Problemček z Internetom.

Vse o T-2 internetu
Odgovori
luc
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Avg 2009 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: Ne vem

Problemček z Internetom.

Odgovor Napisal/-a luc » 22. Avg 2009 ob 23:12

Zdravo, pred kratkim sem se priselil v študentsko gospodinjstvo, ki že ima T-2 internet, noben ne ve kater paket/hitrost, računalniki so piklopljeni z telefonskim kablom, ki poteka iz napravice ki sliši po imenu smartcom SV2M104. Problem je tak, včeraj sem kupil HP 5710s, brez windowsow, nanj torej na novo naložil neke XP superior 64bit verzijo neznanega internetnega porekla, uploadal driverje z mrežno kartico, vanjo vtaknl kabel in.. stvar ne dela. Ne vem zakaj, to pišem iz puncinega pcja, v katerega je vtaknjen taisti internetni kabel.

Zavedam se neumnosti mojega vprašanja, se opravičujem ampak: Kje se to naštima, da dela?

Najlepša hvala.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Problemček z Internetom.

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 22. Avg 2009 ob 23:16

Najbrž ste ponucali vse IPje, bo treba kak router nabavit. Začasno lahko to rešiš tako, da na tistem računalniku kjer internet dela daš ipconfig /release in potem priklopiš nedelujočega...
Slika Optika od 30.5.2008

luc
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Avg 2009 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: Ne vem

Re: Problemček z Internetom.

Odgovor Napisal/-a luc » 22. Avg 2009 ob 23:39

Dela. Zmaga. Hvala.

Zdaj me pa samo še zanima, moja gospodična se je zbudila, pa jo vso besno zanima, če bo zdaj, ko se bo poskusila connectat doma (drug naslo, drug ponudnik) internet delal na njenem računalniku na katerem sem ravnokar napisa ip release. Če ne bo sem v pizdi.

Hvala.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Problemček z Internetom.

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 22. Avg 2009 ob 23:41

bo...samo trenutni T-2 IP se je vrnil nazaj z releasom.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Re: Problemček z Internetom.

Odgovor Napisal/-a sce » 22. Sep 2009 ob 11:04

Da ne bom odpiral nove teme:

Včeraj sem bil na poslovalnici kjer sem downgrejdal hitrost prenosa iz 20/4 na 8/1 in preklical naročnino na telefonijo. Vse super in lepo dokler ne pridem domov in ugotovim da nič ne dela. Kličem na tehnično podporo kjer mi tehnik prijazno preveri vse, parkrat ponaštima modem da se celo poveže (act in link lučka) vendar strani še kar ne odpre (niti slovenskih niti tujih). Istemu tehniku ponovno na znanje da še kar ne dela in me taisti prijavi na listo za obisk monterja oz serviserja, čeprav je linija delala brez problemov več let. Sedaj me pa zanima kdaj naj bi tehnik prišel, ne vem nobene ure, nobenega datuma, če je potreba menjava modema bom verjetno jaz prej v črnučah z opremo...

Kako je s tem v praksi? Že tako sem bil celo noč brez interneta (i know... tuff stuff), po dnevi pa ga ne rabim samo jaz. ;)
LP
S.
Slika

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Problemček z Internetom.

Odgovor Napisal/-a gjural » 24. Sep 2009 ob 07:33

sce, nobene strani ti ne odpira? imaš mogoče statiko? preveri če imaš nov dns strežnik vpisan 84.255.209.79 in 84.255.210.79.

če je kaj takega, da se modem ne odziva, lahko daš tudi številko priključka na ZS pa lahko pogledam zakaj ne deluje.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Re: Problemček z Internetom.

Odgovor Napisal/-a sce » 25. Sep 2009 ob 17:19

Hvala lepa vendar sva z gdič Lidijo iz tehnične podpore (Hvala ti res!!) porihtala. Poleg tega da je pošmekala izpadanje linije, sva ugotovila da so bili menjani ip naslovi moje statike (razlog zakaj ni znan še), vendar zdej vem novi statični ip naslov in zadeve seveda delujejo.
Slika

Odgovori