Kako iz EMX-a na samostojno parico

Vse o T-2 internetu
Odgovori
markoo
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 5. Sep 2008 ob 08:27
T-2: Še nimam

Kako iz EMX-a na samostojno parico

Odgovor Napisal/-a markoo » 5. Sep 2008 ob 08:55

Lep pozdrav!

Moja situacija je takale: sem uporabnik SioL ADSL 1/256 linije, ker se mi je pogodba iztekla, sem zelel preiti na T2 (predvsem zaradi cene), dal sem poizvedbo in odgovorili so da je najišja možna hitrost 1/256 (precejšnja oddaljenost), do tu vse prav, samo zanima me naslednje:

Na vasi strani sem dal poizvedbo, kjer se ze napiše kakšne hitrosti ti omogočajo pa me zanima če tisto drži, kajti če vnesem naslov od večine sosedov mi izpiše najvišjo hitrost 4/1M....Zgodovina našega priključka pa je zanimiva, in sicer so nam davnega leta?? dodelili dvojčka in seveda še enim, medtem ko so vsi drugi sosedje dobili samostojne priključke, ko sem v srednji šoli želel internet sem moral na telekom težit, tako so takrat vgardili PCM preko katerega je prav počasi delovala modemska povezava, kasneje sem dal prošnjo za ADSL, ki pa ni bil možen, so me pa kmalu poklicali, da so zadeve posodobili ( verjetno so vgradili EMX) in takrat sem naročil SIol ADSL....Sedaj bi želel še internet TV, Ali pa vsaj hitrejši T2 internet.

Zanima me če mi lahko T2 omogoči, da telekomovci prevežejo tole zadevo na samostojno parico saj velika večina sosedov nima interneta, ali moram sam biti bitko in iskati veze in poznanstva...

Hvala

Uporabniški avatar
rok86
T-2jevec
Prispevkov: 61
Pridružen: 9. Jun 2006 ob 15:18
T-2: Že imam
Paket: 1/1

Re: Kako iz EMX-a na samostojno parico

Odgovor Napisal/-a rok86 » 5. Sep 2008 ob 21:32

Podpiši pogodbo, da se naredi poizvedba. Če bo odgovor negativen boš moral pri TS naročiti nov priključek in na njihovi pogodbi označit, da želiš dostopati do širokopasovnih storitev drugih operaterjev.

Lahko tudi komu od T-2jevcev napišeš naslov na ZS in bo preveril oddaljenost. Če ti pri prijavi na strani ponudi hitrost 1M-256k je to po vsej vrjetnosti zaradi visoke oddaljenosti.

Senitel
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 21:08
T-2: Še nimam
Paket: 4/512 Amis

Re: Kako iz EMX-a na samostojno parico

Odgovor Napisal/-a Senitel » 6. Sep 2008 ob 20:23

EMX-a verjetno nimaš, lahko pa hitro preveriš ("nestandarden" modem, računi). Pošlji pogodbo na T2 pa ti bodo preverili (ko pridejo do tebe).

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Kako iz EMX-a na samostojno parico

Odgovor Napisal/-a borut » 7. Sep 2008 ob 23:58

Jest mam pa eno drugo težavo. Sem dal poizvedbo na Siol, ampak ni možen ne PRD, ne SRD. Možen je le standarden telefonski priključek. A je možno, da me nameravajo dat na PCM pa EMX-a preprosto ne ponujajo več? :oops:
Slika

Odgovori