profili

Vse o T-2 internetu
mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: profili

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 31. Jul 2007 ob 10:32

Veš kako je to na začetku sem imel profil 8/1 potem sem šel na 10/2 nato 10/4 ker je bilo veliko izpadov sem šel nazaj na 8/1ker ni pomagalo sem dobil VDSL2 kjer je zaenkrat zadeva stabilna z paketom 5/5.Pakete sem tako hitro menjaval da v administraciji niso dogratali beležit saj sem dobival napačne položnice,kar sem z reklamacijo uspešno rešil.za ta paket 5/5 še nisem prejel položnice ker je bil spremenjen enkrat prejšni mesec.In sedaj naj jim pošlem dopis za 10/2 pa saj bodo mislili da se mi je zmešalo.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: profili

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 31. Jul 2007 ob 10:49

Paketi so zacahnjeni do dneva natančno in so tako tudi obračunani. Zato je nujno, da greš po uradni poti (dopis, fax).
Optika 100/10

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: profili

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 31. Jul 2007 ob 11:04

Ja sam a se mi splača it na 10/2 gdaj pa naj bi bil pripravljan nov upgrade za VDSL2 modeme(približno)da ne bom jaz zdaj zamenjal paketa pol pa če 14 dni spet.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: profili

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 31. Jul 2007 ob 11:08

Čakamo. Tebi pa ta cajt res ni potrebno plačevati nečesa, česar nimaš. Niti za en dan ne!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: profili

Odgovor Napisal/-a oyoy » 31. Jul 2007 ob 11:37

NN, kako da ni res? zakaj sem bil v tem mesecu tudi na paketu 10/1? zakaj nekdo iz t-2 v lj ni dovolil vzpostavitve prejšnjega stanja 10/4 in je od tehnika, ki je bil pri meni zahteval, da spremenim paket v 10/2 (tisti zato glede doseganja hitrosti mi je jasen!)? pomagala je šele moja grožnja, da isti trenutek, ko me dajo na paket 10/2, prekinjam naročniško razmerje!
je pa res, da sedaj niti slučajno ul ne dela več kot 2 mega, kar se pred tem ni zgodilo nikoli. tudi ti si mi pisal o 2,88 mbit/s sinhronizaciji modema, in take hitrosti sem takrat konstantno dosegal. upravičeno me preletavajo zle slutnje, da to ni zgolj slučajno!
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: profili

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 31. Jul 2007 ob 11:58

Zagotovljenih moraš imeti 10/2. Tega telovadenja z 2.88 uploada in 10/4 paketom jaz ne bi dovolil! Če linija več ne nese, pač več ne nese.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: profili

Odgovor Napisal/-a oyoy » 31. Jul 2007 ob 12:34

navadno nisem tak, toda ... glede na podpisano prvo pogodbo bi moral imeti zagotovljenih 10/10 !!! in me kot stranko niti ne zanima kaj dosti, po kakšnih paricah telovadi ta vdsl do mene. če mi v 400 in še nekaj dneh niste sposobni zagotoviti primerne parice, potem je to zelo žalostno. ne glede na to, čigava last je parica. kolikor vem, se t1 plačuje najemnina parice, zaradi česar imate vso pravico in bi bilo potrebno od njih zahtevati, da zagotovijo primerne parice. in če tega nočejo, obstajajo mehanizmi, s katerimi se jih lahko prisili, da bodo bolj odzivni na ugotovljene pomanjkljivosti. včasih smo temu rekli milom ili silom. in odgovori vnaprej, da itak veste, da t1 ne bo odpravil napake na parici ... ne wem no, če je to neki resni firmi v ponos.
pa tisti ping pong s stranko med t1 in t-2, o katerem nočete prav nič slišati in se odgovorom na vse pretege izogibate z znanimi izgovori - tudi sam sem ga doživel - verjetno se še spominjaš, ko si mi nekajkrat rekel, naj se obrnem na t1, da parico porihta. jaz s t1 nimam čisto nič! pogodbo sem sklenil s t-2! storitev plačujem t-2! kljub temu sem izkoristil poznanstva na t1 in dosegel, da je prišel rejonski delavec t1 do mene, preveril stanje omarice, tudi mojo domačo napeljavo je pregledal, za kaj več pa seveda brez naloga ni bil pripravljen. seveda je tudi zelo hitro povedal, da je za vzdrževanje te parice zadolžen t-2. kaj je res in kaj ne, me niti ne zanima - smo pa pri ping pongu, za katerega trdite da ga ni. in na koncu koncev ne vidim razloga, zakaj bi se delavec t1 spravil popravljat neko parico na zahtevo nekoga, ki je stranka t-2.
in če se s spomini vrnem nazaj v čas, ko sem se odločal o prestopu k t-2. tiste lepe obljube, kako ste pripravljeni in dovzetni za vzpostavitev priključka s hitrostjo po dogovoru. no kasneje o tem seveda nočete nič slišati. namesto, da bi uvideli, da vi ne izpolnjujete sklenjene in podpisane pogodbe in bi stranki ponudili pač maximum, ki ga lahko po ceni, primerljivi z obstoječimi paketi, kljub vsem obljubam vztrajate na nekih vnaprej postavljenih paketih.

edit;
sem pozabil - kot že večkrat se vidi samo tisto, kar se hoče videti;
oyoy napisal/-a:NN, kako da ni res? zakaj sem bil v tem mesecu tudi na paketu 10/1?
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: profili

Odgovor Napisal/-a Krypto » 31. Jul 2007 ob 13:20

oyoy, oprosti, ampak ne morem mimo tega, da bi te vprašal če si mogoče prebral splošne pogoje za opravljanje telekomunikacijskih storitev v omrežju T-2?

http://www.t-2.net/docs/pogoji_20061003.pdf

Svetujem ti predvsem branje 6., 8. in 9. člena, ki zajemajo odgovor na tvoj sestavek.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: profili

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 31. Jul 2007 ob 13:25

No upam, da navadno ne bluziš tako kot zdaj.
niste sposobni zagotoviti primerne parice,
obstajajo mehanizmi, s katerimi se jih lahko prisili,
Vidim, da si pozabil na tožbo proti Telekomu in kup papirjev na Apeku. Zakaj že? "se vidi samo tisto, kar se hoče videti;" in tudi pozabi tisto, kar se hoče pozabiti, ne? :roll: No daj, raje govori o resnosti firme pri priklopih na optiko in podobnih težavah na optiki. Hm, hm, tam jih ni. :shock:
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: profili

Odgovor Napisal/-a madpanter » 31. Jul 2007 ob 13:29

No mitja_i zdej pa ti bluziš, da težav na optiki ni. Jaz sem jih v kranju pri kolegici do nedavnega kr lepo opazoval. No nazadnje ste pol le porihtal sam ne bluzit, da na optiki ni problemov, ker so bili pa tudi še bojo zihr. Nič ni perfektno :)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: profili

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 31. Jul 2007 ob 13:54

Problemov glede urejanja, zamenjave ali vzdrževanja NI!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: profili

Odgovor Napisal/-a oyoy » 31. Jul 2007 ob 14:15

Krypto, pravkar sem (resda prvič) pozorno prebral, kar si mi priporočal. zanimiv je zapis v 6. členu, ki pravi;

T-2 zagotavlja dogovorjeno kvaliteto svojih storitev pod pogojem, da naročnik uporablja s strani T-2 zagotovljeno telekomunikacijsko opremo
.

očitno bi moral še kdo prebrati te pogoje!

seveda v stilu t-2 si mi verjetno predvsem želel s tem členom povedati, da v njem piše, da t-2 ni lastnik bakrenega omrežja in nadaljnja člena, ki govorita o pravici do spreminjanja parametrov.v zadnjem odstavku 9. člena lepo piše način, na kateri se te spremembe opravijo. nikjer ne piše, da se lahko te spremembe opravljajo enostransko - nasprotno, piše, da T-2 naročniku ponudi priključitev z dejansko možnimi parametri. prav tako zelo razumljivo piše, kaj pomeni, če naročnik takšne priključitve ne sprejme.

naj odprem dilemo o tem, zakaj sem na začetku moral plačevati paket 10/10? zakaj mi do tega tedna, ko je prišlo do problema zaradi katastrofalne postavitve modema na vdsl2, razen NN preko ZS ni nihče s strani t-2 ni ponudil kakršnegakoli drugega paketa? zakaj ste leto in kak mesec "kasirali" več, kot ste sposobni zagotoviti? se držite svojih pogojev poslovanja? nebi rekel.

mitja, zaradi tega, ker nekje tržite "idealno" optiko, naj bomo ostali uporabniki tiho in srečni? ne wem, kdo zdaj bluzi?

mali-40
pazi, da te na podlagi splošnih pogojev poslovanja družbe t-2 ne odklopijo, ker nisi vzel ponujenega paketa :mrgreen:
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: profili

Odgovor Napisal/-a madpanter » 31. Jul 2007 ob 14:34

No okoli tega mitja se pa strinjam (glede vzdrževanja pa to)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: profili

Odgovor Napisal/-a Krypto » 31. Jul 2007 ob 14:52

oyoy, predvsem sem ciljal na tisti post, kjer si omenjal 10/4 in 10/2 hitrost, ne poznam pa celotne situacije, ki si jo v grobem opisal v zadnjem postu.
Dejansko splošni pogoji niso napisani za hec, in so razen zakona o telekomunikacijah tudi edina pravna listina, na katero se stranka ali T-2 lahko sklicuje.
Kar se tiče tega da ti dejanskih parametrov niso povedali, je dejansko napaka tistega ki je pri tebi bil. Vsak monter mora pri stranki preveriti sinhronizacijo, in če le ta ne dosega naročenega tudi ponuditi stranki, kaj dejansko sploh lahko ima. Preventivno se naroči tudi meritev, ki jasno pove v katerem grmu tiči tič. Po napisanem (upload 2.88) si očitno vedel, da storitev niti blizu naročenega (10) ne pride. Jaz osebno takega računa sigurno nebi plačal, pa naj bo to katerikoli ponudnik že.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: profili

Odgovor Napisal/-a oyoy » 31. Jul 2007 ob 15:24

zakaj so napisana neka pravila igre, meni ni treba razlagati, preklemano dobro vem. me je pa še dodatno podkurilo, ko si mi jih omenil oz. ko sem jih prebral, ker vidimo, da se jih tudi t-2 ravno ne drži.
vse to kar omenjaš sem dal skozi, tudi meritve. in mi nikoli nihče URADNO ni rekel, da moram spremeniti paket. čeprav mislim, da se take stvari delajo pisno tako, kot se moramo za vsako spremembo uporabniki pisno obrniti na t-2. jaz sem paket 10/10 zelo hitro spremenil v 10/4, ker se nisem hotel prerekati in non-stop reklamirati računov. verjel sem tudi obljubam, da se bo stanje kmalu izboljšalo (najprej z nekimi novimi profili, potem vdsl-2). še najbolj me moti, da do včeraj (nekaj dni nazaj) ni nikogar pri t-2 motilo, da imam vklopljen paket 10/4 kljub temu da te hitrosti ne dosegam, sedaj pa je naenkrat to problem. še 1 x se bom ponovil - tistega 0.8 mega ul-ja, ki mi je do prejšnjega tedna delalo nad 2, zelo potrebujem za koliko toliko normalno delovanje serverjev. da je temu res tako, se lahko vsi prepričate sedaj, ko stvar ne dela več kot 2 mega. proti večeru se konektaj na kak moj server in si poglej ping. za cca 30 m/s večji je, kot je bil prej. in jaz sem pač bil in sem še pripravljen za teh 0.8 mega ul-ja plačat paket 10/4. ker pač z vaše strani ni razumevanja in mi druge možnosti, razen zame nesprejemljivih 10/2, česar mi zaenkrat še tudi niste uradno ponudili, niti ne ponudite.
in na koncu samo še to - verjemi(te), da bi bil sam najbolj srečen, da vseh teh postov in prej veliko število zs-jev nebi rabil pisat. vendar čakanje več kot leto dni, prazne obljube in na koncu še poteza z vsiljevanjem paketa je naredilo svoje. ko me bo t-2 s svojimi dejanji in ne obljubami prepričal, da deluje v korist vseh svojih strank, bom z veseljem spremenil svoje mnenje. do takrat pa vem, da si pri t-2 lahko zadovoljen, če si na optiki, če si zelo blizu centrale in(ali) imaš srečo in zelo dobro parico. čim pa ti storitev ne dela, kot bi morala, si bogi bogi. nekaj se da rešiti tukaj na forumu preko vas iz t-2, za kar smo vam hvaležni vsi forumaši, ampak to ni dovolj.
Slika

Odgovori