Vprašanja glede @t-2.net e-pošte

Vse o T-2 internetu
gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

*Spam?*

Odgovor Napisal/-a gio » 15. Okt 2006 ob 22:58

Naslov nekaterih mailing list je označen s: *Spam?*. Ali to naredi T-2 strežnik? Prej se mi to ni dogajalo. Moti pri uporabi filtrov.

lp

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dal » 21. Okt 2006 ob 13:45

Scooby napisal/-a:Se pravi se moram s tem sprijaznit? Kaj so potem vsi forumi na tej listi?
Stvar deluje tako, da pred sprejetjem sporočila strežnik T-2 preveri, ali je nek pošiljatelj oziroma strežnik že kaj pošiljal na tvoj naslov. Če ni, mu reče, naj proba kasneje. Če je, pošto sprejme in dostavi takoj. Torej imajo zamudo vsa sporočila, ki ti jih pošiljajo doslej neznani pošiljatelji z neznanih strežnikov.

Na ta način se izloči velika večina nezaželene pošte in računalniških črvov, saj so naslovi pošiljateljev večinoma izmišljeni in ne prihajajo z istih IP naslovov, poleg tega pa (zaenkrat) spammerji poizkusijo pošto dostaviti samo enkrat.

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Seeker » 28. Okt 2006 ob 10:50

"Naročnik prejme toliko e-poštnih predalov, kot je članov v gospodinjstvu."

Prejel sem enega, doma nas je več uporabnikov, ki bi potrebovali email (na servisnih straneh je opcija siva). Kako dobiti še (brezplačnih)? Oziroma kako T-2ju povedati koliko članov je v gospodinjstvu. In kako T-2 sploh ve, če jih je res toliko?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 28. Okt 2006 ob 11:24

Pošlješ dopis po pošti ali faksu. Prejel si jih pač toliko kolikor si ob prijavi zahteval :wink: Saj je pri meni bilo enako, samo enega. Nakar sem, pred časom, poslal faks, napisal, da sem ob prijavi spregledal, da je vsaj družinski član upravičen do poštnega predala in prosil, če mi lahko dodelijo dodatne predale. Kako vedo, če se ne lažeš? Ne vedo, zaupajo ti. Navsezadnje s podpisom jamčiš za resničnost podatkov. Če se pa izkaže, da si podal lažne podatke pa si kazensko odgovoren. Verjetno pa lahko naredijo "štih" probe.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Seeker » 28. Okt 2006 ob 15:03

Aha, sem enako naredil kot ti. Ob prijavi dal samo enega. Bom poslal dopis (helpdesk ni dovolj?). A upravičeni so pa čisto vsi člani? (tudi (primer) 3letni otrok?). Pa še neki. A eMail si potem sam nastaviš na servisnih straneh al moraš napisat, kaj želiš imeti za email?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 28. Okt 2006 ob 15:21

Samo skupno število dodatnih predalov (max 4). Kreiraš si jih pa na Servisnih straneh ter narediš geslo, itd.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Okt 2006 ob 14:13

Navadni Nimda napisal/-a:Samo skupno število dodatnih predalov (max 4). Kreiraš si jih pa na Servisnih straneh ter narediš geslo, itd.
Skupaj torej 5 predalov... brezplačnih seveda. Nadaljni so za doplačat in sicer 100 SIT/mesec/predal. Lahko pa si za teh 100 SIT povečaš predal na 200 Mb.

Seveda pa moraš poslat dopis, da naj ti aktivirajo še dodatne 4 predale.
Zakaj ne gre nič brez dopisa (na splošno)... a si predstavljate kakšna štala bi bila, če bi lahko vsak težil operaterju, kaj mu naj spremeni... nobene sledljivosti ne bi bilo, zakaj je neka opcija v sistemu tako nastavljena in ne drugače itd.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 10. Nov 2006 ob 02:18

Ob prijavi sem zahteval 4 poštne predale (tolk je članov družine),sedaj mi pa ni jasno,kako naj nastavim ostale 3 oz. kako dostopati do ostalih (prek mojega gesla al kako).Bi mogoče kdo znal zadevo mal razložit...(če kliknem na pomoč,se odpre neveljavna stran)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 10. Nov 2006 ob 06:24

Preko servisnih strani https://servis.t-2.net/...

Drugače imaš ta link tudi na strani T-2 desno spodaj pod rubriko "Zunanje povezave".
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 10. Nov 2006 ob 11:59

Ja,sej to vem.Tko sm svoj račun vpisal.Sam mene zanima,kako nardit ostale (ne bi rad kaj zašuštral).Kiksneš hitr kej,sam pol je mal teži popravljat... :D

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 10. Nov 2006 ob 20:08

Popravljat se baje res ne da... razen passworda seveda :D

Jaz sem jih skreiral še na starih servisnih straneh.
(Pišem na pamet) V prvo polje vpišeš ime_priimek (ali kaj podobnega, namesto pike obvezno uporabi podčrtaj), v drugo polje vpišeš PWD in ga nato v tretjem polju še ponoviš... in to je to.

Če ta mail naslov že obstaja, te pa sistem opozori in ponoviš vajo z drugim naslovom.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 10. Nov 2006 ob 22:38

o.k. tnx
bom zrihtu

Odgovori