t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Vse o T-2 internetu
Odgovori
amater100
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Feb 2008 ob 13:53
T-2: Že imam

t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a amater100 » 22. Feb 2008 ob 17:05

Sem čisto nov na področju routerjev. Imam t-2 z dinamičnim ip-jem pa
me zanima kako moram vezat use tri stvari modem od t-2-ja pa še en njihov
modem za telefone pa tv in moj wireless router linksys wrt54gs.

zanima me kako se naštima internet ker mreža laufa uredu samo interneta ne znam naštimat.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a Fry » 22. Feb 2008 ob 17:40

Če si vse priklopil v redu, potem moraš v WAN nastavitvah routerja izbrati, da boš uporabljal "Dynamic IP "
Potrdiš in shraniš. Restartaj vse skupaj in bi moralo delovati
(če ti mreža dela, sklepam da imaš vse ostale nastavitve pravilne)

PS: telefonski vmesnik in TV ne pride vezanao na router. Zato pusti zvezano tako kot je.

amater100
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Feb 2008 ob 13:53
T-2: Že imam

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a amater100 » 22. Feb 2008 ob 18:14

a uporabim navaden streight kabel iz tam kjer je bil prej pc priklopljen v internet vhod na routerju

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a Fry » 24. Feb 2008 ob 17:47

Ja!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Feb 2008 ob 17:50

Uporabi navadni kabel, ponavadi je priložen že routerju (predvidevam da je plavi). Potem poveži to z kiblo (port 1 na routerju in mrežna kartica) in na kibli recimo da imaš windowse naštimi da ti mrežna dobi samodejno ip, dns itd... in nato v browser (IE, Opera, firefox...) vklofaj naslednji ip 192.168.1.1 nato vtipkaš geslo in uporabniško ime ki sta privzeto admin. V routerju naštimaš DHCP da mu dodeli IP in voila moralo bi ti delat ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

amater100
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Feb 2008 ob 13:53
T-2: Že imam

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a amater100 » 24. Feb 2008 ob 20:20

saj to je problem da se mi ne poveže
in tudi že prej sem imel problem ko sem imel swich da se mi računalniki niso hotel povezati, in po nekajkrat izklopljenem modemu in tistemu woodooju or whatever se je potem naslednji dan računalnik povezal na net, nevem zakaj samo očitno je nekaj narobe, mogoje počasi sprejema mac adrese ali kaj pojma nimam je pa to očitno problem pri meni tako, da bom verjetno kar njih klical, da pridejo pogledat.

karantan
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 19. Nov 2007 ob 10:01
T-2: Že imam
Paket: telefonija+internet 8/1

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a karantan » 26. Feb 2008 ob 07:36

haha woodoo... drgac je vood ;)
priporocam slednje:
izklopi VSE mrezne poevzave (torej iz modema vzem utp kable - lan1-4 naj bojo prazni+iz racunalnika naj ne gre noben utp kabl...). Potem povezi router z racunalnikom (router pa komp morta bit przgana!). Sedaj bi se mogel uspesno povezati na router (no ubistvu bi se mogu ze prej...). Ce ti to se vedno ne dela (torej se ne mors povezati na router) zapakeraj router nazaj v skatlo in ga odnesi v trgovin (ker je v okvari...). Ce se pa bos uspel povezati, ga skonfigureri in povezi z modemom (ce nimas TVja je vsen u ker lan vhod ga das!!!). Ko ti bo to delalo (torej, da se bo router uspesno povezal z modemom in racunalnik z routerjem == "internet ti bo delu") zacni konfigurerati se wireless... ce ti nebo uspelo povezati router pa modem potem delas nekaj narobe. V tem primeru svetujem, da si preberes navodila za uporabo. Ce ti se vedno nebo uspelo tega nastaviti (torej, da bos ze vec kot 8h neuspesno poskusal povezati router z modemom) poklici "racunalnicarja" ali pa zapakeraj router in ga ne uporablaj (ker ti ga ocitno nebo uspelo nastaviti - pac niso usi za vse... ;-) )

lp karantan

P.S. aja pa upam d mas instalerane driverje za mrezno!!!!!!!!!!!!!

amater100
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 22. Feb 2008 ob 13:53
T-2: Že imam

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a amater100 » 26. Feb 2008 ob 16:34

torej stvar je taka po tem ko sem čez noč pustil da je bil router prižgan se je router nenadoma priklopil na internet, torej imam sum da vood počasi dovoljuje nove mac ali ip adresse in briše stare, kajti isto se mi je zgodilo z mojim računalnikom da se je prijavil na net po tem ko sem neštetokrat restiral vood in router, potem pa sem ga pustil prižganega celo noč in zjutraj je že bil na netu. Ne da se mi klicat t-2 zdaj ko imam to uštimano toda očitno nekeje tu tiči težava

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 28. Feb 2008 ob 08:33

Seveda...ampak to ni napaka pač pa "by design". Dobiš 2 dinamična IPja in če jih ne sprostiš moraš čakati 24h da lahko dobiš naslednjega.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Re: t-2 in wireless router linksys wrt54gs

Odgovor Napisal/-a Constantine » 28. Feb 2008 ob 16:49

Torej, če imaš priklopljen en računalnik in wireless network, nato pa priklopiš 3ji računalik preko switcha in ne routerja, ne bo dobil IP in bo mel limited conectivity? samo dostop do notranje mreže. 24 traja da se sprosti IP?
Slika
Slika<-- Optika LJ

Odgovori