Zanimam se za t-2

Vse o T-2 internetu
leito
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 28. Jun 2008 ob 23:28
T-2: Še nimam
Paket: trio siol =(

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a leito » 30. Jun 2008 ob 18:20

:mrgreen:

MissBlack
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 30. Jun 2008 ob 19:20
T-2: Že imam
Kraj: Škofja Loka

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a MissBlack » 30. Jun 2008 ob 19:38

Krypto napisal/-a:Stranka na isti lokaciji kot ti ima postavitev 14/600, oddaljenost 1200m, samo ima po mojem mnenju zjebano inštalacijo.
Ok, ker že slučajno beseda tukaj teče o meni se bom pa še sama malce pritožila.

Približno 3 leta sem bila siolov naročnik na 1/256 za 26 € in ker sem videla, da je za manj denarja pri T2 več veselja sem rekla, da bom prešaltala na njih. Seveda sem si dala duška in naročila povezavo 20/1 za 24 €. Tipčki me pokličejo, rečejo da je ok, in da se nalimajo pri meni čez 2 tedna. Do tle vse kul, mi zadevo spedenajo in net laufa. Grem za foro preverit povezavo na speedtest, kjer mi začuda nikoli ne pokaže več kot 14/600, pa si rečem ajde, še zmer je bistveno bolš kt prej in sem se sprijaznila s tem kolikor mi je pač pokazal. Nakar se en mesec kasnej prilestna gospa s katero živim zmisli, da bi rada imela še T2-jev tv in telefon. Ok, pošlem dopis za dokup navedenih zadev in še prošnjo naj mi povezavo iz 20/1 nadgradijo na 20/4. Čez en dan me pokličejo iz T2, da bi v primeru dokupa televizije lahko imela le 8/1 povezavo, ker bi sicer v nasprotnem primeru slika štrkala, in da je tako ali tako moja največja možna povezava trenutno le 14/600. Mhm, wtf?!? Zakva mi tega dejstva niso omenili že takoj na začetku, ko sem se naročala samo na internet? In zakva tukej na forumu izvem da imam zjebano inštalacijo, noben pa mi tega ni omenil, ko je bilo treba podpisati pogodbo. Sam tolk o moji izkušnji, da sosed ve kva pričakovat.

leito
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 28. Jun 2008 ob 23:28
T-2: Še nimam
Paket: trio siol =(

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a leito » 30. Jun 2008 ob 21:14

Glede na spodaj napisano, jaz bi naročil 10/1 (najverjetneje) ter iptv, bi to lahko bil problem, glede na to da je že 14/600 že na istem naslovu, gre to prek iste inštalacije?

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a buneech » 30. Jun 2008 ob 21:25

Druga parica, druga inštalacija...je mislil interno inštalacijo, od telekomove omarice do modema. Najbolje je potegnit direkt UTP kabel pa gor RJ-11 konektorje.
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 30. Jun 2008 ob 22:23

@missblack, dejstva kaj in koliko je možno pri T-2 bazirajo na zračni oddaljenosti od centrale, edina prava oddaljenost pa je tista fizična, ali po domače dolžina kabla. Fizična oddaljenost se lahko preveri šele ko se modem sinhronizira=poveže s centralo. Predhodnih meritev ni, razlog zakaj ne pa ne tiči ravno v T-2.
Glede na to, da pri vas očitno še niso opravili meritev, mi lahko pošljete ID (ime priimek naročnika) na PM, pa se bo preverilo v kateri omarici tiči zeleni volk :) Če je problem v interni inštalacije naj še 1x povem, da je inštalacija od omarice do stanovanja last stranke, in da le to mora urejati sama.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a Mark » 1. Jul 2008 ob 22:29

Ja žal je tako, da če imaš VDSL si nekako omejen s kvaliteto telefonske parice in ne moreš naročiti vse kar si želiš! Za to potrebuješ Optiko!

Ne se pritoževat nad slabim delovanjem, potrebno je gledat realno na stvari! Če imaš prej 1/256 nato pa max obremeniš linijo in želiš iztisnit več, kot je sposobna! IPTV potrebuje cca 6-7 Mbit! T-2 se bo vedno trudil nuditi naročniku največ za najboljšo ceno!

