Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Vse o T-2 internetu
lujoo
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 14. Jun 2008 ob 16:28
T-2: Še nimam
Paket: V pricakovanju 10/10
Kraj: Šiška-Koseze

Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a lujoo » 8. Okt 2008 ob 15:27

Zdravo,

ta vikend smo pripravili cevi in zvrtali luknjo kjer bi sla optika. Potem klicem na T2 ce se je mozno prklopit na optiko...Pa praujo, da sedaj se ni mozno ker smo neki okol 800m oddaljeni od vozlišča :jao: :grr: :grr: ...Pa sej to ni res...In da oni nameravajo tle vozlisce pr ns narest v 2 mescih...to pomen da se 1 let nebomo mel optike dokler se oni zmigajo...pricakujem jo loh potem sele spomladi...ce bo vse po sreci :evil: :evil: :evil:
A moj sosolc k zivi 10 his stran od mene ma pa lahko optiko... A js pa nemorm met... jao..in pol mi oni predlagajo nej grem na VDSL...ma kaj bom placevou 1mbit k mam lahko 10mbit... :cry: :cry: :roll:
A lahko kako pospešim to da naredijo to njihovo vozlišče??? Ker nemislm na VDSL hodt... Aja pa oni so tle kopal ze pred enim letom pa pol pa napeljeval kable...pa sevedno ni mozno se prklopt...zalostno :jao:


Zivim pa v Kosezah(Šiška) na Podutiški
Hvala za odgovor

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Okt 2008 ob 15:44

Delajo, migajo, polagajo, priklapljajo. Kar lepo počakaj, da prideš na vrsto. Nisi edini, ki komaj čakajo, da jih priklopijo na Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko)! :nevem:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a Krypto » 9. Okt 2008 ob 10:38

A se nebi ti raje prej pozanimal če je možen priklop pa potem vrtal? :), sej vsaka čast da si se spravu že vse prpravit predhodno, sam vseeno :), no maš pa zdej prštiman za naprej :)

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a Antrax » 9. Okt 2008 ob 14:58

Navadni Nimda napisal/-a:Delajo, migajo, polagajo, priklapljajo. Kar lepo počakaj, da prideš na vrsto. Nisi edini, ki komaj čakajo, da jih priklopijo na Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko)! :nevem:
Ni ta "edina prava optika" že malo bosa izjava?
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Okt 2008 ob 17:57

Nikakor, še povečuje se njena realnost. ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Okt 2008 ob 12:28

@ Antrax gola je ta izjava kot cesarjeva nova oblačila ;-) zame je optika optika nimda pa nima vseh pojmov glede tega pošlihtanih ;-)

Torej, da razjasnimo enkrat za vselej optična povezava je vsaka povezava kjer je medij prenosa podatkov svetloba neglede nato ali ima 1,2,3,100 vlaken za prenos RX in TX signala, ter ali je MM ali SM in neglede nato ali je protokol prometa TCP/IP (T-2) oz zastareli PPPoE (Telekom oz SiOL). Vsak, ki trdi nasprotno zavaja ljudi. Če se ne strinja z tem in trdi, da ne zavaja ter, da je njihova optika res edina prava naj mi potem meni in vsem drugim poda tehnična dejstva zakaj je njihova optika edina prava, ter naj poda tehnična dejstva zakaj npr. od Telekom oz Siola ni edina prava optika


Hvala za pozornost
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Okt 2008 ob 12:39

Napisal si samo nekaj nebistvenih poudarkov. :blbl:
Optika 100/10

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 10. Okt 2008 ob 12:42

@ madpanter: Torej praviš, da lahko vsak, ki ima doma kos vlakna, skozi katerega sveti z baterijo naokrog govori, da ima optiko? Ali je važno tudi kaj bistvenega?
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Okt 2008 ob 12:42

Dal sem pobudo, da ti napišeš bistvene podatke :namrec: in nam razjasniš obzorja :owned:
Vsak, ki trdi nasprotno zavaja ljudi. Če se ne strinja z tem in trdi, da ne zavaja ter, da je njihova optika res edina prava naj mi potem meni in vsem drugim poda tehnična dejstva zakaj je njihova optika edina prava, ter naj poda tehnična dejstva zakaj npr. od Telekom oz Siola ni edina prava optika
EDIT:

@ mitja ne čitaš dobro kaj pišem preberi še enkrat. Za osebo na tvojem položaju bi moral bolje čitat :namrec: lahko pa še enkrat povem da tako kot Telekom in T-2 sta pravi optiki in nobena od nju ni nič bolj prava kot kera koli druga :namrec:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Okt 2008 ob 12:45

Pobuda je bila soglasno sprejeta. Podatki bodo izneseni na plan, ko bom ocenil, da je cajt za to. Ni pa rečeno, da bo to še letos. :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Okt 2008 ob 12:49

Sem pričakoval tak odgovor :roll: sam še zmeraj lahka čakaš 20 let da daš odgovor pa bosta obe optiki še vedno pravi :namrec:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Okt 2008 ob 12:55

Ne, drugo leto bo, letos verjetno še ne. Saj sem povedal, drugič bolje preberi. Ne vem zakaj unih 20 let zraven vpletaš. Podobno kot vpletaš, da so nekateri slabotni poskusi posnemanja ekvivalentni Gratelovi optiki FTTH (edini pravi optiki). Niso, pa če se na glavo postaviš. Če ne drugo, je cena enkrat 3x dražja za vsak priključek. (O ostalem kasneje.)

Izgubo seveda skrivajo v meglo, ampak nekateri tega nikakor ne opazite, če se vas za nos ne pelje:
http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042209084 :o
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Okt 2008 ob 13:07

Glej ti ne razumeš nečesa. Ne govorima o ceni na priključek ipd... tvoja zavijanja v meglo dejstev.

Da razjasnima:

T-2 optika:
2 optična vlakna za TCP/IP promet eno za TX in eno za RX medij prenosa svetloba ergo to pomeni prava optika oz. SM optična povezava.

Telekom optika:

2 optična vlakna 1 za kabelsko TV drugo za internet promet preko PPPoE medij prenosa svetloba ergo to pomeni prava optika oz. MM optična povezava.

Zaj pa povej kaj ti tu ni jasno. Če pa še vedno trdiš, da je T-2 optika edina prava optika podaj tehnična dejstva zakaj je oz dokaži, da je edina prava pa bom dal mir oz nehi mlatit prazno slamo in zavijat dejstva v meglo. Dejstva pa so da sta obe pravi optiki pa če se sam Bog postavi na glavo, neglede nato kok stane priključek in podobna izjave ki jih ti podajaš.

Skratka zaključek: Obe optiki sta pravi samo tehnologiji sta drugi. Ti maš pa vso možnost, da me prepričaš v nasprotno, da telekomova ni prava ampak samo z tehničnimi dejstvi in nič drugega. Sam pa veš, da me nemoreš, ker optika je optika in ni nobena bolj prava od druge. To je tako kakor Fiat in BMW oba sta avta pa noben ni zato bolj pravi avto ko drugi. Oba imata mašino in 4 kolesa na katerih se vozita ter menjalnik in vse ostalo samo, da je eden boljši kot drugi in zato po tvojem Fiat ni pravi avta BMW pa je pravi avto.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Okt 2008 ob 13:31

A dej no dej. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Pa sej to ni res T2 pa njegova optika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Okt 2008 ob 13:38

Kaj nimda :mrgreen: nisi nobenega tehničnega argumenta podal. Bom moral presekat telekomov optični kabel, da ugotovim nekaj. Mogoče le drži in ti ne prodajaš megla in je vse skup farsa kjer je v telekomov optičen kabel skrit baker in je potem T-2 optika res edina prava :owned:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori