Prekinitve povezave

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
karedenpač
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Sep 2007 ob 12:17
T-2: Že imam

Prekinitve povezave

Odgovor Napisal/-a karedenpač » 30. Jan 2008 ob 13:41

Imam kar specifični problem in sicer na ruterju imam vezano comp(brezžično),prenosnik(brezžično)in dreambox(kabel)(asus 520).
Glede na to,da mi sat sprejemnik rabi neprestano kode za digitalne programe ala sky potrebujem vedno dobrodelujočo linijo.Če temu ni tako se slika zakocka ali zmrzne.Mislil sem,da je nekaj narobe z mojo fizično linijo vendar,ko so(na moje prigovarjanje)priklopili tudi prijatelju je tudi pri njem nastala ista težava.Ko pingam npr najdi si ali server od siola mi zelo pogosto javi (na cel screen po 5-6 napak)pretekel čas...in 4-8%napako.
Prijatelj je do tri dni nazaj imel siol(kot jaz)in je pri pinganju bilo vse o.k. Sedaj,ko je na T2 pa mu prav tako prekinja povezava.
Javil sem na teh.podporo a mi tam ne morejo pomagati saj se na njihovi strani vidi vse o.k.(nimajo iste preverbe linije)Namreč oni uporabljajo ohmski pregled.Morali bi pa slediti padcu frekvence.In da sem probal tudi z direktno linijo brez rutarja pa je rezultat isti.
Za sam internet to ni moteče je pa zelo pri gledanju sat programov.Moram tudi dodati še to,da sem prej imel TV t2 a mi je neglede kateri program sem odprl redno kockalo in zmrzovalo kljub odlični liniji ne glede kateri progr.je bil odprt HD-SD.To je bil tudi razlog da sem potem TV odpovedal.
LP
Slika

Uporabniški avatar
dhvala
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 20:25
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + 2 X Ip TV + 2 X Pstn
Kraj: Sp. Idrija

Re: Prekinitve povezave

Odgovor Napisal/-a dhvala » 30. Jan 2008 ob 13:45

Piši na zasebno sporočilo Malkecu (moderator), on to oblada .
LP dule

Slika

Uporabniški avatar
karedenpač
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Sep 2007 ob 12:17
T-2: Že imam

Re: Prekinitve povezave

Odgovor Napisal/-a karedenpač » 30. Jan 2008 ob 14:45

Hvala za namig ...
Pravkar poslano.
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Prekinitve povezave

Odgovor Napisal/-a Malkec » 30. Jan 2008 ob 14:52

Bom pogledal ko utegnem.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Prekinitve povezave

Odgovor Napisal/-a RobertM » 30. Jan 2008 ob 18:34

Malkec napisal/-a:Bom pogledal ko utegnem.
No ker sem bil zraven pri pinganju bom se jaz pristavil loncek 8)
Pingali smo " ping -t http://www.najdi.si " in veliko pingov se je izgubilo :evil:
Kaj povzroci nepravilen ping pri Sat. card sheringu - izguba kljuca in ustavitev slike,kockanje,...
Skratka zadeva je negledljiva :roll:

Kasneje sem poizkusil se pri enemu v Bovcu on se je izgubil le en ping v cca. treh minutah.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori