Nove cene VDSL?

Vse o T-2 internetu
strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a strom » 6. Sep 2009 ob 22:50

Vsi kle samo goovrijo kako visoki so stroški na parici (VDSL). Noben pa ne pogleda da so višji stroški za optiko, saj jo je treba na novo polagad, načim telefonsko omrežje je pa že položeno.

Tako da misilm da je vdsl še vedno za t-2 cenejši (čeprav morajo plačevati telekomu) kot optika ker so morali na novo vse zgraditi. Kar se pa tiče opreme na posojo je tudi pri optiki kot pri vdsl zastonj.

To je samo moje lastno mnenje.

Živel T-2 :rtmT2:

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 7. Sep 2009 ob 07:15

Mož iz Telekoma pravi, da T-2 noče plačevati Telekomu (spor na sodišču?)?
Slika

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 7. Sep 2009 ob 09:43

Tale tvoj mož na telekomu je ziher neki call center študentek, ki je pravi telekom patriot, ker je pač tam delo dobil ! :namrec:

Ne mi fantazirat s takimi Pizzicato

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a Krypto » 7. Sep 2009 ob 09:59

Kaj pa če je vse res :?: :hmm:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Sep 2009 ob 10:01

A bi nehali s klobasanjem? :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 7. Sep 2009 ob 10:44

skymaniak napisal/-a:Tale tvoj mož na telekomu je ziher neki call center študentek, ki je pravi telekom patriot, ker je pač tam delo dobil ! :namrec:

Ne mi fantazirat s takimi Pizzicato
No no, mirno kri, pišem samo kar sem pred kratkim slišal... in tale moj "mož" ni "moj", je pa eden izmed vodilnih Telekomovcev v regiji.
Slika

Insan3
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 18. Maj 2009 ob 01:42
T-2: Že imam
Paket: 10/4(V resnici 9/0.5-2)+VOIP

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a Insan3 » 8. Sep 2009 ob 09:12

skymaniak napisal/-a:Tale tvoj mož na telekomu je ziher neki call center študentek, ki je pravi telekom patriot, ker je pač tam delo dobil ! :namrec:

Ne mi fantazirat s takimi Pizzicato
Patriot... LoL samo recem taksnim izjavam.
SiOL helpdesk

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 8. Sep 2009 ob 10:07

Ste ze slisali mogoce stavek, da je tezje vzdrzevati staro infrastrukturo kot novejso...No to posledicno privede do teh cenovnih razlik. VDSL storitve potekajo po telekomovih paricah, ki so jih nasi starsi lepo samostojno vkopavali v zemljo (zato po nevem koliko letih tudi dobili od telekoma placilo). Pomoje tele parice telekomovci ze niso zastonj dajali t2 ane :). Potem so se tukaj centrale, ki so se iz davnih casov (treba vedet da lahko tehnologija v racunalniskem svetu v roku enega leta ze zastari), ki jih je tudi treba rihtat (strojno kot softwersko), pa se kj bi se naslo. Je pa res da je trenutno dosti ljudi na VDSL tehnlogiji, ker so pac t2 zaceli rihtat zadeve ko je ze telekom meu vse to porihtano in so malo v zaostanku (narocnikov mislim). Sedaj pa so zaceli graditi ftth omrezja in tako, si upam trditi, zaceli prehitevat telekom (saj opazam da vedno vec ljudi gre na t2). Glede ftth omrezja je pa takole, sedaj je ta tehnologija v razcvetu, vsepovsod se da dobiti material kakor tudi storitve (cenovno gledano), tako da se vecino casa usmerja v te zadeve. Tako je tudi posledicno trzni marketing usmerjen v to thnologijo.
Raje se po vaseh pobrigajte in tudi v mestih, da bodo vasi predstavniki obvesceni o teh zadevah in da bote vi tudi zamenjali VDSL tehnologijo za FTTH, v kolikor bo to mogoce. Saj je prihodnost v ftth.
Aja pa se za info., pri Siolu sem na DSL tehnologiji placeval za linijo 10/768 (samo net) 45€ + stacionarni telefon (15€ narocnina+pogovori) + kabelska 20€. LP

:rtmT2:
Slika

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Nove cene VDSL?

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 8. Sep 2009 ob 11:25

Insan3 napisal/-a:
skymaniak napisal/-a:Tale tvoj mož na telekomu je ziher neki call center študentek, ki je pravi telekom patriot, ker je pač tam delo dobil ! :namrec:

Ne mi fantazirat s takimi Pizzicato
Patriot... LoL samo recem taksnim izjavam.
Dobra ne :D

Odgovori