težave z mail-i

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a NoName » 20. Apr 2008 ob 21:58

kaksne so tvoje nastavitve v postnem odjemalcu? zanima me predvsem:
kater streznik za odhajajoco posto uporabljas
kater port
uporabljas TLS/SSL
uporabljas SMTP AUTH
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 3. Maj 2008 ob 12:30

Imam tri poštne predale (družina), v dveh deluje vse normalno iz enega pa ne morem metati stvari v koš. Napiše mi unknown error-1. A mi lahko kdo pomaga rešiti problem.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Maj 2008 ob 13:09

Pomaga ti lahko edino mail administrator. Številko priključka na Zasebna, prosim. :)
Optika 100/10

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a Jaka » 5. Maj 2008 ob 07:18

matjaz1 napisal/-a:Imam tri poštne predale (družina), v dveh deluje vse normalno iz enega pa ne morem metati stvari v koš. Napiše mi unknown error-1. A mi lahko kdo pomaga rešiti problem.
Isto težavo imam tudi jaz.

mirror
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 2. Okt 2007 ob 22:21
T-2: Že imam
Paket: Trojček

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a mirror » 28. Maj 2008 ob 21:32

Moja težava: ko pošiljam maile iz bodisi Outlooka bodisi Applovega Maila (preko smtp odhodnega strežnika), nekateri ljudje dobijo pri subjectu dopisano besedo *spam?*, ne pri vseh sporočilih, vedno pa pri takih, ki imajo slikovni material ali priponke... težava pa je seveda, da večina takih sporočil potem ne vidi, ker gredo avtomatično v spam predalčke... kar ni fino, saj pošilajm mail zato, da ga bodo ljudje videli... očitno smtp strežnik nekaj po svoje dodaja ali kaj... pomoč?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a NoName » 29. Maj 2008 ob 14:03

mirror, privat mi poslji id prikljucka, mail naslov posiljatelja, mail naslov prejemnik(-a/ov), subjecte, ki si jih ti pisal, subjecte, ki so jih prejeli prejemniki, ter, po moznosti se header kaksnega sporocila, kot ga vidi prejemnik.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

zokipoki
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 29. Jun 2007 ob 19:34
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/s - 512 kbit/s

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a zokipoki » 4. Jun 2008 ob 10:37

Pozdravljeni, tudi sam sem med tistimi "nesrečneži", ki imam težave (predvsem) s pošiljanjem e-pošte. Uporabljam Outlook iz paketa MS Office. Nastavitve za incoming in outgoing sem povzel po navodilih uradne spletne strani T2. Klical sem tudi na T2 podporo in (žal mi je da jih tako nazivam, sam so res) bizgeci mi rečejo "ja pošiljajte pošto preko spletnega webmaila na naši strani".
Kot prvo njihov poštni vmesnik mi niti najmanj ni všeč
Mar se bom za vsakokratno pošiljanje prijavljal in nevem kaj vse počel
Je pa zelo nizkotno, da niso v stanju speljat oz nudit uporabnikom normalnega delovanja s pošiljanjem in prejemanjem e-pošte.
Kot je že zg. eden od uporabnikov omenil, sem bil tudi sam na blacklisted kao zaradi pošiljanja virusa, kar se mi zdi nemogoče. Za protivirusno zaščito uporabljam licenčni Kaspersky, ki je redno "apdejtan". Preskeniral sem celoten računalnik in ni bilo najdenega nobenega virusa, a kljub temu mi pošte še vedno ne pošilja, sprejemam jo lahko.
Sploh nevem, kaj mi je še storiti, da bo stanje delovanja normalno - hja verjetno menjat ponudnika. Ko bi bile težave samo s pošto. Imam jih tudi pri gledanju TV, kjer ima pogosto izpade in še bolj pogosto mi seka govor oz trza sliko.

Če ima kdo podobne težave pri vsem tem in jih je uspel rešit, vljudno prosim za nasvet - hvala in lp.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a NoName » 4. Jun 2008 ob 11:27

zokipoki, privat mi poslji id prikljucka al ip naslov s katerega posiljas posto
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 15. Avg 2008 ob 17:43

Bom kar v to temo napisu problem. Skratka pri kolegici imajo težave s pošiljanjem in prejemanjem pošte. Račun sem jim sam kreiral, ko so naročili T-2 in jim je do junija delovalo BP. Email naslov je ime.priimek.priimek@t-2.net. Če vpišem email ime_priimek_priimek@t-2 (in pošljem testni email), prejmem pošto, če pišem email s pikami ne prejmem emaila. Kje je težave, če je do sedaj delovalo normalno.
Za pošto uporabljajo klienta MS outlook. Sumil sem pač na težavo v outlooku in zadevo še enkrat skreiral, vendar je napaka še vedno ista, pošta je zavrnjena z razlogom da epoštni naslov ne obstaja (tisti s pikami).

Hvala za pomoč
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a NoName » 15. Avg 2008 ob 20:08

t0t0, privat mi sporoci, za kateri e-mail naslov tocno gre, pa bom preveril vse skupaj...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Ales T.
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 3. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a Ales T. » 28. Avg 2008 ob 22:32

^^^^Jaz sem imel podoben problem kot toto, ker vem da sem zagotovo uporabil piko pri registriranju ampak potem sem pač vsem dal naslov s spodnjo črtico.

Do sedaj sem maile prejemal redno, nekje v zadnjem tednu pa z vedno večjimi zamiki. Sprva šele po 30 minutah, danes pa komaj enkrat popoldan kljub temu da so bila sporočila meni poslana že ob 8.10. Glede na to da mail potrebujem zaradi poslovnih obveznosti ki imajo tudi roke je to zelo moteče in me zanima ali je to napaka na vašem serverju. Lp.

|DSI|
Faca
Prispevkov: 180
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 20:08
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera 100/100
Kraj: Lj - Dravlje

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a |DSI| » 29. Avg 2008 ob 02:17

Greylisting?
@NoName: Če uporabljate greylisting dajte malo razmislt o uporabi kakšne whiteliste (npr. dnswl.org), in bi za tiste mailserverje, ki so na listi preskočili greylisting.
Slika T-2
Slika FTTH
Slika UMTS

mipax
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + VoiP

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a mipax » 29. Avg 2008 ob 15:14

Tudi meni se zdi, da bi bilo potrebno kaj storiti, da bi pošta prišla hitreje.

Me pa tudi zanima ali je možno da iz istega strežnika pride določena elektronska pošta določena pa ne (različni elektronski naslovi).
Se mi dogaja, da Iz istega podjetja (isti strežnik za pošto) od enega pošiljatelja dobim pošto od drugega pa ne.
Me tudi zanima, kje se da preveriti ali je določen elektronski naslov na črni listi. :)

Layla
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 13:39
T-2: Še nimam

Re: težave z mail-i

Odgovor Napisal/-a Layla » 18. Sep 2008 ob 02:07

Živjo!

Mene pa zanima, če so še težave z mejli, al je to 'poštimano'...

Razmišljamo o preklopu na t2 (s Siola), mama pa veliko uporablja Outlook Express 6 (2004)...

Odgovori