T2 nastavitve router

Vse o T-2 internetu
ana.gojc
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Apr 2009 ob 16:22
T-2: Že imam

T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a ana.gojc » 30. Apr 2009 ob 16:32

Lep pozdrav,

danes so mi priključili optiko T2 pa imam probleme z Asus-ovim wireless routerjem. Internet mi je sprva delal z istimi nastavitvami routerja kot za ADSL, potem sem pa sama začela nastavljat IP-je, DSN-je, zdaj mi pa internet enkrat dela drugič ne. Router sem sedaj resetirala, pa mi prosim napišete kaj je sedaj potrebno nastavit na routerju da bo zadeva delovala kot je treba.

Podoben problem imam tudi na iphonu, najde mi povezavo, se poveže, potem pa mi ne vleče internet.

Zelo vam bom hvaležna za vašo pomoč,

LP

ANA

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a dal » 30. Apr 2009 ob 16:48

Ponavadi dela s privzetimi nastavitvami, samo kabli morajo biti v pravih vtičnicah.

Za WLAN pa preveri, kateri način kodiranja imaš vklopljen in če je geslo pravilno vpisano - poizkusi na iphone pobrisati staro in ponovno dodati novo WLAN povezavo.

ana.gojc
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Apr 2009 ob 16:22
T-2: Že imam

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a ana.gojc » 3. Maj 2009 ob 11:36

Sem klicala na T2 in seveda oni ne znajo nič pomagat, ker je wireless router moja stvar, povedali so mi samo da imam dinamični IP. Trenutno stanje je, da mi zadeva nekaj časa po restarau routerja dele, nato ne več...

Na drugem računalniku pa me poveže nato pa mi piše, dostop:le krajevno, ko pa digagnosticiram težavo pa mi napiše problem with your DNS config. Ko se povežem na router(192.168.1.1) pa mi piše lost IP from server.

Hvala za vsako pomoč!

Ana

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 3. Maj 2009 ob 11:41

Router priklopi preko kabla drugače se ne boš mogla povezat na njega ko boš nastavila router pa lahko kabel odstraniš

ana.gojc
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Apr 2009 ob 16:22
T-2: Že imam

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a ana.gojc » 3. Maj 2009 ob 11:51

Meni se poveže na ruter tudi preko 192.168.1.1???

Kaj pa naj nastavim na routerju, moram tudi DNSje vpisat?

LP

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a NoName » 3. Maj 2009 ob 12:06

odvisno... nekateri routerji imajo lasten caching dns strežnik, kar pomeni, da je med tvojim pcjem in t-2jevimi dns strežniki še en dns strežnik vmes, in sicer router. le-ta povprašuje t-2jeve dns strežnike (84.255.209.79 in 84.255.210.79), rezultat pa določen čas (TTL) hrani v lastnem pomnilniku. lahko pa samo posredujejo tista dva dns-ja naprej notranjemu odjemalcu preko dhcp. vsekakor lahko to preveriš v oknih z ukazom

Start > Zaženi (Run) oz stisneš Windows tipko + r
vpišeš cmd in Enter
v tistem črnem oknu, ki se prikaže, pa napišeš
ipconfig /all ter Enter

nekje vmes poše DNS strežniki oz. DNS servers

če desno piše 192.168.1.1, potem ima tvoj usmerjevalnik lasten cache, če pa pišeta 84.255.209.79 in 84.255.210.79, potem se zahtevki posredujejo neposredno na T-2.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

ana.gojc
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Apr 2009 ob 16:22
T-2: Že imam

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a ana.gojc » 3. Maj 2009 ob 12:24

Sem pogledala in mi piše 84.255.209.79 in 84.255.210.79. Kaj sedaj?

Res sem jezna, komaj sem čakala 10M/10M, sedaj pa ni nič, vsi mi pravijo ti samo poveži pa bo delalo, ampak pri meni ne dela :grrpc:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 3. Maj 2009 ob 12:42

Najbolje je da se povežeš na router in pogledaš kako je nastavljen,
preveri če ima DHCP na avtomatsko, DNSje tudi.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 3. Maj 2009 ob 12:45

Po moje si imela prej na adsl nastavljeno na PPPoE kjer si morala vpisat uporabniško ime in geslo od siola ali kaj si že imela sedaj moraš samo prestavit povezavo in nastavit na DHCP in bi moralo delat

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a music95 » 3. Maj 2009 ob 17:31

ana.gojc napisal/-a: ...
Trenutno stanje je, da mi zadeva nekaj časa po restarau routerja dele, nato ne več...
...
Hmm... Tole mi je nekam znano. Jaz imam najstarejši firmware in mi deluje vse ok, čim ga pa posodobim na najnovejšega pa internet dela samo nekaj minut po restartu... Na to težavo mi ne znajo pomagati niti pri ASUSU. Če slučajno uporabljaš ASUS WL-500gP potem sva na istem. Drug teden, ko sem sam se bom ukvarjal s tem ker sicer so vsi jezni, ker stvar ne dela.

Sicer pa ti priporočam, da downgreadaš (ne se jezit če sm narobe napisu, kakor je v navadi na tem forumu) firmware. Meni deluje.

Firmware (uradni od ASUSA) dobiš kle: http://www.asus.com/ProductGroup2.aspx? ... q6iBbAabG3
Slika<-- Čakal 60 dni.

psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 10. Dec 2010 ob 06:57

(leto in pol kasneje) - imam T2 na telefonski parici. PC je vključen direktno v modem. Priklopiti moram še dva PC-ja. Moram kupiti switch ali router ?
Router se mi močno upira, ker ga ne znam nastaviti. Ali ima T2 kakšno servisno službo, ki se ukvarja s tem ?
Ali pa da vsaj pošlješ slike (screen shot) routerjevih nastavitev na servis, oni pa odgovorijo, kaj obkljukati in kaj vpisati ?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a Cobane » 10. Dec 2010 ob 07:37

Oh! Forum znaš uporabljat, računalnika si vsaj približno vešč... prosim, ne kompliciraj okoli routerja! To ni noben bau-bau... po defaultu so nastavljeni tako, da ti bo delal s T-2 - samo priklopiš ga po priloženih navodilih. Če boš pa uporabljal torrente, boš pa še port odprl!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Dec 2010 ob 08:24

psevdonim napisal/-a:(leto in pol kasneje) - imam T2 na telefonski parici. PC je vključen direktno v modem. Priklopiti moram še dva PC-ja. Moram kupiti switch ali router ?
Router se mi močno upira, ker ga ne znam nastaviti. Ali ima T2 kakšno servisno službo, ki se ukvarja s tem ?
Ali pa da vsaj pošlješ slike (screen shot) routerjevih nastavitev na servis, oni pa odgovorijo, kaj obkljukati in kaj vpisati ?
Lahko prilepiš tudi tukaj in ti lahko pomagamo ;-)
Serviserji na terenu smo bolj usposobljeni za servisiranje kablov,... in ne moremo iz glave poznati "milijon" različnih routerjev, ki so po možnosti nadgrajeni z raznimi alternativnimi FW :?

Pa točna oznaka routerja bi bila tudi zelo dobrodošla oziroma obvezna ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Dec 2010 ob 08:37

Sedaj sem malo pogledal v kristalno kroglo (google) in našel eno primerno sliko z nastavitvami, ki ti verjetno delajo probleme 8)

Slika

Nastavi tako kot je tukaj in pri " get IP avtomatically klikni "Yes"
Spodaj pri PPPoe,... pobriši vse.
na koncu pritisni save !!
Ko se avtomatično restarta ga še enkrat resetiraj ročno - izklop iz elektrike za par sekund in vklopi nazaj.
Poročaj o rezultatih 8)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: T2 nastavitve router

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 12. Dec 2010 ob 19:15

Sem bil v trgovini, spraševal za brezžični router: Linksys 61€, neka druga, meni neznana firma 41€ - grem raje domov študirat, kako bi prevrtal plato in napeljal kabel.
Pa sem se čisto na pamet, brez da bi vedel kaj delam, v manj kot treh minutah, na Ebay odločil in kupil D-Link DIR-600 Wireless N 150 Home Router , s poštnino vred 24,90€. Uspeh bo že, če bo vlekel čez plato, za pomoč pri nastavitvah pa bom prosil čez kak teden, ko ga dobim :?

Odgovori