Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statični

Vse o T-2 internetu
Odgovori
xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a xtasy » 2. Feb 2014 ob 01:59

so ti innboxa dostavili oz zyxla? če je odgovor da:
najprej nastavi računalnik na dinamiko in poglej, kakšen IP pridobi računalnik. če je ip 192.168.x.x si priključen preko routerja in če vpisuješ statiko ne more delat. V tem primeru se poveži na servisne strani in poglej, kako so nastavljeni porti na innboxu (video pomeni, da je bridge mode - se pravi port je odprt navzven in pridobi zunanji IP naslov || data - samo za net, naprava pridobi lokalni IP naslov). Lahko se tudi ne povežeš na servisne strani in samo pretikaš UTP kabel od lan1-lan4 in boš videl, kdaj računalnik pridobi lokalni in kdaj zunanji IP naslov. privzeto je lan1,lan2=data, lan3,lan4=video.
če imaš video porte zasedene s TVjem, kliči na KC, da ti odprejo še 1port, kamor boš potem vtaknil UTP.

če pa računalnik na DHCPju pridobi zunanji IP naslov, potem pa ti vpišeš noter statiko in le-ta ne dela, potem pa statiko napačno vpisuješ ali pa je nimaš skonfigurirane. v tem primeru pa jakov nasvet: servisne strani in poglej, kakšen IP ti je bil dodeljen.

kako pogledat, kakšen IP dobiš tvoj računalnik na win7 (če maš kaj drugega, google it): http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... =windows-7
servisne strani: https://servis.t-2.net/ (up.ime in geslo dobiš ob podpisu pogodbe na dodatnem listu Osnovni podatki pričključka št. - isti list, na katerem je statika zapisana)

lividum
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 23:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a lividum » 2. Feb 2014 ob 08:48

Najprej hvala vsem za hitre odgovore! Priznam-nisem pričakoval takšen odziv..Pohvalno za forum. :)
Kateri statični IP so mi dodelili in kaj moram vpisati že vem (vem kateri je IP , prehod in maska omrežja). Preko DHCP-ja tudi vem kateri IP dobi moj računalnik (192.168.x.x). Ni mi pa jasno zakaj ne dela statika? Po moje da sem utp kabel priklopil na porte za lokalno omrežje (data) in zato ne dela. Danes bom probal priklopit v port od TV.
Ko sem že pri statiki-katere DNS strežnike moram vpisati? Tiste ki sem dobil na papirju z ostalimi podatki (84.255.209.79-84.255.210.79)?
Še enkrat hvala za pomoč!

Danchek
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 2. Feb 2014 ob 11:54
T-2: Že imam
Paket: T4 start

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a Danchek » 2. Feb 2014 ob 12:18

Zdravo sem pred enim tednom prešel iz Siola na T2. Kljub začetnim težavam, sem sedaj zadovoljen.
Imam nekaj vprašanj, če mi lahko pomagate.
Dobil sem modem Inboxx. Na servisnih straneh sem preveril in imam vseh 5 portov nastavljenih na data. Je to pravilno?
Zadeve sem priklopil na sledeč način.
Lan1-->TV1
Lan2-->TV2
Lan3-->Računalnik
Lan4-->Wifi router
GE-->se ni v uporabi

Na GE port bi rad priklopil switch, saj imam po celi hiši razpeljano mrežo za priklop računalnikov. Večino časa ni priklopljeno nič. Imel pa bi rad pripravljeno zadevo, da lahko kadarkoli po hiši priklopim prenosnika.
Zanima me koliko računalnikov lahko priklopim na omenjeni switch, da bodo dobili povezavo z internetom?
Na wifi router je priklopljeno max. 5 naprav hkrati, če vpliva to na število še prostih ip-jev, ki so morebiti na voljo za priklop na switch?

