Po maximalnem download-u internet zmrzne

Vse o T-2 internetu
Odgovori
svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a svizc » 17. Dec 2008 ob 23:09

Pozdravljeni!

Vceraj sem KONCNO dobil optiko, in sicer paket 10/10, vendar pa se tu ze pojavijo tezave, katerih se ne vem kako lotiti. Skratka ze prej ko sem imel SIOL sem non-stop vlekel dol filme, pravtako sem jih probal oz. jih se vedno vlecem sedaj ko imam optiko, samo se pa tu pojavi problem. Recimo vlecem z popolnoma polno linijo dol filme, in ko zelim za par minut prekiniti download filmov z "premorom vseh torrentov", se sicer download torrentov res ustavi, ampak mi zmrzne tako internet kot router. Zadeva nato par minut ne dela, potem pa se spet vspostavi nazaj. Skratka imam optiko 10/10 in router NETGEAR RangeMax Wireless Router WPN824 router. Se se komu dogaja podobno oz. ve kako zadevo odpraviti?
Slika

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Re: Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a svizc » 17. Dec 2008 ob 23:36

Zdajle sem se enkrat probal. Uglavnem ko mi vlece dol na polno probam odpret kaksno stran in pri vseh straneh mi napise da je ni mogoce odpreti, niti mi ne pinga nobenega url naslova, ip-ja, itd. Cez cas mi zacne normalno delovati stran mojblink.com, http://192.168.1.1 takrat se ne deluje. Potem pa mi kar naenkrat zacne delovati vse. V cem je problem?
Slika

beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Re: Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a beta1 » 18. Dec 2008 ob 09:48

PROBLEM >>> ROUTER

1. Prešvoh router, omeji število povezav v torrentu.
2. Izklopi DHT v torrentu.
3. Updataj FW routerja (to je vprašanje, če bo kaj rešlo).
4. Izklopi nepotrebne stvari v routerju (Logging itd.., čeprav vprašanje, če bo tudi to kaj rešlo).

Če se stvari ne izboljšajo, priklopi PC direk na optični switch, pa potem probaj. Če bo zadeva delovala, je krivec Router. Svetujem ti, da v tem primeru kupiš Linksysa WRT54GL ali kakšnega Buffalo.

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Re: Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a svizc » 18. Dec 2008 ob 11:22

Meni se je ze takoj na zacetku zazdelo da bo najbrz problem v routerju ja. Izklopil sem DHT v routerju kot si predlagal:
Slika
...in omejil stevilo povezav:
Slika
Zdej pa testiranje...
Slika

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Re: Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a svizc » 18. Dec 2008 ob 17:00

Zdej ze cel dan delam na tem kaj bi blo narobe in sm prsu do tega da nima router nikakrsne veze z tem tukaj zraven. Ko linijo z kakrsnimkoli download-om obremenim do maximuma mi po koncu le-tega downloada net deluje normalno cca. 1min, potem pa vse pade dol. Da se stvari stabilizirajo traja priblizno 10-15min, in potem deluje normalno naprej. Kaj bi blo narobe?
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a oyoy » 18. Dec 2008 ob 17:31

beta1 napisal/-a:Če se stvari ne izboljšajo, priklopi PC direk na optični switch, pa potem probaj.
naredi najprej to in poročaj. potem bomo pametovali.
Slika

svizc
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 200/20

Re: Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a svizc » 18. Dec 2008 ob 19:23

Povezal sem se direkt na switch, in na net preko v zgornjih postih omenjenega routerja in sicer ne WL, ampak zicno. Zadeva zicno deluje brez problemov, vsi racunalniki ki so zicno povezani preko routerja na net delujejo normalno, pravtako net. Iz tega sklepam oz. me zanima ce je mozno da WL signal tako mocno obremeni router da se zacne ta sesuvat?
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Dec 2008 ob 09:21

Zelo verjetno bo to to!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

ŽGI
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 2. Sep 2008 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 100/100 + IPTV
Kraj: Novo mesto

Re: Po maximalnem download-u internet zmrzne

Odgovor Napisal/-a ŽGI » 25. Dec 2008 ob 22:42

No jaz sem imel podoben če ne celo isti problem. Torrenti so pač zajebana stvar sploh pa na Visti kjer so omejili št. povezav. (natančnega števila nevem ker imajo Ultimate, home, buissnes različno) To sem rešil enostavno z omejitvijo števila povezanv v uTorrentu.

Ti pa pokaže v Event viewerju error:

Slika
Slika

Odgovori