Dostikrat se problem skriva v slabi nekaj 10 let stari interni inštalaciji s polno slabimi spoji, vtičnicami in slepimi razvodi! Včasih se človek čudi, kako je lahko sploh delovalo! Ko se poštima more biti ok :namrec:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Jul 2008 ob 22:57

missblack ima SRD, tako da je problem malo večji. Parametrov čez TS linijo tako ne moreš ugotovit. Poleg tega je hiša starejša in pitaj boga kje je problem.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 1. Jul 2008 ob 23:34

Ja,tale je najpogostejsa- "Ja SIOL nam je pa delal "
MissBlack je vsaj napisala,da je imela prej 1/256 in sedaj hoce 20x vec ampak na zalost se ljudje tega premalo zavedajo :hmm:
Kabel prenese toliko in toliko pretoka-omejitve pac narascajo z oddaljenostjo od centrale in temu se ne moremo izogniti.
O kaksnemu vzdrzevanju in posodobitvah bakrenega omrezje je brezpredmetno razpravljati in je samo izguba casa :roll:
In najvec napak se pojavlja v slabi interni instalaciji narocnikov
Copy/Paste iz splosnih pogojev :beri:
20. člen
Naročnik mora za priključitev terminalske opreme na omrežje T-2 zagotoviti tehnično ustrezno in brezhibno hišno napeljavo ...
V praksi to pomeni,da naletis na flat kabel povlecen v po ceveh do prikljucka-flat kabel ni nikoli bil namenjen za telefonske instalacije-uporabljal naj bi se za podaljske od vticnic naprej.
Kabli izpred 30 in vec let nezasciteni vleceni po fasadah(po moznosti ves precvikan na kasnemu balkonu)-to je najvec po starejsih blokih.
O razvejanosti omrezja po stanovanjih oziroma hisah bi se dalo tudi dosti napisati :roll:

Ampak stranke enostavno mislijo,da je to porihtati dolznost T-2ja,zato bi zastavil eno vprasanje:
Kupite pralni stroj-ali vam pride Gorenjev serviser(na primer) potegniti vodo,odtok in elektriko do njega :?:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a Mark » 1. Jul 2008 ob 23:44

Žal je pač za vse napake vedno kriv ponudnih! Najbolj hecno izpade odziv jezne stranke, ko na koncu prizna, da je bila napaka vendarle na njegovi strani! :roll:

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a stajerc » 2. Jul 2008 ob 07:14

No, jaz sem s T-2 dvakrat sklepal naročniško razmerje, in dvakrat mi je monter po testiranju dejal, s koliko se modem maximalno sinhronizira. Prepričan sem, da to pove vsaki strani, ker je to nekak skoraj edina komunikacija z večino strank.

Ker pač prvotno TV ni bila navedena, se seveda nihče ni zavzemal za to, da bi na dolgo in široko razlagal stranki kaj je možno in kaj ne, kdor pa vsaj malo pozna tehnologijo VDSL, ve, da lahko ena TV veliko spremeni, in če je linija na polno odprta, TV dobesedeno zajame več napak, zato je potrebna prestavitev na drug profil, da pa bi bila optimalna, pa je velikokrat treba povezavo znižat (ker drugače rado kocka) ali pa TV sploh ni. In potem stranke seveda kličejo, da je vse skup en drek, zahtevajo direktorja, itd :roll:

Nevem kako je lahko krivda providerja, če je interna inštalacija fuč, nekatere stranke očitno imajo svoje razloge za to. Po drugi strani pa se mi zdi zelo pošteno, da te provider obvesti pred priklopom o najbolj optimalni izbiri, ker vemo kako kapitalistični znajo biti eni, da te vključijo potem pa se napake odpravljajo do preklica naročniškega razmerja.
Na koncu koncev pa je 8/1 za povprečnega uporabnika absulutno preveč, razen če ni pobraten s kakimi trackerji :oops:
Pa nič osebnega nisem s tem mislil, samo v razmislek pač.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
toXic
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 11. Okt 2007 ob 20:28
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Zanimam se za t-2

Odgovor Napisal/-a toXic » 11. Jul 2008 ob 13:50

briši

Odgovori