Lp in hvala za odgovore.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a rossi » 2. Feb 2014 ob 12:46

Na voljo imaš 3 zunanje IP naslove. Prvega ti zaseda računalnik, drugega WIFi router in tretjega ti bo prvi računalnik, ki ga boš vklopil v SWITCH. Switch rajši priklopi za router in ne bo težav. Lahko pa tudi še računalnik priklopiš za WIFI router in imaš vse v eni mreži in dostopno med seboj.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a atepej » 2. Feb 2014 ob 14:27

za Innbox to ne velja najbolje, da nastaviš takole:
LAN-1: Računalnik
LAN-2: Prazno
LAN-3: TV-1
LAN-4: TV-2
GIGA: Gigabit switch

Wlan ma innbox vgrajen.
Slika

lividum
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 23:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a lividum » 2. Feb 2014 ob 14:49

Danes sem probal priklop streznika na port 3 in zaenkrat dela (se poveze na internet). Streznik tece na linuxu(LAMP). Ko vpisem ifconfig mi izpise staticni IP,netmask,prehod,mac in vse ostalo.. To vse laufa in sem zadovoljen. Problem pa imam ko vpisem IP streznika v brskalnik drugega racunalnika ki je preko wifi povezan - se nic ne zgodi. Drugi racunalnik nima dostopa do streznika.Na spletni strani ping.eu sem preveril in vse dela normalno(pinganje,porti...)
Se komu sanja kaj je narobe? Drugace, ko je vse nastimano preko Dhcp se brez tezav povezem iz drugega racunalnika na streznik. Zdaj ko streznik ima staticni IP pa nimam dostopa iz drugega racunalnika..

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 2. Feb 2014 ob 17:54

Port 3 in 4 nista povezana v lokalno omrežje, posledično se ne moreš povezat na strežnik iz lokalnega omrežja.
lp, Ika13

lividum
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 23:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a lividum » 2. Feb 2014 ob 18:26

To vem ampak če imam strežnik ki ima statični IP in je priključen na omrežje , je to isto kot da bi se povezal na katerokoli spletno stran (ali se motim)? Ko v brskalnik drugega računalnika vpišem statični IP strežnika se ne povežem na strežnik..Domene še nimam ampak bi se mogo povezati preko IP (to je isto kot domena).

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a rossi » 2. Feb 2014 ob 18:50

Lahko imaš strežnik nastavljen, da dovoljuje dostop le lokalno.

lividum
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 23:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a lividum » 2. Feb 2014 ob 19:12

Zdaj sem testiral strežnik tako da se je en kolega povezal iz drugega omrežja. Posredoval sem mu statični IP in se je povezal brez težav..Hmm..Jaz pa ne morem..Torej, imam računalnik ki je preko porta 3 povezan na internet. To je strežnik na katerem teče linux in ima vpisan-nastavljen statični IP. To vse dela bp.
Drugi računalnik je povezan v omrežje preko wifi in ima dinamičen IP ki ga dodeli DHCP.
Vsi se lahko povežejo na moj strežnik razen mene. Hehe! Če bo na mojem strežniku spletna stran-potem jaz ne bom imel dostopa do te spletne strani iz drugih računalnikov v hiši? To me moti.. Iz samega računalnika-strežnika pa brez težav dostopam do Cpanel-a..

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 2. Feb 2014 ob 19:41

Vrjetno bo fora ravno v tem, da uporabljaš innbox in se praktično povezuješ oziroma komuniciraš preko ene ta iste naprave. Probaj se še žično preko porta 4 z drugim računalnikom povezat na net in potem išči strežnik.
lp, Ika13

lividum
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 23:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a lividum » 2. Feb 2014 ob 19:43

Hmm.. Dobra ideja ika-hvala. Bom probal.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 2. Feb 2014 ob 19:48

Bodi edino pazljiv, da ne boš preveč različnih računalnikov priklapljal, ker lahko pokuriš dodeljene IPje.
lp, Ika13

lividum
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 23:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a lividum » 2. Feb 2014 ob 22:21

Hvala ika13 ! Uspela je povezava iz drugega računalnika ki je povezan na port 4. Vse dela bp. :pivo:
Hvala tudi drugim uporabnikom ki so prispevali reševanju problema!

kuky
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 13. Sep 2007 ob 21:57
T-2: Že imam
Paket: 5/5

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a kuky » 28. Mar 2014 ob 19:26

Je možno da mi je operater odvzel 1x dinamični IP ?

imam t4 paket.
torej :
2x tv ( 1 xHD )
1 statični IP za PC
1x telefon
1x router (dynamični IP )

do sedaj je vse delovalo .... po novem mi pa router ne prevzema IPja ( nastavljen na DHCP ) ... dvomim da je router kriv sicer vse pa je možno.

če vse izklopim iz modema in vklopim samo router mi vseenone dobi IP-ja .... no more dynamic IP ?

any ideas ?

Odgovori