ipv6 in t-2

Vse o T-2 internetu
Odgovori
morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 21. Sep 2017 ob 22:30

"kako si želiš" hočeš je srbščina

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 22. Sep 2017 ob 14:15

Prosim nehaj, in se vrni na topic. Hvala.

xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 497
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 22. Sep 2017 ob 17:05

Lahko probaš kako alternativo SiXXs-u. Tu jih je nekaj naštetih: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_I ... el_brokers

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 26. Sep 2017 ob 11:03

evo sem dobil subneto ::/64 od enega starega frenda iz Sixxs-a....dal mi je subneto za uporabljat na OpenVPN na linux, iOS, Android, in vse možne naprave na tem svetu ki podpirajo OpenVPN.

Subneta je od vienna.irc.at

res svaka jim čast....to je amerika v primerjavi s tem kar nudi t-2...res sramotno za te piflare tu na t-2 ki ne znajo prav nič glede ipv6....

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 11. Dec 2017 ob 18:20

zakaj imam soseda ki ima t.i. BRO optika...ima telekom in ima ipv6 subneto /56 (2a00:ee2: itd) medtem jaz sem na t-2 in mi povejo da ipv6 ni mogoče nasplošno na BRO optiki..? zakaj lažejo? kaj se pa sploh dogaja na t-2...? karkoli želim aktivirati je nemogoče. tudi za hitrost...uporabil tocke za 200/20...zdaj gre samo 100/20...zdaj nimam niti tocke in niti hitrost...wtf? katastrofa....

če pa želim zamenjati ponudnika edino lahko če plačam t.i. kazen oziroma odjava preden je akcijski paket končal....

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 11. Dec 2017 ob 18:31

Če ti zadeve ne odgovarjajo pač plačaš kazen in greš jaz sem tudi na telekomu prekinil poredčasno poplačal dolgove in je to to pa niso bili mali stroški,dva telefona in pralni stroj na programu zvestobe vse skupaj okrog 500€.
Ne razumem ljudi ki samo stokajo naredijo pa nič enako je na telekomu par modelov ,na forumu bom šel drugam sam zaenkrat ne morem ker mam vezavo,pol pa trpi pa bodi tiho ali pa neredi nekaj da ti bo bolje.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Dec 2017 ob 19:11

morosito napisal/-a:zakaj imam soseda ki ima t.i. BRO optika...ima telekom in ima ipv6 subneto /56 (2a00:ee2: itd) medtem jaz sem na t-2 in mi povejo da ipv6 ni mogoče nasplošno na BRO optiki..? zakaj lažejo? kaj se pa sploh dogaja na t-2...? karkoli želim aktivirati je nemogoče. tudi za hitrost...uporabil tocke za 200/20...zdaj gre samo 100/20...zdaj nimam niti tocke in niti hitrost...wtf? katastrofa....

če pa želim zamenjati ponudnika edino lahko če plačam t.i. kazen oziroma odjava preden je akcijski paket končal....
Zato, ker to ni "BRO optika"... sosed je pri Telekomu na njihovem lastnem omrežju. Tam lahko seveda Telekom ponudi praktično vse storitve, ki jih stranka želi. Ti si pa vzel T-2 preko Telekomove optike. V tem primeru pa T-2 pri Telekomu najame BRO priključek za neko dogovorjeno ceno... in pri tem pač pride do določenih omejitev (max hitrost 100Mbit/s, odsotnost IPv6, itd itd). Če želiš storitve kot se šika, se je pač treba držati pravila, da vzameš paket pri operaterju, ki je tudi lastnik omrežja.

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 11. Dec 2017 ob 23:53

Ma caki malo...kaj jaz ko dobim pacienta v roke mu povem “vse bo ok ti samo placaj” in pol bi ga lagal vsak mesec in mu govoril ob vsakem placilu ja to ne bo slo...kaj do tega smo prisli?

Jaz preden sem narocil na t-2 nisem vedu nic o internetu. Zdaj v par mesece sem ugotovil da so bile same lazi s strani t-2. Od same Tv, ki ti jo po 2eh mesecih izklopijo a v pogodbi nikjer to ne puse..zavajoce.
Ko so mi preverjali naslov za optiko: “gospod, povezava mozna 300/50”...moj k...servis je odgovoril lih uni drugi mesec ko se ni dalo povrnit oz “zadovoljstvo”...a btw narocnik od 2008 na starem naslovu.

Jah..tudi jaz nisem bil zadovoljen v casih ko je telekom lomil..samo danes ce pogledas na telekomu na 3 lokacije imam paket modri...ce je t-2 izgubil 3 moje vezave ki jih je imel...kaj pol koj k me klicejo vsak dan in me molijo in ponujajo ugodne pakete ce se na tem zadnjem naslovu...

To je res idrija...na sreco da za tv imam blizu itaijo pa livim preko antene tv...pa uporabljam tvin preko smart tv...drugace pa to kar nudi t-2 je katastrofa...res naj malo premislijo od kod so da izboljsajo storitve ker mi je reku tip iz mimovrste v koper da so ubijalne guzve v poslivalnici v kopru ki odpovedujejo...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Dec 2017 ob 07:38

Tole je res žalostno, da ne povedo(Klicni center, prodajniki) s prve, da je drugače na BRO optiki kot na LLU in na lasni optiki - predvidevam namreč,d a vidijo v kolikor dobijo naslov kakšna je opcija.

Kar se pa tiče TVja, pa je promo obdobje 2-3 mesce in če nimaš paketa, ki že ima kakšno shemo je res mrk TV storitev po promocijskem obdobju(in to ni izklop!!)... kar pa vem, da ne piše direkt ampak piše pa tole:
"Dostop do TV funkcionalnosti
Paket omogoča uporabo številnih TV funkcionalnosti– spored, snemalnik, Avditorij, dostop do T-2 Videoteke. Prav tako že vključuje 130+ radijskih programov".
Kar se tiče kar nudi T-2 je pa spet vse odvisno od tega kaj je tebi pomembno, sam imam to kar želim predvsem pa mi je Časovni zamik prednost, ker mi rešitve od Telekoma, Telemacha in A1 niso po godu..

Tole iz kopra, je samo delno resno, res je obisk poslovalnic povečan, a je odpovedi veliko veliko manj kot si to misliš.

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 12. Dec 2017 ob 09:53

Evo pa danes dobil to za hitrost:

Spostovani. V T2 Klubu ste oddali narocilo za hitrost interneta 200/20 Mbit/s. Obvescamo vas, da nadgradnja ni mogoca, saj smo ob preveritvi vasega sirokopasovnega prikljucka ugotovili, da ta ni dovolj zmogljiv za to hitrost. Hitrost interneta tako ostane taka kot jo imate sedaj v paketu. Tocke smo vam ze vrnili nazaj. Dodatne info: 064064064. Lep pozdrav, Vas T-2 d.o.o.

Prakticno nabiram tocke za nic..

Sosed ima 300/40 pa prav tako iz moje hise je omarica ki priklaplja 6 his..zakaj naj bi moj kabel bil slab?

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 12. Dec 2017 ob 10:15

slow_slow napisal/-a:Tole je res žalostno, da ne povedo(Klicni center, prodajniki) s prve, da je drugače na BRO optiki kot na LLU in na lasni optiki - predvidevam namreč,d a vidijo v kolikor dobijo naslov kakšna je opcija.

Kar se pa tiče TVja, pa je promo obdobje 2-3 mesce in če nimaš paketa, ki že ima kakšno shemo je res mrk TV storitev po promocijskem obdobju(in to ni izklop!!)... kar pa vem, da ne piše direkt ampak piše pa tole:
"Dostop do TV funkcionalnosti
Paket omogoča uporabo številnih TV funkcionalnosti– spored, snemalnik, Avditorij, dostop do T-2 Videoteke. Prav tako že vključuje 130+ radijskih programov".
Kar se tiče kar nudi T-2 je pa spet vse odvisno od tega kaj je tebi pomembno, sam imam to kar želim predvsem pa mi je Časovni zamik prednost, ker mi rešitve od Telekoma, Telemacha in A1 niso po godu..

Tole iz kopra, je samo delno resno, res je obisk poslovalnic povečan, a je odpovedi veliko veliko manj kot si to misliš.
Imas prav..je vse odvsno kaj zelim...samo ena razlika..hotel sem tv, ko sem narocal ni bilo vklopi ali izklopi tv ampak je bilo samo “osnovna”...vsak normalen clovek bi pomislil...da je tv...ampak je ni...ze tu je neposteno.
Pol pa 2 meseca vse odprto ker je na novo aktiviran paket. Cez dva meseca pa temaaaa...

Na TS pa je bilo tako: tv je pisalo da v paketu je tv...nato v startu je pisalo da zanove narocnine ali narocnike da prva 2 meseca dobis paket mega hd, nato po dveh mesecih se vklopi nazaj standardna shema...

Razlika je da na TS tv dela (180 programov), na t-2 ne in se je doplacljiva (L shema 10€)...

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Dec 2017 ob 10:54

Dovolj o tem, tema je ipv6,
ki zaenkrat preko BRO ni na voljo preko T-2.

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 12. Dec 2017 ob 11:24

Ok torej se da naredit tunnel broker? Varjanta na moj staticni ip ipv6 od t-2? Kot je delal vcasih sixxs?

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 16. Dec 2017 ob 13:42

tema je bila...sam to je 2017 in ipv6 še ni to je res katastrofa. Čim mi bo minila ta obvezna naročnina z veseljem bom dal odpoved...ker tudi podpore ni na t-2.
izkoristil še točke za povečanje hitrosti, hitrost se ne da povečat in točke sem izgubil....katastrofa.
iptv priključek če ga primerjam s klasično anteno ki imam mediaset in rai...je iptv slika kot je bila pred 15mi leti.....kakovost nula za to ceno....ajap a antena je zastonj..iptv pa 15€...

morosito
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Maj 2013 ob 04:01
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Capodistria

Re: ipv6 in t-2

Odgovor Napisal/-a morosito » 22. Dec 2017 ob 16:15

Pogovoril sem se s tehnikom iz telekom...on mi je nastimal skatlico v ftth dozi od huawei http://m.huawei.com/enmobile/enterprise ... 371844.htm

Ker ko so montirali sem mu reku da rabim zaradi ipv6..skatlica podpira dual ipv4/ipv6..on je reku da na moj naslov je vidna subneta od telekoma sam ker sem na t-2 je probal pingat od t-2 pravi da je mozno...odzivni cas pa 1ms...v razliko z ipv4 ki ima hud lag id 7ms..

Zdaj ne mi rect da na gpon ni mozno ipv6

Odgovori