Čudna težava z Routerjem

Vse o T-2 internetu
Odgovori
niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Čudna težava z Routerjem

Odgovor Napisal/-a niko » 5. Nov 2008 ob 19:44

Uvod:
Smo se preselili in seveda takoj naročili T2 staro opremo vrnil dobil novo po hiši sem si napeljel utp kablje vsepovsod kamor sem predvideval da bom rabil in trenutna povezava je takšna:

omarica v hiši kamor pride telefonski priključek -> UTP1 -> Modem -> UTP2 -> [Komunikacijska vtčnica povezana z drugo v zgornjem nadstropju] -> UTP3 -> Router in tako naprej

Internet dela vendar če pingam kakšne znane lokacije opažam izgbljene pakete upload pade full (23kb->150) če poganjam speedtest.net, tudi sama meritev je čudna download izmeri takoj pri uplovdu pa nekaj časa ni nič potem pa le izvede. Imam namreč 4/521.

Vendar če UTP3 namesto v Router vklopim direktno v računalnik vse leti kot bi moralo upload /download vse v mejah normale, pinganje brez problema ni izgubljenih paketov tudi pri sami meritvi na speetest.net vidim da se izvede vse brez problema. Tako da mi ni nič jasno, sprava sem zamenjal kable med routerjem in računalnikom in je isto, potem sem domov privlekel drug router in je zgodba ista, zdaj pa mi je že zmanjkalo idej v čem bi bil problem. Ko sem roueter prinesel na novo lokacijo sem seveda spremenil vse IP-je in prehode ker normalno niso ostali isti, imam statični IP ki je v routerju vpisan, kot tudi ostali podatki.

Ima mogoče kdo kakšno idejo zaradi česa i upload drstično trpi če se priklopim preko routerja in zakaj se izgubljajo paketi pri pinganju?

Vsak nasvet dobrodošel.
lp
Slika

iro
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 06:57
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna težava z Routerjem

Odgovor Napisal/-a iro » 5. Nov 2008 ob 20:43

Nam še zaupaš model routerja ?
Z enimi so problemi.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Čudna težava z Routerjem

Odgovor Napisal/-a Mark » 5. Nov 2008 ob 20:49

Preveri, če obstaja kakšen novejši firmware ali če je kompatibilen s kakšnim v rangu dd-wrt oz. tomato. Če še nisi ga lahko probaš resetirat (poišči tipko na njem in jo par sek drži) in ponovno skonfigurirat.

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Re: Čudna težava z Routerjem

Odgovor Napisal/-a niko » 5. Nov 2008 ob 21:23

Router je linksys wrt54g drugi pa ravnotako linksys 8 portni BEFSR81. router je na stari lokaciji deloval brez problema nalozen ima zadnji original firmwares katerim nikoli nisem imel probleme tako da mi ni jasno kje naj iscem napako. Seveda sem na stari lokaciji prav tako imel T-2.
Slika

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Re: Čudna težava z Routerjem

Odgovor Napisal/-a niko » 6. Nov 2008 ob 09:32

Evo še shema kako je kaj povezano
Slika
Slika

Odgovori