Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
WAR-DOG
Faca
Prispevkov: 114
Pridružen: 30. Okt 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH + 2xTV
Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a WAR-DOG » 30. Okt 2007 ob 19:24

Pozdravljeni,

Danes so mi priklopili T-2 in ker rabim svoj LAN (jaz že vem zakaj) vas vprašam za nasvet, kateri router kupiti. Baje mora podpirati xDSL...

Rabim pa takega da se enostavno lahko nastavi za vsak računalnik portforward in podobno, kar se tudi šika za spodoben router.

cena ni pomembna...

Imam v planu nekaj takega kot je: Firewall Router NetGear FVS318

Hvala vnaprej

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a Scofield » 30. Okt 2007 ob 19:29


Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a peroa » 30. Okt 2007 ob 19:34

Slika

Everybody lies!

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 30. Okt 2007 ob 19:40

Jaz mam tale brezžični router TP-Link TL-WR642G 108MB in moram reč vse najboljše res za malo ceno veliko.Utorrent in emule mi delata na polno samo porte je treba vpisat v ruter in ni nobenih težav.

Uporabniški avatar
WAR-DOG
Faca
Prispevkov: 114
Pridružen: 30. Okt 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH + 2xTV
Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a WAR-DOG » 30. Okt 2007 ob 19:43

Aja, naj omenim da nimam v hiši nobene brezžične povezave in tudi ne nameravam nabavit brežične kakršnekoli zadeve.
Brezveze pa mi je nabavljat brezžični router če nimam brezžičnih naprav a ne?

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 30. Okt 2007 ob 21:32

Tu se motiš. Vedno se priporoča brezzični router in veš zakaj? Zato ker imajo le ti ponavadi dober vgrajen router-del (pa še brezzično opcijo imaš, ko to seveda rabiš). Seveda moraš izbrat pravi firmo in model in pravi je Linksyys WRT54GL oz. že prej omenjeni Buffalo.

Uporabniški avatar
obiskis
Model
Prispevkov: 247
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 12:45
T-2: Že imam
Paket: Kranj T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a obiskis » 31. Okt 2007 ob 08:52

lahko si omisliš http://www.telos.si/draytek.htm#vigor2910

ima vse kar si poželiš, seveda če izbereš tak tip, osebno mi njegovega procesorja ni uspelo
obremeniti čez 18%, tako da imam kar nekaj rezerve

prvo sem uporabljal belkinove, in jih menjal kot za štos, nekje na 3 mesece je ruter pregorel,
edimaxovi so ven metali redno, dlink -gamer, je padal nekje na 3 do 4 tedne, ta pa pade ko
mu zmanjka zveza

danes je pokazal svojo moč, ko je brez sledu preklopil na siol, saj t2 ne dela (podpira 2x WAN
ali WAN +GPRS ali WAN + ISDN ....)

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a NoName » 31. Okt 2007 ob 08:52

se en glas za linksysa wrt54gl iz moje strani. razloge si lahko preberes v enem drugem threadu (linka se mi ne ljubi iskat, mas pa ti zato gor gumb isci)
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
WAR-DOG
Faca
Prispevkov: 114
Pridružen: 30. Okt 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH + 2xTV
Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a WAR-DOG » 31. Okt 2007 ob 09:09

hvala vsem, ki pridno priporočate hardware :)
konec tega tedna se bom odločil katerega nabavit, tako da še naprej pridno priporočajte :P

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a Fry » 31. Okt 2007 ob 10:13

@Sadarj79
Ta je malo bosa!
To da si zagovornik Linksyys WRT54GL (ki je resda dober router), še ne pomeni, da so drugi routerji slabi.
Mimogrede pa si pozabil povedati, da je Linksys WRT54GL odličen le če ga nadgradiš z neoriginalnim firmwarom.
Z originalnim firmwarom pa je le povprečno dober, če ne že podpovprečni, ker se sesuje še prej kot kakšen drugi pri prevelikem številu povezav.

Routerji z wireless ali brez se pri isti seriji v routerskem delu običajno ne razlikujejo v ničemer.

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 31. Okt 2007 ob 13:31

Pozabil sem povedat, ker je to zame samoumevno.

Torej Buffalo ali Linksys. Imam oba doma, oba delata zelo dobro. Treba pač upoštevat community support, ki je pri teh dveh velik.
Včasih bi priporočil še Asusa, samo sem se oddaljil od teh routerjev.

