T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Vse o T-2 internetu
Odgovori
pakojaja
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. Sep 2007 ob 10:41
T-2: Že imam
Paket: 1/256

T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a pakojaja » 25. Sep 2007 ob 10:55

Zanima me kako se v Ubuntu 7.04 povezati na internet prek T-2 (paket 1Mb/256kb širokopasovno prek analogne tel. linije)! Modem SVM 104 (od T-2) imam povezan direkt na linijo in mrežno brez routerja...problem je v tem, da se mi Win XP smaodejno povežejo na internet (brez da bi kaj klikal in vpisoval gesla), v linuxu pa se mi ne uspe povezati...kako ustvarim novo povezavo oz. kaj bi lahko bil problem?

Ko sem imel Siol ADSL sem v linuxu enostavno vpisal v terminal #sudo pppoeconf in sistem je vse sam namestil in zagnal, ko pa pri T-2 poskušam na enak način mi ne najde povezave, čeprav zazana naprave eth0,eth1,vmdsl1,vmdsl8 oz. nekaj takega...

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 25. Sep 2007 ob 11:10

Pri T-2 nimaš več pppoe. Ti enostavno nastavi IPje in DNSje eth0 in zadeva bo delovala, ne rabiš nobenih gesel in podobnega sranja.
Slika

pakojaja
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. Sep 2007 ob 10:41
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a pakojaja » 25. Sep 2007 ob 11:16

Vem,sam ker sm bl začetnik se nism spomnil drugega ukaza za nastavljanje širokopasovnega interneta... :) Mislim, da mam dinamičen IP, saj ga v WinXP samodejno pridobi... kako pa nastavš IP pa DNS?

pakojaja
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. Sep 2007 ob 10:41
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a pakojaja » 25. Sep 2007 ob 11:32

Thnx, sm poštekal...pod Network Connections je bilo potrebno še enkrat zagnati eth0 :D

pakojaja
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. Sep 2007 ob 10:41
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a pakojaja » 19. Okt 2007 ob 22:13

Ma ne me jebat! Ze 2h se zafrkavam z ponovnim nastavljanjem in usposaabljanjem neta v ubuntu...zadeva zopet deluje takoj v winodws! V Ubuntu pa mi ne uspe več...

Problem je ta, da sem se nekaj igral z kabli in sem odklopil mrežni kabel in ponovno zagnal računalnik, po ponovnem zagonu pa mi Ubuntu sicer izpisal da sm prijavljen na wire network, ampak internet ne deluje (pred ponovnim zagonom-po igranju s kabli-je vse zopet samodejno povezalo in delovalo)...poskusil sem zopet usposobiti z ponovnim zagonom in avtomatskim nastavljanjem DCHP pa se vedno ne dela...problem i IP nastavitvami? Kako se da to nastaviti?

Mozno da je problem tudi ker imam 2 ethernet k. -nvidia2 network controler in ethernet...card, ter zato eth0 in eth1!? ...ko sem zadnjic nastavljal mislim da je bil samo eth0 pod Network devices in vse kar je bilo potrebno je bilo da sm dal na samodejno dobi IP in ponovno zagnal...sedaj sm poskusil izklapljati eno in drugo preko Network device manegerja,ampak ne jebe... Prosim za kak nasvet!

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 20. Okt 2007 ob 10:29

DNSje si vpisal? Možno, da si je DHCP server zapomnil dva MAC naslova od dveh mreznih kartic oz ti rac dodeli raclična MAC naslova v winsih in linux-u.
Slika

pakojaja
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. Sep 2007 ob 10:41
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a pakojaja » 20. Okt 2007 ob 11:02

DNSe sm vpisal ...sj to se ne spreminja ne? isti so pod "/etc/resolv.conf" k pod tehnicnimi podatki modema!

EVO in case da bom se kdj (al pa kdo drug) ponavljal korake...koncno spet usposobil zadevo!
...celotn opis je pa tuki:

...nazadnje,ko sem ubuntu preklopli direkt iz ADSL povezave mi je pod network manegerju naslo samo eth0 in sem to resetiral pa je blo, samo naslo DNS...ocitno problem z zaznavanjem eth...sedaj po ponovnem preklapljanju kablov in poskusanjem vzpostavljanja omrezja na drugem racunalniku istocasno pa je po ponovnem zagonu vseskp crknlo, ceprav je pred zagonom-po zaj... s kabli-se delalo...

V windovsih imam nastavljeno samodejno pridobivanje IP...mi pa "ipconfig" v CMD vrze ven vedno enak ip, masko in prehod za Marwel Yukon prek katere imam povezan modem SVM104... Problem je ker mi Ubuntu Network maneger zazna dve kartici (sicr za eth0 nism sigurn da je sploh funkcionalna za T2, ker mi niti pod windovs T2 ne dela prek te povezave???...je pa ADSL delal prek obeh):
eth0 (nvidia nforce networking controller) in eth1 (Marwell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller) in v primeru da imam omogoceni (z vklopljenim samodejnim pridobivanjem DHCP ali pa Roaming mode enabled) Network maneger sicer izpise da sem povezan z wire network, povezava pa ne dela...

v "/etc/network/interfaces" imam obe dve pod avtomatsko pridobivanje "auto eth0 if... inet dhcp"

Poskusil sem ze zamenjati na staticni IP za eth1 z nastavitvami iz windovsov in onemogocil eth0...prav tako vse druge mozne kombinacije z izklapljanjem ene in druge, vedno enak rezultat pise da sem povezan z wire network pa nisem...

Ukaz:
sudo dhclient eth0
sudo dhclient eth1 mi izpiše da ne najde IPja od routerja:

Listening on ....
...
No DHCPOFFERS reciever
No working leases in persistant database - sleeping

Ukaz:
sudo ifdown & ifup tudi ne najde...

Ukaz:
"ifconfig" mi najde poleg "eth0" in "eth1" se "lo", "vmnet1", "vmnet8" in "eth1:avahi"

Ukaz:
"dhclient" za vmnet1 in vemnet 8 sicr vrne nek IP in izpiše "...bonding in 700sek" in tudi DNS se pol avtomatsko dodeli, sam pol povezava še vedn ne dela... za eth1:avahi (oz. eth0:avahi...odvisn v katero kartico imam priklopljen modem) pa mi tud tudi vrne nek ip sam mi network controler prenosa podatkov izpiše napako ce preveris pretok!
Sicer pa Network maneger in "/etc/.../interfaces" teh 3 zadev sploh ne vidi! Je komu jasno kaj sploh predstavlajo ti vmesniki?



Hecno,zadeva spet dela...se zadnji poskus po par urni zafrkanciji - se enkrt poskusu nastavt DNS in staticn IP, onemogocu eth0 in resetiru racunalnik z izkolpljenim ethernet kablom...nato pa spet pognal zadevo! Dela, ceprav sm najmanj 2x poskusu prej...njbrz ne v tocno dolocenem zaporedju:)! Un "eth1:avahi" ocitn ne bi smel bit tm,ker je zdj samo eth1...

Ok, zadnje vprasanje in vprasanje glede kartic sicr ostaja, ce je komu kaj vec jasn?...glede zaznavanja kablskega neta pa ima ocitno kubuntu probleme, al pa sm nazadnje ko sm Staticn IP dolocal najbrz kaj zaj... Thnx, t.!
Zadnjič spremenil pakojaja, dne 20. Okt 2007 ob 12:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 20. Okt 2007 ob 12:37

Če hočeš prevert dnsje vpiši v konzoli ipconfig. Mrezne ti ni treba vn dajat. Najde ti dva DNSja seveda od t-2. ČE jih slučajno ne veš 84.255.209.77, 84.255.210.77
Slika

pakojaja
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 25. Sep 2007 ob 10:41
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a pakojaja » 20. Okt 2007 ob 12:45

Ja sj sta ista na listu s tehnicnimi podatki;) Thnx,t0r0!
Ne vem kaj sm naredu drgac k vcer,sam zdj dela:P

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 20. Okt 2007 ob 13:08

Glavno da dela 8)
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a KoMar » 20. Okt 2007 ob 23:11

Glavno, da Linuxaši ne bodo nikoli priznali, da je Linux precej težje ukrotiti kot Windowse =)

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 21. Okt 2007 ob 10:21

Komar, mogoče na začetku to velja (čeprav jaz s samo namestitvijo in internetom v ubuntnu 7.10 nisem imela nobenih težav)... ampak ko se windowsi odločijo, da ti bodo grenili življenje, je pa treba tud kar nekaj živcev in potrpljenja, da jih ponovno ukrotiš :P

Uporabniški avatar
hister
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 3. Apr 2007 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH 3TV-tel-int
Kraj: Žusterna
Kontakt:

Re: T-2 širokopasovno prek PSTN v Ubuntu7.04

Odgovor Napisal/-a hister » 29. Okt 2007 ob 21:44

Eh, eh,

To kar praviš ne bi zdržalo resne presoje.
KoMar napisal/-a:Glavno, da Linuxaši ne bodo nikoli priznali, da je Linux precej težje ukrotiti kot Windowse =)
Sam sem pred nekaj dnevi najprej instaliral Ubuntu strežnik, ki je le v tekstovnem načinu, pa mi je vse takoj delalo tudi internet.
Potem sem formatiral disk in vse na novo instaliral Kubuntu 7.10 Linux in je vse delalo takoj. Celo če ga ne instaliraš in poženeš s CD-ja dela internet takoj in sploh ni potrebno ničesar nastavljati. :D

Nisem neki strašenLinuxaš, ker imam na enem računalniku (najnovejšem) Linux na dveh pa Windowse. Windows XP se sploh ni dalo instalirati, ker ima sata 2 disk. Bi moral istalirati Visto, pa sem raje Linux, vsaj vse dela in lahko popolnoma vse prilagodiš svojim potrebam, česar v Windowsih niti približno ne moreš. 8)
Slika - Rock&Roll - Slika

Odgovori