Dostop do CP modema

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
denzl3
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Avg 2008 ob 17:08
T-2: Še nimam

Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a denzl3 » 12. Avg 2008 ob 17:16

Pozdravljeni!

Z kolegom si deliva linijo in do sedaj je vse delovalo brezhibno. Sedaj pa ima kolega VPN pobezavo do službe in nekaj ne dela kakor bi moralo,
zato sem želel preveriti določene nastavitve v Control Panelu modema CMARTCOM SV2M104.

Modem lahko normalno "pingam" vendar ko v brskalnik vtipam IP številko Gateway-a, preko katere naj bi dostopal do C.P. modema
mi ne odpre ničesar!? Je pri T-2 dostop do teh nastavitev zaprt ali kako? Pri Siolu vem da je vse odprto...

Če bi mi lahko kdo dal kakšen pameten nasvet bi bil zelo hvaležen! Hvala.

Lp

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 12. Avg 2008 ob 17:29

Tisto kar ti pingaš niti pod razno ni modem. In do konfiguracije ne moreš ker modem deluje tako kot switch - nimaš kaj konfigurirat.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
denzl3
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Avg 2008 ob 17:08
T-2: Še nimam

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a denzl3 » 12. Avg 2008 ob 17:45

In kaj je potem tisto kar jaz pingam ? Centrala? =)

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a 5450 » 13. Avg 2008 ob 01:05

gulikoza napisal/-a:Tisto kar ti pingaš niti pod razno ni modem. In do konfiguracije ne moreš ker modem deluje tako kot switch - nimaš kaj konfigurirat.
No no, to že ne bo držalo... modem se da konfiguirati :)

Če se gre za odprtje portov, potem verjetno nimaš naročene nizke varnosti (noben port zaprt) in imaš verjetno srednjo. Poglej v pogodbi, kaj si označil. Če je srednja, potem pošlji dopis za nizko varnost :mrgreen:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 13. Avg 2008 ob 07:00

seveda se da...ampak ne tako kot on misli ;-)
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
denzl3
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Avg 2008 ob 17:08
T-2: Še nimam

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a denzl3 » 13. Avg 2008 ob 14:26

Naročeno imam NIZKO VARNOST. Rad bi samo dostopal do C/P tega modema, tako kakor se to da pri večini Routerjih in VSEH
Siolovih modemih. Ni mi jasno zakaj T-2 to dol zaklepa? Kako pridem do teh nastavitev?

gulikoza - če že misliš bit pametn, povej vsaj kako koristno informacijo da si bom lahko zadevo nastavu tko k bi rad,
mi pa da v vsakem postu obračaš svoje trditve!
Zadnjič spremenil denzl3, dne 13. Avg 2008 ob 14:32, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Avg 2008 ob 14:31

In kaj točno bi rad videl?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a Cobane » 14. Avg 2008 ob 05:02

Modem je precej butasta zadeva - pretvarja signal iz ene oblike v drugo. Ima sicer nekaj nastavitev, da se da sinhronizacijo natjunat na najboljšo možno za parico, v kakršnakoli stanju že je. Teh nastavitev, ki jih pa ti iščeš, pa sigurno ne boš našel.

Raje povej, kako imaš to zvezano? Če sta oba priključena direktno v modem, potem ti njegovega VPNja sploh ne moreš čutiti... če pa sta priključena preko routerja, ki sam vzpostavlja VPN povezavo, potem je pa to druga pesem!

Raje se malo bolj izkašljaj in povej kako imaš zvezano... ne da pa iščeš napake oz. možne probleme tam, kjer jih ni. :grrpc:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a shorto » 22. Maj 2010 ob 22:03

1. Torej OK, pingaš najverjetneje kot vsak tuki gor ki odkriva toplo vodo, gateway iz nekega razloga in mjisliš da je to IP tvojega modema ne vem zakaj.
2. Pr siolu dobiš u&p za povezavo na modem/router ker je pač router, naš SVM je preprosto modem.
3. Nič takega zanimivega ni gor na našemu modemu da bi bilo v interesu stranki, dost stvari ki nam nekaj pomenijo navadnemu uporabiku nič, u&p ven ne dajemo prav tako ne dajemo vn ipjov modemov. Kot sem napisal zgoraj, ni nobenega port forwarda in raznih drugih nastavitev ki se porajajo da so gor, ker pač zadeva ni router.

Upam da tole odgovori na vprašanja v zvezi z tem in da bo končno konec klicev na Tech Support z raznimi izjavami kot so; "moj sosed je pa dubu u&p na neuradnih forumih" in podobnimi.

Za več:
http://en.wikipedia.org/wiki/Modem
http://en.wikipedia.org/wiki/Router

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a KoMar » 22. Maj 2010 ob 22:44

Tema je iz leta 2008 :P

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a shorto » 23. Maj 2010 ob 01:23

Stranka dala link tako da stranke očitno še vedno berejo tudi te stare teme, zato sm tut nanjo zdj posebej odgovoru in upam da jo bojo vsi modemski nadebudneži prebrali xD

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a KoMar » 23. Maj 2010 ob 01:34

:)

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a srus » 23. Maj 2010 ob 11:15

Zakaj bi bili hitrost sinhronizacije, bitne napke, stanje DSL linije top secret podatki, do katerih naročnik naj ne bi imel dostopa? Gre za dinamične podatke, ki se včasih spreminjajo prehitro, da bi bil cikel uporabnik - help desk študent - help desk strokovnjak - serviser na terenu dovolj učinkovit pri iskanju in odpravljanju problemov in njihovih vzrokov.

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a Seeker » 23. Maj 2010 ob 16:52

Saj dostop je možen, vsi potrebni podatki so na temu forumu. Hint: konzolni kabel. Modem ima tudi web interface, ampak hitrosti ki jih reporta modem so nenatančne (tako current kot attainable). Ajde, CRC napake se vidijo, ampak res ne rabiš tega da ti pove da ti TV kocka... Tako da za povprečnega uporabnika res ni nič pametnega, prave podatke imajo v centrali, le-ti pa bi po mojem mnenju morali biti po zakonu dostopni (npr. preko servisnih strani). Tudi porti se odpirajo in zapirajo v centrali. Tam so gatewayi (routerji), tole je modem.

PS: Jaz vem da če ne bi bil možen vpogled na kakršenkoli način, bi cele dneve stal na Brnčičevi z modemom v rok in jim težil naj mi pokažejo kaj je gor. Pa še koga iz foruma bi navdušil.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Dostop do CP modema

Odgovor Napisal/-a RobertM » 23. Maj 2010 ob 23:01

Dostop je mozen tudi preko WEB interfejsa - samo s taprave strani se je pristopit ;)
Ne vem pa zakaj bi moral biti vpogled v modem "po zakonu dostopen" - 99% strank si podatkov ne bo znala niti osnovno interpretirat!
Kaj ti pomaga stevilo CRC in FEC napak na modemu, ce pa se kockanje pojavlja zaradi slabih UTP (konektorjev) in motenj na elektricni strani.

V naslednjih dneh vam objavim eno slikco mojega CP modema - samo lepo prosim ne potem kritizirat zakaj ni v oranzni barvi :)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori