Težava z internetom

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a music95 » 12. Dec 2008 ob 08:29

Pred kratkim sem v nakupi.net kupil računalnik (po delih, oni so ga sestavili). Operacijski sistem Windows XP sem uspešno naložil nanj, procesor deluje brez težav (pohvalno) in z nakupom sem zadovoljen. Imam pa en problem. Vse vtičnice na zadnji strani procesorja delujejo le pri vtičnici za internet se porajajo težave. Namreč; ko vklopim UTP kabel se dve majhni lučki zraven vtičnice (zelena & oranžna - sej ste jih že vidl kdaj) ne odzivata, kar pomeni, da računalnik na nek način ni zaznal internetne povezave. Malo pobrskam po sistemu in ugotovim, da ikone za Local Area Connection ni v opravilni vrstici. To se mi zdi še normalno, ker da se ta ikona pokaže v opravilni vrstici je potrebno vložiti malo truda. Potem se vprašam: Zakaj računalnik ne javi, da je internetni kabel izključen? Pogledam v nadzorno ploščo in ugotovim da pod nadzorna plošča-->omrežne povezave sploh NI NOBENE IKONE za lan ali hitri internet. Želim ustvariti ročno novo povezavo in če dam, da jo samodejno najde napiše, da ni našel nobene povezave, če pa povezavo namestim ročno, pridem uspešno do zadnjega koraka, kjer piše, da sem povezavo uspešno dodal, čeprav je list s povezavami še vedno prazen...

Skratka, je možno, da mrežna kartica ni priklopljena na ne vem kaj in so to napako pomotoma naredili oni, ali morda jaz med nameščanjem sistema? Mi lahko pomagate, kako usposobim internet? Ali je možno, da kje med nameščanjem sistema onesposobiš internet do konca, ali pa je le ta onemogočen kje v BIOSu?

Vsi predlogi dobrodošli, v naprej hvala.

Lep pozdrav, Tim

Še seznam opreme v procesorju, če vam to kaj pomaga, vem da vas recimo disk ne zamima, ampak vseeno.... (vse kupljeno v nakupi.net)

- Procesor: Intel CORE 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, 1066MHz, L
- Matična banda: Matična plošča ASUS P5Q SE S775/PCIE/S/R/F1600
- Grafična kartica: VGA GIGABYTE NV 9800GT 1Gb (GV-N98TOC-1GH)
- Disk: WD 500GB SATA2, 16Mb, 7200rpm - GREEN Line - (WD5000AACS)
- CD/DVD: DVD +/- RW SAMSUNG, SATA RETAIL,LightScribe S223Q - 3barve
- Napajalnik: Napajalnik Thermaltake ATX W0104RE 650W/14 Tough Power
- Ohišje: Ohišje Tthermaltake MIDT M9 VI1000BWS črno z oknom
- RAM: PATRIOT DDR2 ram, 2x 2GB PC2-6400 800MHZ s hlad.
- Dodatno: Čitalec kartic vgradni 3,5' črn 26x
Zadnjič spremenil music95, dne 12. Dec 2008 ob 08:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a Malkec » 12. Dec 2008 ob 08:31

Si inštaliral gonilnike za mrežno kartico? Ponavadi so na cdju od matične plošče.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a music95 » 12. Dec 2008 ob 08:36

Zraven dobil gonilnike le od grafične, miške :D in to je to
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a Malkec » 12. Dec 2008 ob 08:39

http://support.asus.com/download/downlo ... l=P5Q%20SE


Na tem naslovu jih dol potegni in daj na računalnik. Si pa zajebal, malo bi še počakal pa kupil core i7 :blbl:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Dec 2008 ob 08:47

To je le eno, da ni mrežna kartica nameščena(gonilniki) ali pa je celo onemogočena v biosu (potrebno omogočiti) Drugače pa se reče temu ohišje in ne procesor :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a music95 » 12. Dec 2008 ob 16:54

Da... Rešeno. V navodilih za uporabo na zadnji strani se je skrival od matične DVD. Sedaj deluje in spet lahko brskam po T-2 n. forumu.

