Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Vse o T-2 internetu
Odgovori
ak6799
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 30. Nov 2007 ob 07:36
T-2: Še nimam

Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a ak6799 » 30. Nov 2007 ob 09:17

Včeraj sem prešel iz Siola na T2. Na pogodbi T2 sem podpisal soglasje za odjavo na Siolu. Zanima me kdaj me bodo pri siolu odjavili? Dostop do Siol pošte in servisne strani namreč še vedno deluje.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Nov 2007 ob 09:20

Telekom zahteva v pravilih preklopa od enega operaterja na drugega, da je PRED preklopom vse urejeno glede papirjev za odklop od prejšnjega operaterja. T-2 je svoj del pogodbe izpolnil, saj si uspešno preklopljen, tako da se ti ni treba sekirati. Lahko pa pokličeš prejšnjega operaterja in jih opomneš na ta detalj. :)
Optika 100/10

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a Skorc » 30. Nov 2007 ob 09:24

V parih dneh bo OK. Ti le poskrbi, če že nisi, da SiOL-u (Telekomu) vrneš ves HW. V nasprotnem primeru se ti lahko zgodi, da ti zaračunajo najemnino oziroma kar polno ceno HW (češ niso jo vrnil, ker si jo v navalu jeze uničil :roll: )
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Nov 2007 ob 09:27

Sedaj sem preveril tudi uradno: T-2 sploh ne more narediti naročila pri telekomu, če bodoči uporabnik T-2 ni uradno odjavljen pri prejšnjem operaterju. To so si dobro zamislili, to pa moram priznati.
Optika 100/10

ak6799
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 30. Nov 2007 ob 07:36
T-2: Še nimam

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a ak6799 » 30. Nov 2007 ob 09:29

A moram stvari tudi če mi je vezava potekla že! A ni tako da če si imel vezavo da je oprema potem ko ti izteče le ta tvoja?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Nov 2007 ob 09:44

Preveri na svoji pogodbi z njimi. Če imaš še pogodbeno kazen, se bo to videlo na njihovem zadnjem računu. Vsekakor pa moraš dobiti pismeno potrdilo, kjer se vidi VSAK kos opreme, ki ga vračaš. Na to bodi pozoren, ko pride njihov monter iskati robo.
(Nekatero opremo moraš vrniti, recimo splitter za ADSL. Morebitni telefoni pa so tvoja last; preveri račune!)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a Fry » 30. Nov 2007 ob 10:32

Kot je rekel NN, preveri kaj piše v pogodbi.
Običajno zahtevajo spliter (razcepnik) in modem z napajalnikom.
Če piše da je njihova last, potem moraš obvezno vrniti.

Vsekakor pa po odjavi lahko pričakuješ vsaj še eden neupravičeno izstavljen račun za SiOl storitve.
Tega seveda zavrni z obrazložitvijo.
Meni so končno pred nekaj dnevi priznali napako in sedaj čakam stornacijo.
Za to so potrebovali kakih 20 dni.

Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a Djuro » 1. Dec 2007 ob 21:29

A ni naloga Siola-Telekoma, da prevzame opremo?
Tudi pri meni je že ca. 3 tedne od tega, kar sem preklopil na T2. Od telekoma sem dobil zgolj obvestilo, v katerem so se mi zahvalili za uporabo njihovih kvalitetnih storitev.
Če mi je monter prinesel opremo, mende ja ne pričakujejo, da bom sedaj sam poskrbel da bo oprema prišla k njim nazaj, ali pač? Meni se to zdi skrajno trapasto.
Oglasil se od telekoma ni še nihče, nobenega obvestila. Sam sem zgolj zložil njihovo opremo na kup in ženi povedal, kaj naj jim da, v primeru da pridejo.

Skratka, zelo čudno. Samo naj mi probajo kakšen račun za najemnino poslat. Jih steram nekam.
No smo ravno pri telekomu. Letos junija se mi je iztekla vezava po kateri sem plačeval za 1/.256 8tisoč starih in še nekaj drobiža čez. Takoj po izteku sem prešaltal na nov 'cenejši' paket, kjer naj bi za isto hitrost plačeval 6.5 k starih.

