MODEM/SWITCH T2 - dela samo en rač. PROBLEM!

Vse o T-2 internetu
Odgovori
vcvetko
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Dec 2008 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 10/10

MODEM/SWITCH T2 - dela samo en rač. PROBLEM!

Odgovor Napisal/-a vcvetko » 20. Dec 2008 ob 22:32

POZDRAVLJENI!

Problem je sledeč: Čez noč so se ip modema oz. switcha spremenili (prej: 192.168.xxx.xxx; zej: 93.103.xxx.xxx). Zato sem hotel na 2 računalnikih in na ruterju spremenit ip. Tako in tu se pojavi težava.
Internet dela samo na ruterju in na 1 rač, TV dela na obeh računalnikih. Prej pa je brez problema delalo tudi z 3 priklopjenimi rač. na modem/switch in ruterjem.

Probal sem vse živo,
1)da mi sam dodeli ip, dodeli samo 1 rač in ruterju, drugemu ne. Oziroma nekaj dobi ta drug, ker mu pa tv dela. Sam kr neki čudno
2)probal brez ruterja in še vedno dela internet samo na enem rač., na drugem ne. TV dela na obeh.
3)dal iz modema kabel v še en dodaten switch, nato povezal oba rač. in še vedno dela internet samo na enem, na obeh pa TV
...

Uglavnem nimam pojma kaj še. Aja probal sem se povezat gor na modem in ne gre. Aja pa še to, da ubistvo ruter dobi pa čist neke kontra ip-je.

Tak, da če ima kdo kako rešitev, je dobrodošel!

HVALA

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: MODEM/SWITCH T2 - dela samo en rač. PROBLEM!

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 20. Dec 2008 ob 22:49

Poskusi takole:
- za kakšno uro ugasni (prekini štrom) vse naprave in sicer po tem vrstnem redu:
- najprej računala, potem router in nazadnje modem.
Priklapljaš pa po obratnem vrstem redu, torej najprej modem, počakaš da se vzpostavi (kontroliraš ledice), kar traja kakšni dve minuti , zatem router in ko se zbudi router, priklopi še računala.
Če ta enostavni recept ne zaleže, pa pomoč na 059 000002.
Slika

vcvetko
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Dec 2008 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: MODEM/SWITCH T2 - dela samo en rač. PROBLEM!

Odgovor Napisal/-a vcvetko » 21. Dec 2008 ob 11:28

Ok bom sporobal!

Hvala za enkrat!

lp

Uporabniški avatar
nSk
Faca
Prispevkov: 153
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: Mengeš

Re: MODEM/SWITCH T2 - dela samo en rač. PROBLEM!

Odgovor Napisal/-a nSk » 27. Dec 2008 ob 01:57

Če pe to ne dela v Coamnderju (Run(zaženi)/CMD) napiš ipconfig /release in potem še ipconfig /renew.
Povezava bi se mogla potem resetirat in mogu bi dobit IP.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: MODEM/SWITCH T2 - dela samo en rač. PROBLEM!

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 27. Dec 2008 ob 08:48

Kakšne naprave pa sploh imaš priklopljene na modem,omenjaš modem ,swich in router,kaj od tega dejansko imaš ali switch ali router,ker če imaš vse računalnike na routerju potem si porabil samo en ip naslov in zadeva bi morala delat.Če pa imaš kak računalnik preko switcha ali direktno na modem potem si porabil vse ip naslove; in pa tudi ip 192.168...... je lahko le od routeja, če ga imaš na mrežni kartici,ki ni priklopljena na router ni pravilen,ker t-2 ip se začne z 93.103......ta ip pridobiš ali preko switcha ali pa če si priklopljen direktno na modem.Pred kratkim je imel en kolega to težavo da mu je mrežna kartica pridobila tak ip 192.168.......čeprav ima samo en pc priklopjen direktno na modem.In ni pomagalo ne ipconfig/renew ali release sem na koncu dal obnovitev sistema za en dan nazaj in zadeva je potem delala.

Odgovori