Menjava IPja

Vse o T-2 internetu
psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: Menjava IPja

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 10. Dec 2009 ob 13:45

hvala za nasvet; router imam že dve leti, lepo shranjen v škatli, ker ga ne znam nastaviti :grrpc: Bom si čez novo leto vzel čas in ga poskusil naštudirati.

psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: Menjava IPja

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 10. Dec 2009 ob 19:35

bi kar na "helpdesku" po telefonu znali narekovati, kaj naj tukaj vtipkam/obkljukam ?

Slika
Slika

Ice-Heki
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 12. Jan 2008 ob 22:30
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana z okolico
Kontakt:

Re: Menjava IPja

Odgovor Napisal/-a Ice-Heki » 10. Dec 2009 ob 22:15

Help desk ni zato, da bo konfiguriral tvoj router :)

Sicer pa so teli ASUSi luštni. Pojdi po čarovniku.
Pomembno je, da izbereš "Fixed-IP xDSL", v naslednjem koraku vpišeš svoj statični IP, v naslednjem koraku vpišeš še DNS strežnike T-2 in potem stvar dela.
Priključiš pa T-2 škatla (LAN1) <-> ASUS (WAN).
Tako ne bo nihče več mogel do tvojega računalnika (izjeme nastaviš posebaj). Remote access do routerja je po defaultu izključen.

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Menjava IPja

Odgovor Napisal/-a Seeker » 10. Dec 2009 ob 22:40

Če nimaš statičnega IPja pa izberi Cable Modem, to bo vključilo DHCP (za pridobitev dinamičnega IPja).

psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: Menjava IPja

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 10. Dec 2009 ob 23:07

nimam statičnega IP-ja, tako da bom poskusil nastaviti tako kot mora biti, kasneje pa še kakšen eksperiment.
Tole je zanimivo:
Slika

University of California - Office of the president, university of ontario, nebraska, sony taiwan, ... tale MediaSentry je tečen, pa sem pogledal kaj je to:"MediaSentry was a United States company that provided services to the music recording, motion picture, television, and software industries for locating and identifying IP addresses that are engaged in the use of online networks to share material in a manner said organizations claim is in violation of copyright.".
Mislim - mule nimam, bittorrent je bil vklopljen prejšnji teden - a to kar tako na slepo seka po celem internetu, potem pa kar se ujame, se ujame ?

xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 497
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Re: Menjava IPja

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 13. Dec 2009 ob 17:31

Kolko PC-jev imaš?
Če je en, je ruter kompletna neumnost. Tak kot če bi na avto prikolico priklopil, prevažal pa je eno osebo in eno potovalko, ki gre komot v prtljažnik.

Na UltraVNC daj geslo, pa noben ne more not.

Glede izjem na firewall-u, izklopi jih.

Eni skoz najbolj komplicirano "rešitev"

Aja, kaki antivirus imaš gor na PC-ju?

psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: Menjava IPja

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 13. Dec 2009 ob 18:33

- imam en PC;
- UltraVNC imam za ogled podatkov na službenem PC-ju, torej UltraVNC-serverja na svojem PC nimam vklopljenega;
- predlagaš, da na Firewall izklopim vse izjeme, potem pa če se kak program pritožuje, vklopim ?
- antivirus je Sophos ver. 7.6.15, ki mi ga je dal nekdo iz foruma, ko sem sitnaril, da pri vseh drugih ponudnikih dobim zastonj antivirus, tu pa ne;
- preizkusil sem že router Asus, nekako mi ga je uspelo nastaviti; IP-številka se je res spremenila, PeerBlock pa je še vedno blokiral malo morje naslovov;
- ali je kakšen splošno priznan tester požarnih zidov ? Poskusil sem kar tegale http://www.auditmypc.com/firewall-test.asp in, kljub vsem izjemam, dobil odgovor:"We completed the audit and did not find any open ports. This is ideal for the average visitor."
- ima še kdo inštaliran PeerBlock ? Kaj mu izpisuje ?

xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 497
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Re: Menjava IPja

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 13. Dec 2009 ob 23:03

- imam en PC;
Pol ruter lepo pospravi.

- UltraVNC imam za ogled podatkov na službenem PC-ju, torej UltraVNC-serverja na svojem PC nimam vklopljenega;
Torej to ni problem.

- predlagaš, da na Firewall izklopim vse izjeme, potem pa če se kak program pritožuje, vklopim ?
Ja.
Lahko jih kar pobrišeš. Ko se bo kaki program pritoževal, pa z enim klikom nazaj dodaš, če želiš.

- antivirus je Sophos ver. 7.6.15, ki mi ga je dal nekdo iz foruma, ko sem sitnaril, da pri vseh drugih ponudnikih dobim zastonj antivirus, tu pa ne;
Dobiš kup zastonj antivrusov: Avira, AVG, Avast, Microsoft Security Essentials , pa še kaj se najde. To so vsi profi programi, če jih slučajno ne poznaš...

- preizkusil sem že router Asus, nekako mi ga je uspelo nastaviti; IP-številka se je res spremenila, PeerBlock pa je še vedno blokiral malo morje naslovov;
- ali je kakšen splošno priznan tester požarnih zidov ? Poskusil sem kar tegale http://www.auditmypc.com/firewall-test.asp in, kljub vsem izjemam, dobil odgovor:"We completed the audit and did not find any open ports. This is ideal for the average visitor."
- ima še kdo inštaliran PeerBlock ? Kaj mu izpisuje ?

Windows Firewall je čist OK. Nimaš kaj testirat.

Odgovori