Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statični

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 23. Okt 2012 ob 16:21

xtasy: :plosk:
Slika

TJ14
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Okt 2012 ob 19:14
T-2: Že imam

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a TJ14 » 23. Okt 2012 ob 22:07

Hvala za odgovor. To pomeni, da v 24 urah lahko porabiš največ 3 ipje iz recimo enega računalnika. Ali potem, ko recimo vpišeš 4.mac naslov dobiš enega od prvih treh ipjev ali novega?

Samo še to, hvala

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a xtasy » 23. Okt 2012 ob 22:13

s četrtim računalnikom ne dobiš nobenega IPja, ker se računalnik ne poveže. to sm prej razlagal. Windows ti dodeli neki IP 169.xxx.xxx.xxx, ki pa se ne poveže v omrežje in ti javi omejeno oz prekinjeno povezavo in ne deluje.
če pa po 24urah povežeš 4računalnik dobiš nov IP.
vsaka naprava dobi drugačen naslov. Naključen. načeloma se lahko zgodi, da dobiš istega kot si ga imel že prej, ampak verjetnost za to je minimalna.

EDIT: sem dopolnil prejšnji prispevek.

Dadojc
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 1. Nov 2011 ob 15:02
T-2: Že imam

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a Dadojc » 28. Nov 2012 ob 11:54

Zdravo še jaz :D Ker smo v bajto ravno dobili tretji računalnik in ker od takrat vedno enemu nekaj manjka oz. net ne deluje, bi rad napisal kako mamo doma razvezeno vse in ali je to sploh možno, da vse deluje?

Tukej ne TV boxov in telefonije, ampak samo net. En kabel gre v moj računalnik, eden gre v bratovega, eden gre v router (se pravi 3 IPji če se ne motim), zdej tm kjer mamo pa tretji računalnik mamo pa samo en kabel (ni placa za še enga) in ta kabel je sicer prvotno namenjen za televizijo, ampak ker se je fotr sprdnu met računalnik ker bi se rad malo učil :D sem v "letehnika" kupil "razdelilc" za utp. Itak da obe stvari ne moreta delat hkrati in zato je pač potrebno vedno preklapljat: enkrat tv, enkrat računalnik. In kje je zdej problem? V tem, da en dan računalnik od brata ni želel delat (povezava je bla vzpostavljena a je bil klicajček zraven in pisal je nekaj na foro, da ip ni pravi (ga ne najde), včeraj pa je bla zadeva obratna, pa ni hotel pri fotru delat (isto je javil klicajček). Se pravi je zadeva (predvidevam) povezana s tem, da maš lahko "samo" 3 IPje in da enkrat ko tri naprave porabijo te 3 ipje, tista "četrta" more počakat en dan (da se ena od prvih treh izklopi+da se ip sprosti), da se lahko on denimo spet priklopi?? Razmišljam prav???

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 28. Nov 2012 ob 11:58

Razmišljaš prav.
zakaj pa nimaš zraven modema routerja in na njega gor daš tvoj in bratov, pa lahko poterm en kabel z razdelilcem uporabiš za tv +tretji računalnik.

Dadojc
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 1. Nov 2011 ob 15:02
T-2: Že imam

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a Dadojc » 28. Nov 2012 ob 13:07

Hm dobra ideja, sam je problem v tem, da mam modem v taki sobi, da če bi dal tja router bi v zgornji štuk bolj slabo lovilo, pa še ta težava bi bla, da če dam moj in bratov računalnik prek routerja nama kocka internet tv prek vlcja ker router neki zejbava v tem primeru, glede na to da oba precej uporabljava vlc ni lih idealna rešitev. Ravno zato pa sem (v drugi temi) vprašal je tale router ki ga dobiš pri t2, če vzameš paketno povezavo kaj boljši glede multicastinga (oz. če bo vlc prek njega delal)...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Nov 2012 ob 15:54

uglavnem 3 ipji... kako jih bos ponucal je pa tvoja stvar.

Sinkhet
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 19. Sep 2008 ob 17:55
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a Sinkhet » 19. Dec 2012 ob 00:46

Naj še jaz nekaj vprašam..
Kako pa veš če imaš naročeno statiko?

Sicer imam trenutno na modem povezan en računalnik, in en router, torej 2 ip-ja..
V bodoče, oz. v kratkem pa mislim direkt na modem povezat še en računalnik (kateri bi potem koristil IP3), pa bi se rad prej zasigural da bo delovalo..

In pa če dobro razumem, če bi ta tretji računalnik dobil IP3, in bi cel čas (24/7) laufal, se mu IP nebi spreminjal, razen če bi ga izklopil za več kot 24 ur?

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Število IP naslovov na optiki

Odgovor Napisal/-a magecu » 19. Dec 2012 ob 09:42

Točno tako in isto večja za router in računalnik, ki je že priključen.

perplexer007

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 29. Dec 2012 ob 15:05

eno vprasanje za delavce t2.

Zakaj pa ni tu pri T2 ista fora kot recimo na amisu, da ko pač rabiš nov ip enostavno resetiraš modem in ko se poveže je enostavno nov ip?

Čisti firbec, nic drugega.... :D

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Dec 2012 ob 15:17

amis in siol uporabljata pppoe (uporabniško ime in geslo za povezavo) da se lahko povezes, T-2 tega nima, samodejno pridobi naprava IP ali rocno vneses statiko

perplexer007

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 29. Dec 2012 ob 15:41

thx MrTwelwe.

nič ne bo kolega goljufal vec pri counter strike! :hudicek:

lololol
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 28. Jan 2013 ob 16:23
T-2: Že imam

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a lololol » 23. Feb 2013 ob 11:00

kako bi forcal ip release prej kot v 24 urah? očitno mi je pobral tri že, in tudi če ugasnem eno kartico mi ne dobil novega ...

da bi vi premislili o vašem 24urnem lease času, da bi ga skrajšali, verjetno ne pride v upoštev ne?

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a Mark » 23. Feb 2013 ob 11:21

Vtipkaj v cmd ipconfig /release in iz tiste kartice odklopi utp.

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: Število IP naslovov na optiki in VDSL, Dinamični, Statič

Odgovor Napisal/-a petrusko » 1. Apr 2013 ob 10:49

T-2 mi je preko vikenda dodelil statični IP. Seveda so bili podatki poslani preko navadne pošte.

A mi lahko kdo pošlje na ZS ip in netmask? ... Hudir je v temu ker je na portu kjer naj bi bil router gor, včeraj še delal IP ki ga je router dobil prek DHCPja ... in sedaj je od zunaj nedosegljiv.
Če bi zadeva delala od zunaj potem bi pač ko dobim pošto enostavno prek neta nastavil router... tako pa do petka ne bo nobenega na lokaciji in zaradi imam same težave.

gre se za priključek: xxxxxx

Odgovori