Po dveh mesecih, še vedno račun za 8 jurjev. Pokličem na help desk, pa pravijo da če želim prestaviti na nižjo tarifo, se moram ponovno registrirat. WTF? Zakaj, če ostane vse enako? Pizdim na help desku, kjer mi po ca. 10 minutah pove, da itak po 14 dneh 'preklopa' sami registrirajo naročnike. In potem ga sprašujem, zakaj za vraga oni meni že 2. mesec pošiljajo staro tarifo. In mi spet začne nabijat, da se moram ponovno registriat,.... V glavnem banda.
Ravno zaradi tega tudi slučajno ne bom sam vračal opreme. Sej je tudi nisem šel sam iskat.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a dal » 1. Dec 2007 ob 23:24

Djuro napisal/-a:Po dveh mesecih, še vedno račun za 8 jurjev. Pokličem na help desk, pa pravijo da če želim prestaviti na nižjo tarifo, se moram ponovno registrirat. WTF? Zakaj, če ostane vse enako? Pizdim na help desku, kjer mi po ca. 10 minutah pove, da itak po 14 dneh 'preklopa' sami registrirajo naročnike. In potem ga sprašujem, zakaj za vraga oni meni že 2. mesec pošiljajo staro tarifo. In mi spet začne nabijat, da se moram ponovno registriat,.... V glavnem banda.
Si pa hecen. Raje vztrajaš na svojem in se sekiraš, kot pa da bi naredil to, kar so ti povedali - si vzel dve minuti časa za vpis tistih dveh številk na stran za registracijo. ;-)

Če opreme nisi vrnil in bi jo moral (to je odvisno od tega, kakšno pogodbo si imel), ti jo bodo zaračunali na naslednjem računu.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a Skorc » 2. Dec 2007 ob 10:32

Djuro napisal/-a:Če mi je monter prinesel opremo, mende ja ne pričakujejo, da bom sedaj sam poskrbel da bo oprema prišla k njim nazaj, ali pač? Meni se to zdi skrajno trapasto.
Oglasil se od telekoma ni še nihče, nobenega obvestila. Sam sem zgolj zložil njihovo opremo na kup in ženi povedal, kaj naj jim da, v primeru da pridejo.
Kaj boš naredil je seveda tvoja prosta volja in odločitev. Na forumu velikokrat zasledimo "dobro prakso" in verjami mi, vredno jo je vpoštevati. Pustimo sedaj ob strani dobre poslovne običaje. Lumpi so te sposobni prikazati v čisto drugi luči, v pravem trenutku pokazati na neki zaprešen droben tisk ... ti pa povlečeš krajši konec.

Skratka še enkrat: Spesni kratek dopis (par stavkov) v katerem je razvidno, da vračaš opremo, ki si jo imel v najemu - naredi seznam opreme (oznaka in serijska številka). Dopis natisni v dveh izvodih. Ob pripopredaji opreme podpisan in poštemljan dopis zadržiš za lasten arhiv.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Dec 2007 ob 10:41

Djuro napisal/-a:Oglasil se od telekoma ni še nihče, nobenega obvestila. Sam sem zgolj zložil njihovo opremo na kup in ženi povedal, kaj naj jim da, v primeru da pridejo.
Ženi povej, da jim da opremo šele potem, ko dobi pismeno potrdilo, kjer je razviden VSAK KOS OPREME, ki ga vračate. Tako boste 100%, da ne boste kdaj še kakšnega računa dobili po pošti!
Optika 100/10

ak6799
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 30. Nov 2007 ob 07:36
T-2: Še nimam

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a ak6799 » 4. Dec 2007 ob 08:35

3. 12. Poklical na Telekom(Siol) in jim omenil da sem prešel na t-2, ter da je moj račun še vedno aktiven pri njih. Odgovorijo da so res dobili s strani T-2 zahtevo
za odklop z dne 30. 11. Ter da bodo zadevo uredili.
4. 12. Račun pri Telekomu (Siol) je res blokiran

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a Scofield » 4. Dec 2007 ob 15:12

... Seveda ti bodo za te 4 dni poslali položnico. Fckn bastards.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Dec 2007 ob 17:00

Vsak dan preveč, ki je obračunan, je treba reklamirati. T-2 je dal odpoved pri prejšnjem operaterju točno na tisti dan, kot je bilo dogovorjeno. Torej se prešnjemu operaterju ni treba pustiti nategovati, niti za en cent ne. :roll:
Optika 100/10

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: Prehod iz Siola na T-2 odklop pri Siol-u

Odgovor Napisal/-a Scofield » 4. Dec 2007 ob 19:58

To je res, vendar vseeno. Po dveh reklamacijh sem popustil, ker se mi ni več dalo hebati s tem. Na koncu so mi poslali dobropis v vrednosti nekaj €. :lol: Vendar sem vseeno za 3 ali 4 dni plačal neverjetnih 20€. :evil:

Odgovori