profili

Vse o T-2 internetu
ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: profili

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 31. Jul 2007 ob 15:59

Krypto napisal/-a: Dejansko splošni pogoji niso napisani za hec, in so razen zakona o telekomunikacijah tudi edina pravna listina, na katero se stranka ali T-2 lahko sklicuje.
Kaj pa Zakon o obligacijskem razmerju?

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: profili

Odgovor Napisal/-a tonimona » 31. Jul 2007 ob 17:14

Krypto napisal/-a:oyoy, oprosti, ampak ne morem mimo tega, da bi te vprašal če si mogoče prebral splošne pogoje za opravljanje telekomunikacijskih storitev v omrežju T-2?

http://www.t-2.net/docs/pogoji_20061003.pdf

Svetujem ti predvsem branje 6., 8. in 9. člena, ki zajemajo odgovor na tvoj sestavek.
Torej kot sem zastopil so splošni pogoji alfa in omega. Po moje bi morali veljati za obe strani in če bi jih upošteval, bi moral že veselo pisarit na APEK, saj npr. odgovora na mojo reklamacijo (27. člen) po enem mesecu še vedno nisem dobil. Pa to ni edina kršitev. Najlaže se je slepo sklicevati na splošne pogoje, ki se tudi po podpisu pogodbe lahko zamenjajo, brez da bi bila druga stran o tem obveščena.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: profili

Odgovor Napisal/-a Krypto » 31. Jul 2007 ob 18:40

@t2 ciljal sem predvsem na pravne listine glede zagotavljanja storitev, drugače pa v splošnih postopkih, ki zajemajo vsako firmo, pride v obzir verjetno še precej zakonov. T-2 ma tud pravno službo, ki skrbi za te stvari, sam pa to spremljam zgolj za zraven.
@tonimona Splošni pogoji na nek način so alfa in omega vsake firme. Koliko se jih kdo drži je druga stvar. Kar se tiče tvoje reklamacije se strinjam s teboj, vendar APEK sigurno ni pravi naslov za tvojo pritožbo, mogoče prej zavod za varstvo potrošnikov ali kakšna druga institucija.
Sam sem splošne pogoje omenil zgolj in le zato ker jih 99% ljudi ne prebere. Nisem mel nobenga namen razkurit ali dajat na ogenj dodatno. Me pa jasno občasno pogreje, ker ljudje pričakujejo nemogoče (ne leti na nikogar v tej temi) in tiščijo z glavo skozi zid.

Odgovori