težava z novim ruterjem

Vse o T-2 internetu
Odgovori
laura
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 17:17
T-2: Že imam

težava z novim ruterjem

Odgovor Napisal/-a laura » 17. Jan 2008 ob 17:35

Lep pozdrav!

Sicer nevem če je tole pravo mesto za mojo težavo, ampak se vseeno obračam na vas in upam da mi lahko kdo pomaga.
Gre za to, da odkar imam nov ruter (SMCWBR14S-N2) vsaj dvakrat na dan izgubim povezavo z internetom na vseh treh računalnikih, ki so povezani z ruterjem. Hkrati pa neha delat tudi telefon, medtem ko televizija dela normalno. T2 imam že kar nekaj časa pa se to še ni zgodilo (naročen imam t2 internet, TV in telefon). Prej sem uporabljala drug ruter pa tudi nikoli ni bilo teh težav, samo potem se je pokvaril. Ko izgubim povezavo, mi računalnik še vedno kaže, da sem povezana na internet, čeprav do njega ne morem dostopati. MSN messenger trobleshooter mi javi napako z DNS. Tudi če pogledam nastavitve na ruterju je naslov pri DNS prazen (DNS: 0.0.0.0). Izgleda tako kot da nič ne pomaga, da bi ponovno vzpostavila povezavo (reset ruterja, računalnika, izklop firewall-a,...). Povezava ponavadi pride nazaj čisto sama od sebe potem, ko že čisto obupam, po kakšni uri ponavadi.
Torej, sprašujem se ali kdo tukaj slučajno ve kako rešiti to težavo, ali pa je kdo že imel podobno težavo, ali pa če mi lahko vsaj svetujete kam naj se obrnem?

Hvala in lep dan še naprej!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: težava z novim ruterjem

Odgovor Napisal/-a NoName » 17. Jan 2008 ob 21:10

kolikor gledam, si na optiki... ipje mreznim napravam imas lepo dodeljene, torej... vse je videt lepo in prav... kaksno napako ti javi na telefonu?
jaz bi na tvojem mestu zamenjal porte na switchu. cist.. za hec... alkimija bolj kot ne.. brez kake tehtne racionalne podlage... trial and error....
pol bi pa probu preverit nastavitve na routerju, kako kaj oglasuje dhcpd.. na LAN in WAN vratih... morda upgrade firmwarea na zadnjo stable verzijo, drgac pa... poleg vseh teh cednih ipjev/dnsov, k jih dodeli router... bi preveril tudi, kake nastavitve so po padcu na racunalnikih.. morda "ipconfig /release" in "ipconfig /renew" v konzoli... pac.. pomembno je, kaksen ip naslov dobis pol, ce sploh kakega...

ce je router nov pa ce mas garancijo pa poskusi menjat...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

afternine
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + VOIP + 2xIPTV
Kraj: Eh, kje le

Re: težava z novim ruterjem

Odgovor Napisal/-a afternine » 18. Jan 2008 ob 22:21

Hi!

Pokusi imeti 1 dan vklopljen samo 1 računalnik, če bo vse delalo priključi še drugega in počakaj spet 1 dan, nato priključi še tretjega itd. Ko ti neha delat si našla kombinacijo ki povzroča težave (odkrivanje seveda lahko poskušaš tudi v obratnem vrstem redu - od tega da imaš vse priklopljene odklapljaš enega po enega, počakaš in gledaš kdaj težave zginejo). Podobno situacijo sem imel sam, ko mi je starejši računalnik spravljal vooda 142 v tilt, vood je blokiral in nič več ni delalo, nato sem vooda ugasnil in prižgal pa je delal spet 3-4 dni, nakar je spet blokiral. Ko sem ta stari računalnik premaknil za router, se vood ni več obešal.

Veliko sreče pri okrivanju...

Odgovori