Hvala!

(admin, lohka zakleneš temo)
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Dec 2008 ob 17:00

Super :) samo XP na taki mašini :D

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a music95 » 14. Dec 2008 ob 09:55

Wisto sovražim, ker je pač zame polom... Čakam da drugo leto pride ven Windows 7...

Preden še niste zaklenili teme imam še eno vprašanje. Nenaravne barve. Brarve so take, zelo žive in če recimo gledaš en prizor v jeseni so te barve tako žive, da te oči bolijo. Potem pa na nastavitve grafične, barvno nasičenost 10% gor, 10% dol in spet je ok... Kaj je to? Verjetno je nekaj z monitorjem narobe, ker če naredim PrintScreen nenormalne fotke je potem, ko so barve spet OK fotka tudi OK.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
toXic
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 11. Okt 2007 ob 20:28
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a toXic » 14. Dec 2008 ob 12:30

Zakaj zmeraj ko nekdo kliče z domačega telefona mi prekine internetno povezavo?

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a music95 » 9. Jan 2009 ob 21:33

Imam eno vprašanje: Pred kratkim sem kupil routar ASUS WL-500gP. Zadeva mi je sila všeč če ne omenjam, da zraven ni bilo priloženega kakšnega usb ključka za v računalnik, ker pa v računalniku nimam brezžične kartice gremo veselo u Harvey, kupim najdražji sprejemnik Level one in skratka zadeva super deuje (lepo ste mi priporačali v eni od tem) :plosk: :plosk: :plosk:
Zraven routarja sem kupil tudi USB ključek 16 GB prav za ta namen downloadanja, ko je komp ugasnjen. Poleg navodil za uporabo sem dobil še na enem CDju prevedena navodila v SLO + dodatna navodila kako downloadati z ugasnjenem računalnikom. Skratka lepo so se potrudili. Vendar download ne deluje:
...
preden priklopite disk, morate na njem narediti particijo in sicer FAT32 (omejitev pri datotekah, ta dadotečni sistem ne podpira večjih datotek od 2GB ) ali pa EXT2 (ni omejitev velikosti datotek). Obvezno morate download master prenesti iz Asusove strani (ne uporabljajte tega, ki je priložen na CD-ju). Naš predlog pa je, da si naložite tudi najnovejšo verzijo frimware-ja, ki jo prav tako najdete na Asusovi strani. Router ustrezno povežite z računalnikom in priklopite vaš trdi disk v USB priključek na routerju. Ko vse to naredite, in naložite na računalnik download master, lahko sedaj nastavimo vaš WL 500G PREMIUM router
...
(odlomek iz dodatnih navodil)

Kako naredim to EXT2 particijo na USB ključku
:?:
Potegnil najnovejši frimware, ampak to je ena čudna zazipana datoteka v beležnici, ki se je ne da namestit nič... Kakor dokument beležnice. Kako namestim frimware :?:

Sicer pa šeenkrat pohvala vsem, ki ste mi priporočali ta router... Zakon je :plosk: :plosk:

:rtmT2:
Zadnjič spremenil music95, dne 10. Jan 2009 ob 17:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika<-- Čakal 60 dni.

poiuztrewq

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 9. Jan 2009 ob 23:36

toXic napisal/-a:Zakaj zmeraj ko nekdo kliče z domačega telefona mi prekine internetno povezavo?
Morda narobe nameščen splitter?

