Ali ima kdo kak nasvet - oz. podobne izkušnje!

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Surfer_D
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 25. Maj 2006 ob 08:37
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Ali ima kdo kak nasvet - oz. podobne izkušnje!

Odgovor Napisal/-a Surfer_D » 25. Maj 2006 ob 09:16

Imeli smo ISDN od telekoma in ADSL od siola in vse je delal. Ker se s siolovci po 3 mescih nismo mogl zment da bi nas preklopil na adsl+ ker so sproti zgubljal našo prijavo.

Zgodba pa gre tkole. Učeri nam pridejo telekomovci pobrat isdn opremo (NT) in baje na na centrali odklopijo oz. preklopijo.

2 uri za tem pride nek študent od T-2-ja in nam prinese vso opremo jo priklopi seveda pa link lučka na modemu utripa in se ne vzpostavi.
On reče da je težava da nas telekom še ni priklopil. Nato zvečer ko jaz pridem iz službe kličem telekom kjer neka punca vse preveri in pravi da so oni naredili vse. Za tem kličem še na t2 kjer pravijo da nas morajo še oni neki priklopit in da se to zgodi v max 3 dneh. Ker mi je blo to čudno danes zjutraj kličem ponovno in mi nekdo pove da se učeraj nekaj nismo razumeli in da ni težava da nas morajo še kaj priklopit in da je verjetno težava na telekomou in da bodo poslali terensko ekipo govorimo še vedno o t2 kjer bodo to preverili.

Kabel od zidne doze je dolg cca. 4 metre do modema in je pravilno sestavljen ker je na siolovem modemu to delalo.

Ali ima kdo kak nasvet kaj lahko še probam oz. mi olajša dušo če je imel podobno situacijo.

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 25. Maj 2006 ob 10:05

Pokliči na T-2 in zahtevaj da ti sprobajo nastaviti kakšen drug linijski profil,
jest sem imel podoben problem, in sem bil 18dni brez samo zato ker ni nihče poizkusil spremeniti profila.

LP

Surfer_D
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 25. Maj 2006 ob 08:37
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Odgovor Napisal/-a Surfer_D » 1. Jun 2006 ob 14:30

Naročili so meritve in ugotovili da telekom še ni preklopil linije na razcepniku 50m od hiše.

Danes je to naredil in še vedno ne deluje - rekel sem jim naj nas dajo na drug linijski profil kot si mi svetoval in zdej spet čakamo :)

Hvala za enkrat

Irmscher
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Maj 2006 ob 00:12
T-2: Že imam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Irmscher » 6. Jun 2006 ob 18:09

Isti problem sem imel.

Telekom 12.5 prinesel razcepnik in naredil KAO preklop v centrali, pol ure za njim še dobim opremo T-2, vendar se modem ni hotu povezat, link utripal. Ker je bil to petek jasno nisem mogel nič pričakovati čez vikend, v torek zjutraj se je modem šele povezal.

Pa sm vprašal Telekomovca če so me preklopil na centrali, pa je reku da seveda so me. :D

Odgovori