19

V Medvodah je centrala na naslovu Cesta ob Sori 5.

Optika je za strežnike seveda bolj primerna kot VDSL (nižji ping). Mogoče najdeš koga v Ljubljani ali Kranju, ki ima optiko, ter pri njem postaviš strežnik. Ali pa pri kakšnem ponudniku kolokacije.

Odgovori