T2radmel
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 18. Jul 2008 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: T4 START VDSL
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a T2radmel » 10. Jan 2009 ob 19:18

music95
Saj v navodilih piše kako namestiš novi firmware:
logiraš se na ruter
na levi greš pod System setup
Pol maš pa tam Firmware upgrade
tu naložiš tisti "čudn" file

Glede usb ključa pa je tak:
- si prepričan da je ruter tvoj USB ključ sploh prepoznal? (meni od vseh verzij firmvara na njihovi strani zunanji USB disk prepozna le ena starejša različica)
-ext2/3 particija ti ne bo pri tvojem problemu z torrentom nič pomagala. (Če vseeno želiš, si posnami gparted live cd pa formatiraj od tam)
-Deluje (če deluje) tudi če je formatiran v FAT32. Mam ta ruter tako, da govorim iz lastnih izkušenj.
-Torrent client je za en drek. Omogoča samo download ne pa tudi upload-a. Downloada pa samo iz javnih trekerjev, iz zasebnih ne.
-za konec pa še najslabša informacija: http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= ... uage=en-us
No ta težava še vedno ni rešena :)

No obstaja pa za ta ruter še kup neuradnih firmwarov. Vsak ma svoje pluse in minuse noben pa zaenkrat še ni tak vredu da bi reko to je to.

No drugače razočaranja z zunanjim diskom ruter solidno deluje, printer server tudi dela kot se spodobi.

Če pa ti uspe torren client prepričati v upload in v delovanje na zasebnih trekerjih pa le poročaj kako to gre :)

LP

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a music95 » 18. Jan 2009 ob 23:16

Hvala za te odgovore.
Posodobil sem ta sistem... O nadaljevanju nebi... Ko sem posodobil sistem grem na internetno nadzorno ploščo routerja vav grafično izpopolnjeno vse v slikah; narisan router, modem, svet ki se vrti (naj bi ponazarjal internet), iz routerja se širijo signali na drugem koncu monitorja moj računalnik ki sprejema signale, potem moja nokia n95 narisana kakor dlančnik, glej ga zlomka narisan zraven routerja tudi moj usb ključ, ki je povezan na router (dokaz da obstaja firmware, ki ga zazna) na desni podatki o mojem omrežju moj ključ psk, na vrhu en astronavt in v oblačku piše, da je povezava vzpostavljena, na levi lepo razporejene funkcije, vse pregledno ne tako kot prej... KOT V RAJU!

Vendar veselje se je prelevilo v jezo. Na routerju utripa lučka power kakor da je nekaj narobe z firmwarom... Pogledam; internet ne dela! Imam povezavo z internetom kamorkoli pridem piše da je povezava vzpostavljena ampak lahko dostopam le do nadzorne plošče. Kakšna ideja zakaj dela samo nadzorna plošča internet pa le takrat ko resetiram router in se moje omrežje imenuje deflaut in sem nezaščiteno javno omrežje?

Ko s programom si izborim da imam spet privzeti sistem vse spet normalno razen da mi ne zazna usb ključa, in da uporabljam spet stari grdi razmetani sistem!

Ima kdo kakšno idejo?



Pa še to. V zadnjem času imam problem z računalnikom. Ko mu dam ukaz izklop ali ponovni zagon ponavadi preden to izvede mine najman 10 min ALI PA SE SPLOH NE ODZIVA IN SE SPLOH NE ZAUSTAVI KLJUB VEČKRATNEMU UKAZU. Ima kdo rešitev za ta problem ali pa se mu saj kaj podobnega dogaja?

Ze v naprej hvala za odgovore!
Zadnjič spremenil music95, dne 19. Jan 2009 ob 14:46, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a music95 » 18. Jan 2009 ob 23:25

aja. Morda sem pozabil omeniti, da ko danes želim posodobit firmware mi javi napako, da je posodobitev spodletela. Vedno.
Lp
Zadnjič spremenil music95, dne 19. Jan 2009 ob 07:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Težava z internetom

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Jan 2009 ob 06:39

Kaj je to za ena beseda "podsodobil", "podsodobitev"? SSKJ mi je ne najde, slovar tujk prav tako ne!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori