Dohodna pošta

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Macaly
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 1. Dec 2008 ob 08:17
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Dohodna pošta

Odgovor Napisal/-a Macaly » 1. Dec 2008 ob 08:33

Od priklopa T-2 optike se mi pojavlja problem pri prejemanju epošte, in sicer največkrat s strani pošiljateljev, katerih ponudnik je tudi T-2 ... imam 2 ponudnika interneta - T-2 in SiOL, priključen preko Vigor 2950 Dual Wan routerja, lasten exchange strežnik, vsa komunikacija exchanga in strežnika vodi preko Siolove linije, T-2 je samo ponudnik interneta in je iz kakršnekoli druge komunikacije s strežnikom in exchangom izključen ... problem ni v pošiljanju pošte, tu vse deluje, problem je samo pri sprejemu določene pošte. Pri parih kolegih od katerih nisem dobival pošte sem preveril nastavitve odhodne pošte in imajo vse nastavljeno kot je treba pa vendar ... nič - je pa ena situacija - pri gmail-u, s spravilno nstavljenim t-2 smtp pošte ne dobivam, če pa pošlje preko web vmesnika dobim ... ?

Poskušal sem vse variante in sedaj počasi ugotavljam kaj ne prispe - pošiljanje iz Outlooka - gmail account (brez t-2 smtp) na domeno @t-2.net --> ne prispe; @siol account (brez t-2 smtp) na domeno @t-2.net --> ne prispe; @t-2.net account na domeno @siol.net --> prispe; iz lastne domene (exchange) na domeno @gmail --> prispe; :jao:

Kje je zdaj problem, kar se tiče izhodne pošte mi je jasno (uporabljati pač t-2 smtp), ni mi pa jasno kaj se dogaja z dohodno pošto ????

Ima kdo kakšno idejo ?

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Dohodna pošta

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 1. Dec 2008 ob 10:26

Ena ideja, podoben problem sem imel tudi sam pri dual-wan povezavi:

T-2 je, vsaj kar se tiče routinga en velik /18 ali /16 subnet. To pomeni,da če imaš recimo ip 84.255.xx.xx, boš dobil routo za celoten 84.255.192.0/18 network. Ker je ta subnet manjši od default gatewaya, gre ves promet na T-2 ven preko T-2, ne glede na to da imaš default gateway na siol, ker ima routa z manjšim subnetom prednost! Zdaj pa tako - exchange je na siolu, nek t-2 server na t-2, pošlje request na siol, ko tvoj router vidi da je request iz t-2, pošlje response nazaj na t-2 ker je ta routa bližja! Jaz sem zadevo rešil na ciscotu z policy routingom, tako da je vedno upošteval tudi od kje pride nek paket in pošlje response po isti poti nazaj.
Slika Optika od 30.5.2008

Odgovori