modem->router linksys wrt54g težava

Vse o T-2 internetu
B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 24. Jun 2008 ob 22:57

Nikakor mi ne uspe dobiti povezavo skozi router linksys wrt54g. Na modem prej priklopljeni 3-je PC-ji ter 2 vooda (telefona).

Sem malo brau po forumu, sem zasledu malce drugačne težave, poiskusil narediti po njihovih rešitvah in neuspešno. Od t2 dobim dinamični IP, na routerju nastavleno sledeče
Slika
default

Do sedaj narejeno:
-Pregedan firmware (trenutno najnovešji 7.2)
-Odklopljeni vsi PC-ji ter voodi (samo povezava enega PC-ja, trenutnega)
-Resetiran router
-Poskus nastavitve preko MAC (neuspešno, lahko da tudi nisem pravilno naredu, sem brskal po netu in poskusil po vodičih, zaman)
-Poskus z ukazoma ipconfig /release ter ipconfig /renew (brez uspeha)

Enostavno router ne spusti skozi neta, drugače direktno na model laufa brez problema...Nimam več idej :cry:
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a Malkec » 24. Jun 2008 ob 23:03

Kako točno imaš zvezano vse skupaj? Kam je router priklopljen?

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 24. Jun 2008 ob 23:08

Router je proklopljen na modem (modem ->LAN1, router->Internet[WAN]) nato pa povezava router (LAN1) ter PC...

:car: REŠU ZADEVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :car:

Samo prvilne napotke je bilo treba najti in sicer sem naredu točno tako kot je spodaj napisano:

1. Ti poveži RAČUNALNIK (mrežna) v MODEM (LANx), tako da bo delovalo.
2. Izvedi release in iztakni kabel. Preveri, če imaš dodeljen kakšen IP. Če ja, ponovno izvedi release in hitreje izklopi kabel. :D
3. Nato poveži ROUTER (internet/WAN) v MODEM (LANx) in router resetiraj (ven iz elektrike in not, pusti gumbe).
4. Nato poveži še vse računalnike v LAN porte na ruterju in naredi na vseh renew.

Zadeva se je po prvem zagonu postavla, sedaj pa moram še ostale PC-je gor prhaklat ter wireless sprobat, hehe.

VELIK HVALA pa za userja "Seeker", ki na forumu pod podobno težavo svetoval tole. Maš pir u dobrem :D

P.S.: Malo sem razmišljal in pomoje je v mojem primeru prišlo do prenasičenja IP-jev (modem mi jih ni dodelil routerju, ko sem ga povezu), ker so predhodno bili 3-je PC-ji vezani na modem...
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 25. Jun 2008 ob 09:29

modem ne dodeljuje IPjev :grr:
Slika Optika od 30.5.2008

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 23. Avg 2008 ob 10:45

Da ne bom odpiru nove teme bom kar sem napisu nov problem.

Sedaj imam lepo postavljeno mrežo med 4 računalniki. Vendar mi je malo sumljiv prenos preko LAN-a, ko dam recimo z enega PC kopirati 1GB podatkov na svojega to traja 1h...
Kolikor vem da bi ta zadeva morala delovati dosti hitreje, pa me zanima kaj bi lahko bilo narobe???
Slika

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a matevzp » 1. Okt 2008 ob 10:23

prešvoh router.

+ tista tvoja varianta "na vseh compih dat renew" je mal tko no... da si celo ceremonijo okol napisal, dejansko bi pa samo priklopil router gor, počakal, da se renewa ip in mel compe na routerju...
Slika

vtranc
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: internet 10/1

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a vtranc » 4. Okt 2008 ob 16:39

Pozdravljeni.

Imam podobno priklopljen linksys WRT54g sem ugotivil da imam sedaj težave z brezžičnim povezovanjem na ruter. Prenosnik se sicer poveže nastavim isto statičen ip in T-2 DNS naslove ampak zadeva praktično stoji, v trenutko ko izklopim LAN4 port iz vdsl modema torej televizijo začne delovati wireless
internet normalno. Je morda kdo zanal to težavo in jo uspešno rešil? Na 2 računalnikih ki sta povezano žično internet in ip tv deluje super.

pozdrav dejan

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a matevzp » 5. Okt 2008 ob 09:20

em,... ti hočeš prek vdsla gledat 3 televizije(od tega 2x preko routerja) bit na netu z dvema compoma + wirelessom. A ne bi tuki mogu bit rahel problem? ;-)

probi met ugasnen VLc za TV na vseh compih pa pol it na wireless ...

fora je, da wrt54g komi komi prebavlja 1x TV, kaj šele 2 hkrati nardi ne vem k nism niti poskušal. je pa fora, da sploh ni pogojen tole tok z routerjem kukr s tvojo povezavo, ki jo potemtakem moraš imet najmanj (3x8) 24mbit/x ... maš tok prepustno povezavo?
Slika

vtranc
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: internet 10/1

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a vtranc » 5. Okt 2008 ob 21:42

Hvala Matevž.

Modem se mi sinhronizira na 40mb sem 250m od centrale tako da to ni problem, delajo mi celo 4 televizije brez problema, tudi ko imam vse izklopljene ko vtaknem kabel iz vdsl modema lan4 port na lan1 port na stikalu wrt54g wireless internet takoj mrkne. Mora biti neka težava z multicast streamom na wirelesu, za wireless ne rabim tv samo internet bi pa že moral delovati morda kdo ve če se da tole kako rešiti z nastavitvami na linksysu ali morda pomaga kakšen boljši custom firmware gor imam sedaj originalnega.

lp dejan

Uporabniški avatar
zv3zdica
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 17. Sep 2008 ob 18:16
T-2: Že imam
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a zv3zdica » 6. Okt 2008 ob 18:38

Da še jaz pristavim svoj vrček s vprašanjem. Imam router linksys wrt54gl, s katerim se povezujeta brezžično 2 računalnika. Ker nisem mogla odpirat portov na routerju, sem zamenjala varnostni paket in sicer iz visoke varnosti na nizko. Nekaj časa so bili porti pravilno odprti in je vse delovalo kot mora, zdaj pa kar naenkrat vse kaže na to, da so porti spet zaprti. Utorrent mi ves čas kaže rdeč klicaj, emule ima nizek id itd. Na routerju imam naslednje nastavitve:
porti.jpg
Imam paket 10/1 in se mi zdi, da mi internet dela zelo počasi glede na hitrost, ki bi jo moral dosegati. Tudi speed test pokaže zelo skope rezultate. Kaj naj naredim? Imam zelo malo izkušenj z nastavitvami na routerju in bi prosila, če mi lahko kdo opiše osnovne nastavitve za moj router, da bo internet deloval optimalno. Hvala za vse odgovore.

Lp, Nataša

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a matevzp » 7. Okt 2008 ob 14:07

recimo da maš pravilne porte odprte za svoje programe(nisem preverjal). Problem bi lahko bil, če si slučajno pozabla naštimat prave statične lokalne ipje(take k jih maš tm napisane v tabelci?). Če pa je to vse ql nastavljeno, je mogoče problem v količini, ker teli routerji niso lih navdušeni nad prevelikim številom zagnanih programov naenkrat.

Sicer poklič še enkrat tja pa preveri kak paket maš, mogoče so kej "ponesreč" ali kakorkoli spremenil?
Slika

Razor14
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 10. Okt 2008 ob 19:17
T-2: Že imam
Paket: optika 100/100

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a Razor14 » 10. Okt 2008 ob 19:19

Prosim če bi lahko razložil kako bi odpr porte pri µtorrentu z ruterjem WRT-54G.

Hvala za Vašo pomoč že vnaprej.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a KoMar » 10. Okt 2008 ob 19:49

Slab začetek tvojega bivanja na forumu je tole, veš? Lahko bi se malo potrudil...

http://www.portforward.com/english/rout ... orrent.htm

Razor14
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 10. Okt 2008 ob 19:17
T-2: Že imam
Paket: optika 100/100

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a Razor14 » 10. Okt 2008 ob 20:26

Hvala :D

umlinar
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 4. Jul 2008 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: modem->router linksys wrt54g težava

Odgovor Napisal/-a umlinar » 6. Nov 2008 ob 16:46

Zivjo!

Mene pa zanima kaj in kako bi moral nastavit, da bi pri sledecem nacinu povezave bila NOTEBOOK in PC 1 vidna med seboj v mrezi in bi bilo omogoceno kopiranje podatkov.

Slika

Hvala za odgovore in pomoc! LP
Urban

Odgovori