Tržna raziskava: Brezčasna optika

Vse o T-2 internetu
Odgovori

Ali bi bilo zanimivo v paketu BREZČASNA OPTIKA povečati internet iz 10/10 na 100/100?

Da, seveda, povečanje bi bilo pričakovano.
137
87%
Ne, ker konkurenca ne premore take tehnologije.
10
6%
Kaj je to BREZČASNA OPTIKA?
11
7%
 
Skupaj glasov: 158

7niko7
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Avg 2008 ob 17:18
T-2: Že imam
Paket: 4/0,5

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a 7niko7 » 2. Maj 2009 ob 11:19

Mogoče post nespada pod to tematiko, vendar bi bil dvig hitrosti pričakovan v primeru , da bi imel T-2 večje število uporabnikov priključenih na optiko.
Sedaj pa zgleda to le kot "bahanje" pred konkurenco.
Seveda bi se s povečanjem določene stvari premenile na trgu in zaradi tega uporabnik nebi bil nič naslabšem.
Vendar pa dokler bo optičnih priključkov manj kot ostalih, pa je tako poigravanje s kunkorenco dokaj dober pokazatelj, kaj se pričakuje v prihodnjosti :). Ker neglede na to raziskavo bo do povečanje hitrosti sigurno prišlo v prihodnjih nekaj letih.

Slabih strani s strani uporabika optičnega priključka skoraj, da nebi smelo biti. Preglavice pa bodo sigurno z nezadovoljstvom uporabnikov na bakru.
Do sedaj je bilo še vedno tako :nevem: , ker razlika med plačanim in dobljenim bo občutno prevelika. Čeprav je tu govora o paketu brezčasna optika je veliko takih, ki pogleda samo prenos in ceno, ter začne jamrat :grr: .

Sam možnosti optičnega priključka še sigurno nebom imel kakih 10let+, vendar pa je moje osebno menje glede povečanja tega paketa tako:
- v kolikor dopuščajo tehnične zmogljivosti in se stroškovna računica izide je treba slediti svetovnim trendom, ter povečati hitrosti. Izjema nesme biti samo omenjen paket, ampak s časoma tudi ostale FTTH hitrosti :beri:

Uporabniški avatar
toXic
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 11. Okt 2007 ob 20:28
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a toXic » 2. Maj 2009 ob 11:46

7niko napisal/-a:Sedaj pa zgleda to le kot "bahanje" pred konkurenco.
+1

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 2. Maj 2009 ob 13:28

Se podpišem pod to to je samo eno veliko bahanje,to kar je NN dal kot možnost si lahko privošči negdo ki podsluje z dobičkom ne pa ena firma ki je v miljonskih dolgovih,sicer hitrost lahko ponudijo,še enkrat pa bodo dokazali da podcenjujejo uporabnike ki so na VDSL ki lahko le sanjajo o takšnih hitrostih.

sosed
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 7. Okt 2007 ob 20:09
T-2: Še nimam

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a sosed » 2. Maj 2009 ob 15:12

ja in sedaj tisti kateri so na optiki ne smejo imeti večje hitrosti interneta zaradi vdsl2-ja?
baker ima fizične omejitve in če stranki ne morejo zagotavljat večjih hitrosti, ne smejo višat prenosa na optiki?
jaooo normalno da se bodo tam hitrosti višale kjer se lahko, zakaj pa bi na bakru ponudili 20/20 za 20evrov če pa tega noben ne dosega......
na optiki je to mogoče in pravilno je da se to tudi zgodi ter izkoristi optiko...
moja igrača je šraufenciger

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 2. Maj 2009 ob 15:27

Jest tud ne vidm nobenga podcenjevanja VDSL uporabnikov, saj VDSL takih hitrosti(v praksi) ne omogoča. Če majo pa zadost hitre povezave s tujino je pa drugo vprašanje.
HulaHop naokrog!

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a gjural » 2. Maj 2009 ob 16:42

jaz bom rekel tako: če ne bi blo T-2 bi zdaj plačevali 45€ za 1/256 siolu.

zato z takimi ne ker sem na vdsl in z to faušijo se ne bo nikamor prišlo.

žal je v Sloveniji tako, da če jaz ne morem imeti, potem nikomur ne privoščim.
Slika
Slika
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Maj 2009 ob 17:13

Če se rabi 2 stacionarca ostane za pol HD kanala :D.

Uporabniški avatar
toXic
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 11. Okt 2007 ob 20:28
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a toXic » 2. Maj 2009 ob 18:51

Ko smo že pri optiki. Če bi jaz potegnil optični kabel do centrale, bi se dalo potem to priklopit?

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 2. Maj 2009 ob 19:04

@toxic

Si se ze prasu kje bi dobu dovoljenje za razkopavanje, hehe. :lol:
Slika

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a catal » 2. Maj 2009 ob 19:09

Pomoje bi folk sam začel težit odgovornim, kdaj se bo kaj začelo kopati, če bi imeli 100/100 za 30€. (glede na zdajšnjo ponudbo, bi folk vzel ta paket tudi če TVja in telefona ne potrebuje)

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a Tody » 2. Maj 2009 ob 19:11

me zanima koliko od vas je pripravljena dat samo za kabl 100 eur na meter. aja in če bi se hotel priklopit na t-2 ali siol omrežje bi oni želeli da je ta kabel njihov in če je že lih njihov in če se že lih polaga bodo dal pač 128 žilnega... ta je pa še malce več ;)
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Maj 2009 ob 20:03

Če bi se vložek skompenzirl skozi naročnino v naslednjih xy letih je zagotovo marsikdo pripravljen vložiti v optiko več kot le podpis na pogodbi in soglasje za prekop kake parcele ali deh.

Uporabniški avatar
toXic
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 11. Okt 2007 ob 20:28
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a toXic » 3. Maj 2009 ob 22:44

Buh kaj za optiko ni dovolj samo dvožilni??

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a catal » 4. Maj 2009 ob 14:10

Tody napisal/-a:me zanima koliko od vas je pripravljena dat samo za kabl 100 eur na meter. aja in če bi se hotel priklopit na t-2 ali siol omrežje bi oni želeli da je ta kabel njihov in če je že lih njihov in če se že lih polaga bodo dal pač 128 žilnega... ta je pa še malce več ;)
Upam da ni letelo na moj post, ker nisem mislil v tej smeri.
Mislil sem le, da bi šel kdo dejansko težit na občino, ne samo tukaj.

vangelis1870
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 9. Apr 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Tržna raziskava: Brezčasna optika

Odgovor Napisal/-a vangelis1870 » 4. Maj 2009 ob 21:21

Sam zaenkrat nimam možnosti optike. Če pa bi jo imel, bi se pa strinjal s 100/100 a hkrati predlagal, da se ali poveča omejitev preko emaila z 30 na vsaj 300 Mb, ali pa ponudi taka rešitev (mogoče FTP nalaganje preko web strani), da lahko recimo pošljem doma narejen video ali večje fotografije (počitnice, ...) kar digitalno komurkoli specifično (ne splošno javno) pač želim. Odpret samo pipo je zgolj z komercialnega stališča super, a kaj čem s tako hitrostjo, 10/2 mi je zaenkrat čisto dovolj.

Pravo uporabnost dobi taka brzina šele z dodatki (mogoče totalno prerojen 3D portal z novicami, storitve virtualnega 3D se_x-a verjetno ne bodo šle skozi, mogoče pa popolnoma drugačna socialna mreža bazirana na zmogljivih web kamerah, vključitev prireditev/dogodkov skozi kamere - tudi možnost video kanalov tipa kaj se dogaja v moji diskoteki ... , povezava zunanjih real-time stacionarnih kamer v 3D okolje v realnem času, vse kot del 3D portala, instalacija kamer v predavalnice fakultet in prenosi v živo/posneto, ... ... ...) Prihodnost bo lepa, hvala T2, da ste prišli na trg :rtmT2:

Odgovori