Pomoc pri nastavitvi routerja

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Crazy Frog
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 19. Okt 2007 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: 10/10 TV+Internet

Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a Crazy Frog » 23. Jan 2009 ob 18:07

Pozdravljeni!

Imam eno zanimivo vprasanje. pred kratkim sem nabavil router Siemens Gigaset SE361 Wlan. Kupljen je bil izključno za wireless, ki mi omogoča povezavo telefona. Imam T-2 optiko in ker mi na Milanu špila vse tako kot mora, domačega PC ne želim priklopit na router. Problem se pojavi pri aplikaciji Remote na iphonu (upravljas lahko glasbo na iTunesih preko telefona), ki zahteva isto povezavo. Seveda v mojem primeru gre Wireless čez router, računalniška povezava pa prek Milana in posledično so drugačni IP naslovi. Se da kako nastavit router, da bo za aplikacijo navidezno ista povezava. Oz. na kakšen način se definira enaka povezava. V službi naprimer ima računalnik in telefon samo prvi del skupni pri IP naslovu zadnja dva sta pa različna, ampak zadeva deluje. Ima kdo kakšno idejo. Verjetno ne morem kar ročno nastavit podoben IP kot ga Milano dodeli PC-ju. V router se kaj dosti tudi ne da posegat saj gre za low buget verzijo, ki ima zelo okorne nastavitve.

LP

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 23. Jan 2009 ob 20:16

Računalnik boš moral priklopit na router.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a Mark » 23. Jan 2009 ob 22:23

Priključi pc na router, kot je svetoval gulikoza. Nato preveri, če imaš router nastavljen, kot router in ne, kot dostopno točko. Dobiti bi moral en lokalen IP v rangu 192.168.x.x, enako na wirelessu. Ko boš imel obe napravi v lokalnem omrežju in pravilno konf. router bi se morala "videti".

Povej en razlog zakaj pc-ja nebi želel vključiti na router? Lahko pogledaš, če aplikacija dovoljuje management "od zunaj". Se pravi, da vpišeš en ip in port za management izven lokalnega omrežja.

Crazy Frog
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 19. Okt 2007 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: 10/10 TV+Internet

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a Crazy Frog » 23. Jan 2009 ob 23:58

Stvar deluje, ce imam obe napravi priključeni na router, preverjeno brez težav. Vendar je to router za 20 eur, ki je bil kupljen samo zaradi wireless povezave namenjene telefonu. PC ne bi rad priklapljal na router, ker se kmalu po priklopu začne router sesuvat in štekat. Če bi kupil kaj kvalitetnejšega ne bi bil problem priklopa, tako se pa raje izognem, saj mi preko Milana deluje vse perfect. V sami aplikaciji pa zal nimam moznosti nastavitve povezave. Sej uporaba aplikacije ni zivljenskega pomena, ce ne gre pac ne bom uporabljal. Me je samo zanimalo ce se da kako drugace resit, glede na to, da lahko routerju dolocis lokalen ip po lastni izbiri. Teoreticno, ce dolocis podoben ip kot ga Milan dodeli PC-ju, bi moralo to navidezno delovati, kot ista povezava. Ali tukaj potekajo kaksni protokoli se v ozadju, ki razlikujejo ene povezave od druge.

LP

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 24. Jan 2009 ob 00:01

Nič ne bo navidezno delovalo. Preberi si osnove IP routanja in kaj router sploh počne!
Slika Optika od 30.5.2008

poiuztrewq

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 24. Jan 2009 ob 12:00

V teoriji bi lahko uporabil router kot access point, ki bi samo brikal dalje T-2jevo omrežje na Wi-Fi tvojega telefona.

Ampak četudi bi dobile obe tvoji napravi IPje iz iste klase (kot veš, jih ima T-2 več) se najverjetneje še vedno ne bi videli.

Pelji preko routerja, pri 10/10 ti ne bo nič štekalo. Če pa bo, boš zmanjšal število torrent povezav. ;)

LPd

Crazy Frog
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 19. Okt 2007 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: 10/10 TV+Internet

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a Crazy Frog » 24. Jan 2009 ob 13:13

Sej vem, da bi bla to najboljša varjanta. Druga razlog je tudi ta, da preko routerja ne deluje IPTV na računalniku, ki mi včasih tudi pride prav. Kako pa nastaviš Acces point, imajo to možnost vsi routerji? Sej bom preživel tudi brez uporabe te aplikacije, kot sem že rekel ni življenskega pomena.
LP

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a Razor » 24. Jan 2009 ob 18:49

Najlazje bi blo tko, da bi na routerju izklopil DHCP, nato pa iz Milan-a vežal kabel v LAN port routerja. Potem ti bo telefon dobil IP s T2-jevega DHCP serverja.
Slika
Slika
Slika
» MG.

Crazy Frog
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 19. Okt 2007 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: 10/10 TV+Internet

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a Crazy Frog » 25. Jan 2009 ob 13:30

Deluje!! Hvala za pomoč. :pivo:

xxlojzexx
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Feb 2009 ob 20:35
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a xxlojzexx » 23. Feb 2009 ob 20:42

Jest sm kupu Canyon router in vse dela normalo samo ko pa iz njega prklučm ethernet kabl na motorolo 1510 mi pa noče delat !
A je težava v routerju al se prek routerja ne da uporablat motorolo 1510 ?

lp

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Pomoc pri nastavitvi routerja

Odgovor Napisal/-a Skorc » 23. Feb 2009 ob 21:07

Slednje je ... motorola nima kaj za početi na routerju.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Odgovori