Aha sem se spomnil še enega routerja.
D-Link DGL-4300 Gaming...zadeva je res dobra, pravtako je stock firmware odličen, samo je tudi cena malo višja. En na joker forumu prodaja zapakiranega za 100EUR

lp

Uporabniški avatar
DustWolf
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 3. Okt 2007 ob 18:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a DustWolf » 31. Okt 2007 ob 15:09

Če si uporabnik ki ga predvsem zanima zanesljivost omrežja in da boš zadevo samo postavil in bo delala... in če boš kdaj kaj rabil boš to enostavno nastavil brez posledic.. potem je najboljša izbira ožičeno omrežje + lep pasivni switch + Smoothwall.

Ožičeno omrežje je ql ker ti motnje ne bodo delale nikoli problemov... pri wirelessu se lahko zgodi da imaš recimo samo mikrovalovko prižgano v hiši pa že ni interneta. Za gladko zanesljivo uporabo interneta pa je narobe že če zadeva izgine za trenutek.

Pasivni switch te stane 30 €... vzameš recimo nekega NetGear kolikor sem gledal specifikacije so oni kar napredni kar se switchov tiče.

Smoothwall:
http://www.smoothwall.org/get/index.php

Za zadevo rabiš en star komp, ki bo samo router... Pentium 1, 100 MHz je dovolj, lahko pa uporabiš bilokero staro kripo (samo toliko gledaš da je disk ki je noter čim tišji), v kero lahko daš 2 mrežni kartici. Vstaviš CD in inštaliraš, zadeva je enostavna. Nastaviš Green + Red interface, da imaš mrežo, na zelenega daš povezavo na switch, na rdečega povežeš modem. Ob inštalaciji vpišeš IP številke ki si jih dobil od T2 ali pa nastaviš dinamični IP naslov če imaš le-tega. Računalnike priklopiš na switch, potem greš na računalniku na http://192.168.0.1:81/ in nastaviš kar še rabiš.

Se zavedam da je to bolj za tiste ki znajo kaj z računalnikom narest ampak dejstvo je da ni boljše in cenejše alternative od tega. Lahko vprašaš poljubnega strokovnjaka, Linux je najboljša možna izbira za router. To da je najceneje boš pa verjetno opazil tudi sam. Sam smoothwall pa je že nastavljen na tak način da večino stvari delaš preko nekega lepega grafičnega vmesnika.

Imaš tudi možnost detekcije hackerskih napadov, ki se ti zapišejo v loge, med tem ko ti zadeva iz bilokerega razloga nikoli ne bo crknila, ker tega Linux pač ne počne. Nastavitve si lahko spreminjaš brez da bi ti karkoli crkovalo vsakič ko kaj spremeniš. In pa kar je verjetno najpomembnejše in največkrat prezrto, Linux res zna delat z mrežo tak kot se spodobi, za razliko od vseh tistih fancy routerjev ki to delajo bolj približno in površno in ti potem izkoristek tvoje mreže pada.

LP,
Jure
--
Most problems are man-made.

Uporabniški avatar
WAR-DOG
Faca
Prispevkov: 114
Pridružen: 30. Okt 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH + 2xTV
Kraj: Murska Sobota / Ljubljana

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a WAR-DOG » 31. Okt 2007 ob 16:14

za notranji lan je že poskrbljeno s switchem, ker sem prej bil siolov naročnik sem imel WAN omrežje in ni bilo problemov, zdaj pa je switch direkt v modem šaltan in nimam svojgega LAN-a, mi DHCP sam dodeljuje IP-je.
Zato si bom omislil router...

Ugotavljam da vas večina ovinkari okoli glavne teme... :D

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a Fry » 31. Okt 2007 ob 17:32

Evo ti drekten odgovor:
Canyon BR-1
Manual: http://www1.canyon-tech.com/files/Canyo ... Manual.pdf
Zakaj:
- poceni (< 30 €)
- deluje brez problemov (imel sem ga nekaj časa)
- ima to kar potrebuješ (DHCP server)
- dodatno je še server za USB printer
- ++++ glej manual

Ker nimaš nekih posebnih zahtev, je to dovolj za tebe.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Kateri router/usmerjevalnik priporočate?

Odgovor Napisal/-a pack » 31. Okt 2007 ob 18:12

Nič ne ovinkarjo, samo je težko svetovati, če dobro ne poznaš konkretne situacije. Jest osebno imam slabe izkušnje z yacht, canyon, TP-link in podobnimi. Dodatke ala USB server... se da skoraj pri vsakem dobit, če potrebuješ... sicer pa, če nisi zelo zahteven, je LevelOne terna. Sam ga uporabljam že skoraj 5 let, 24/7. ;-)

EDIT: Kaj rabiš VPN?

Če rabiš 8 portov, mogoče linksys. (sam itak že imaš switch, tko da mogoče brezveze?)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Odgovori